Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Van-e olyan emléked, amiről...

Van-e olyan emléked, amiről tudod, hogy máshogy emlékszel rá, mint ahogy valójában történt? Mi a legkorábbi emléked?

Figyelt kérdés
2012. jún. 11. 12:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy tudatában vagyok annak, hogy dolgokra nem úgy emlékszem ahogy voltak, de nem tudom hogy volt valójában. Ez nagy baj? A legkorábbi emlékem, amikor a tesómmal még járókában voltunk, ami bent volt a szoba egy bizonyos sarkában, amiről én úgy tudtam ott volt, ahol végül felnőttem. A mama viszont azt mondta, hogy az nem ott volt, hanem apu szülői házában. Aztán a felnőtt koromról is van egy csomó dolog, ami nem biztos, hogy úgy volt, csak úgy akarom hinni.
2012. jún. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nekem ilyen, ha rég láttam egy filmet, vagy zenét, és évekkel később visszanézve tapasztalom, mennyire másképp emlékeztem.

Kiskoromban orvoshoz mentünk 1x, és arra emlékszem, hogy sötét volt, esett az eső, és egy nehéz, rozsdás vasajtón kellett bemenni...és az orvosnál is sötét volt. Ez nyilván máshogy történt a valóságban, csak az agyam összemosta valamivel.

2012. jún. 11. 13:20
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem van olyan emlékem, amiről nem tudom, hogy álom volt-e vagy valóság.

Legkorábbi emlékem az, hogy épp oviba megyek, látom a járdát, mellettem az óvoda, semmi érdekes. Bár nem vagyok benne 100%-ig biztos, hogy ez tényleg emlék.

Az igazság az amúgy, hogy mikor előhívunk egy emléket, kicsit megváltozik, tehát minél többször hívjuk elő, annál nagyobb az esélye, hogy már valami teljesen másra emlékszünk, mint ami valójában történt. Ez elég félelmetes szerintem.

2012. jún. 12. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Erről én is hallottam, hogy bizonyos emlékeket minél többször hívunk elő, annál jobban torzul...


Amúgy nekem is van olyan, amin pl. épp pár napja gondolkodtam.

Egyszer álmodtam, hogy a suliból az osztállyal voltunk valami várnál, de épp átalakítás volt és mászkálhattunk ott és felmentünk egy kocsi platójára is és ott voltak nagy kövek, mindegy...

Na szóval a mai napig nem tudom, hogy ez tényleg megtörtént, vagy legalább létezik-e az a helyszín, jártam-e már ott, vagy csak álmodtam.

A múltkor próbáltam reálisan nézni a dolgokat és arra gondoltam, biztos nem történt meg, hiszen az osztályfőnök nem engedett volna fel ilyen veszélyes helyre. De annyira valóságos emléknek tűnik, ráadásul nekem elég felelőtlen ofőm volt és rengetegen voltunk az osztályban, tehát simán megtörténhetett. PLussz vidék, tehát nem érdekli azt az 1-2 munkást, hogy mit csinálunk, összetörjük-e magunkat vagy sem, itt ilyesmivel nem nagyon foglalkoznak.


Valószínű, hogy csak álmodtam. De akkor is, a helyszín!!!! Valahol kell létezzen az a hely.

2012. jún. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!