Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Rossz fotografikus memóriát...

Rossz fotografikus memóriát lehet fejleszteni?

Figyelt kérdés

Egyszerű dolgokon kívül semmit nem tudok elképzelni, az arcok sötét foltok a képzeletemben, még az álmaimban sem nagyon látok arcokat.

Az arcmemóriám viszont nem mondható rossznak, bizonyos embereket úgy be tudok azonosítani, hogy pl. minden nap látom az X buszmegállóban.

Ha viszont azt kérné valaki képzeljem magam elé mondjuk a legjobb barátom arcát, talán a szeme színe lenne meg, azon kívül nem sok minden.

Helyeket sem tudok elképzelni, nem bírnám leírni mondjuk, hogy milyen volt a hely, ahol voltam nyaralni. Csak foszlányokra emlékszem.



2012. jún. 11. 22:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy ez segít-e, de én művészeti suliba járok. Sokszor 6-8 órán keresztül nézem ugyanazt a beállítást, és eléggé beleég a fejembe. Próbáld ki, hogy sok ideig nézel valamit, hátha ez segít.
2012. jún. 12. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én is 1gy vagyok, de még eszembe sem jutott, hogy lehetne ezt fejleszteni. Állítólag olvasással lehetne, de mivel nem tudom elképzelni az olvasottakat, soha nem szerettem a könyveket, hisz nem tudom beleélni magam.

És érdekes, hogy ha jobban belegondolok, nem hogy csak arcokat nem tudok elképzelni, de még testet sem. Próbáltam, hogy képzeljem el az egyik haverom. Azonban annyira fekete folt, hogy még azt sem tudom megmondani, hogy milyen színű ruhában van...ha ruhában van xD. Sokszor fel sem tűnik. Csak úgy tudom, hogy ott van és kész.


Na de ezzel te sem lettél okosabb...sajnálom.

2012. jún. 12. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Utolsó! Én szeretek olvasni, valahogy máshogy képzelem el a történetet, nem kép alapján, hanem mintha a történéseket/hangokat raknám össze xD Magam sem tudnám elmondani.


Ez a ruhás dolog rám is igaz, a saját napi öltözékemen kívül senkiét nem tudnám megmondani.

Az még a fura, hogy nagyon jól tájékozódom, csak a térképet kell megnéznem, és bárhová eltalálok, japánul tanulok, és a jelek tanulása megy a legjobban, amihez fotografikus memória kell... Szóval egyáltalán nem értem, hogy van az én memóriám beállítva :S

2012. jún. 12. 20:04
 4/5 anonim ***** válasza:
Gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás....Szerintem fejleszthető.
2012. jún. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nekem is ugyanez a gondom. Gyakorlatilag mindenre emlékszem, de ha visszagondolok csak homályosan jönnek elő a dolgok, néha viszont teljesen pontosan, utóbbi leginkább írott szövegeknél fordul elő. Nálam a koncentrációval is akadnak problémák de ez nem szokott zavarni. Lényeg: a memóriát leginkább úgy lehet javítani, hogy először egyszerűbb dolgokat jegyzel meg, egyszerű vonalakból álló képet vagy ilyesmit, először csak néhányat és szánj rá annyi időt amennyi csak kell. Majd egyre több és nehezebb dolgokat próbálj memorizálni kevesebb idő alatt. Erre jó feladat lehet mondjuk kártyapakli megjegyzése, először csak néhányat, majd egyre többet. Valakinél működik az is, hogy egyes dolgokhoz köti amiket meg akar jegyezni, ezzel könnyen előhívható a memóriából a keresett info. (Nálam ez nem minden esetben működik). Fontos, hogy a részletekre is figyelj, először fárasztó lehet, de egy idő után már gond akár próbálkozás nélkül is vissza lehet hívni a részletes információkat.
2012. aug. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!