Hogyan nőjek fel?

Figyelt kérdés

Üdv!


20 éves srác vagyok. Eléggé el vagyok kényeztetve. Vagyis inkább rám volt erőltetve ez a túlzott anyai gondoskodás. (pl: édesanyám 3-4 éves koromban is már mindig helyettem beszélt, direkt nem várta meg még kibontakozom).

Gondolom nem kell mondanom, hogy ez mennyire megbélyegezte a későbbi személyiségfejlődésemet.

Akármit el kellett volna intéznem mindig megcsinálta helyettem. Szüleim elváltak, apám is megbukott mint szülő már rég, így nem sok időt töltünk együtt, nincs megfelelő apaképem, de ez egy másik probléma.


Mostanában már tudatosan probálom fejleszteni magam. Persze ennek az lett a következménye, hogy minél jobban önállósodom, annál jobban távolodik el tőlem, mivel így már nem érzi magát fontosnak, és ilyen feladat háján ő se tudja ki-is valójában.



Levizsgáztam, munkát keresek, tehát beléptem a nagybetűs életbe. Most szembesülök azzal, hogy ez milyen nehéz. Főleg így. Nagyon hirtelen nagyon sok feladattal, megoldásra váró, és gyors döntést igénylő kihívással állok szembe nap mint nap, és ez egy kicsit megvisel. A számomra egyszerűnek hitt dolgok is kihívást jelentenek.


Az ember mindig egy kicsit izgul ha új helyzetbe kerül, nekem minden helyzet új, és izgulás helyett pánikolok.


A legtöbb szociális nyomás hatására bepánikolok, képtelen vagyok tisztán-nyugodtan gondolkodni, makogok össze-vissza. Ilyenkor képtelen vagyok olyan feladatokat ellátni, amire alapból képes lennék.

Már kettő állásinterjút rontottam el emiatt és pályakezdőként nem sok lehetőségem van. (utolsónál pl angolul kellett volna beszélnem, amibe elég jó vagyok, itt meg kb 2 mondatot nem bírtam kimondani).


Az ilyen jellegű beégések még az önbizalmamat is lenullázák. Hiába nyugtatom magam, mondogatom, hogy minden rendben lesz, minden menni fog, nem segít semmit.


Mindenféle képpen el kell költöznöm, ha fejlődni akarok, amihez viszont munka kell.

Tudom, hogy ezen át kell küzdenem magam, ez az élet rendje, csak kilátástalannak tartom és egy kicsit félelmetes.


Esetleg valami tanács?


Kösz a válaszokat előre is.



2012. jún. 18. 17:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Te kell valtoztass sajat magadon. Ha ugy erzed, hogy nem tudsz, akkor nagy esellyel ilyen lesz tovabra is az eleted. Ilyen anyamaszony katonaja. Bocs hogy ezt mondom. Gondol arra hogy ferfi vagy! Hosszu meg az elet, ne akard igy leelni. 21F
2012. jún. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is hasonlóképp vagyok az életemmel, csak már 23 is elmúltam. Valóban nagyon nehéz egy rossz nevelésből, illetve rossz szülői példákból kilépni. Ami engem illet, én kb. másfél hónapja kezdtem pszichológushoz járni, és úgy érzem, hogy nagyon pozitívan hat rám. Ösztönözni tud és valamilyen szinten motivál. Legalább van valaki, akinek adok a véleményére, mivel sajnos nekem nincs senki más, akivel őszíntén tudok beszélgetni. Szüleimtől már eltávolodtam egy ideje, barátaim, barátnőm nem volt soha. Gondolom azért, neked van kivel megosztanod a gondolataid, az sokat segíthet.
2012. jún. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyébiránt szerintem nincs is olyan manapság, hogy felnőtt. Csak néhány svindler, aki annak vallja magát. Jó színészek ellenben vannak. És olyankor felmerülhet az a lehetőség, hogy felnőtt van a láthatáron. Nénány színész nagyon hitelesen tudja alakítani a felnőttet.
2012. jún. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Jellemző Gyula. Felteszed a kérdést, aztán gyakorlatilag magasról teszel a kommentekre. Micsoda érdektelenség ez részedről.

Bízzunk abban, hogy nem volt időd válaszolni, és nem a léhaság vezetett.

Ha nem Gyula vagy ne sértődj meg légyszives, csak valahogy szólítani akartalak. A megszólítás azért elegánsabb.

2012. jún. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!