Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan kezdhetném újra?...

Hogyan kezdhetném újra? Lehet, hogy alkoholista vagyok?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy már nem vagyok tini korban, 25/L. Sajnos a gimnáziumi évek alatt sokat ittunk, szinte minden nap. Alapból sem bírom jól, nagyon kínos szituációkba szoktam keveredni, de az elején nem tűnik fel, mégis pár pohár után nem vagyok önmagam, sokszor nem is emlékszem másnap a dolgokra. Nagyon szeretnék változtatni, mert szégyellem a viselkedésemet, a páromat is zavarja ilyenkor. De ha elmegyek a barátaimmal szórakozni, mindig alkoholt fogyasztunk és én sem bírok ellenállni, pedig tudom, hogy nekem már nem lenne szabad.


Hogyan tudnék megváltozni és újrakezdeni mindent?


2012. jún. 14. 03:33
 1/3 anonim ***** válasza:

1. Jó úton haladsz a változáshoz, hogy már felismerted a probléma forrását

2. Kezdd azzal, hogy más baráti társaságot találj magadnak, olyanokat, akiknek az együttlét nem feltétlenül jelent egyet a mértéktelen ivászattal.


Talán beszélj a pároddal, segítsen neked e tekintetben, kezdjetek el együtt eljárni másik társaságba. Gondolom őneki is vannak barátai, beszéljetek azokkal, csináljatok azokkal együtt kirándulásokat, vagy csak hétvégi programokat a szabadba. Az egy dolog, hogy a kajálás során ott is lemegy egy-egy pohár pia, de ha nem kizárólag arról szól az egész, szép lassan át fogsz állni.

2012. jún. 14. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A probléma felismerése és a változni akarás már félsiker!

Szerintem keresd olyan emberek társaságát, akiknél nem az ital van főszerepben. El lehet beszélgetni úgy is, hogy csak kóláztok. Ha pedig a társaság többi tagja sem iszik, akkor nincs kísértés sem.

Aztán, ha mindenképp olyanokkal mégy, akik isznak, akkor menj kocsival és legalább van alibid, hogy miért nem iszol. Legalább is értelmes ember ezt el szokta fogadni, hogy aki vezet az nem fog inni.


Elsősorban persze önmagadat kell legyőznöd, ami nem könnyű. De ha eltökélt vagy a változtatás iránt, akkor hidd el, menni fog. Még szerintem idejében rájöttél és így nem kerülsz a "lecsúszott, kiégett plázar*bancok" kategóriájába.

Sok sikert és kitartást a változáshoz!

2012. jún. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2012. jún. 14. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!