Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ki lehet valahogy fejleszteni...

Ki lehet valahogy fejleszteni a fotografikus memóriát, ha alapból nincs?

Figyelt kérdés
Gyakorlatok, esetleg?
2011. márc. 27. 08:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez egy átverés
2011. márc. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mintha a borgoknak lenne olyanja. :S

Asszimiláld magad.

2011. márc. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenkinek van fotografikus memóriája. Tutira van olyan emlékképed, amire színtisztán emlékszel. Na, én azt gondolom, hogy akkor is a fotografikus memóriád tevékenykedett.

Mindig kell valami "beégető" inger.

Pl. nekem vannak olyan emlékeim, amik videószerűen maradtak meg a memóriámban. Általában ezek akkor történtek, ha valami erős érzelmi hatás ért engem. Ha visszagondolok egy múltbeli eseményre, akkor előjön, hogy milyen érzés volt abban a szituációban, és ez az érzés pedig előhívja nekem a "videót".

De van olyan is, hogy valami dolgozat előtt nagyon gyorsan akartam tanulni, stresszeltem iszonyatosan, és megpróbáltam minél gyorsabban tanulni. Na ilyenkor sikerült is, az agyam fogta magát és lefényképezte. Úgy csinálta szerintem, hogy a bevivő inger a stresszelésem volt plusz a szöveg logikai egységei.

De állítólag nem csak erős érzelmi hatás alatt lehet jól infókat bekódolni, hanem teljes nyugalmi, meditációs állapotban. Ennyit tudok, remélem, segítettem. :)


Üdv.: 20/L

2011. júl. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!