Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehet egy ember egyénis...

Hogyan lehet egy ember egyéniség vagy "jelenség"?

Figyelt kérdés

Én úgy gondolom hogy egy ember akkor egy "jelenség" amikor azzal amit tesz vagy mond hatni tud egy másik emberre.

Ismerek egy ilyen személyt. Közel áll hozzám és tényleg igaz hogy hatni tudott rám. Azt veszem észre magamon néha hogy idézek tőle vagy hasonlóképp beszélek. Ilyenkor elgondolkozom hogy vajon ő az aki nagy hatással tud lenni emberekre vagy pedig én vagyok túl "képlékeny" és sok mindent átveszek, azzal akivel barátkozok. Jelen esetben talán mindkettő igaz. De valahogy engem zavar vagy furán érint hogy ilyesmik történnek velem. átveszek tőle sok mindent szépen lassan, tudat alatt és eközben elfeletkezek magamról és úgy érzem az árnyékává válok vagy egyszerű másolatává... Pont ezt nem akarom. Senkit nem akarok utánozni de valahogy mindig sikerül átvennem a személyiségéből és eközben azt sem tudom én milyen vagyok igazából. Szeretném ha tisztában lennék azzal amilyen vagyok ezeket az átvett szokásokat félretéve. Egyéniség, egy "jelenség" akarok lenni. Akire kevésbé hatnak mások jellemei.

De mégis hogyan tegyem ezt?



2012. jún. 22. 21:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyéniség akkor vagy, ha van egy-két tulajdonságod, ami eltér másokétól. Nem kell mindenben. De ez az eltérés nagy fokú. De jó ha ez inkább pozitív vagy humoros, mert akkor szeretni is fognak!

Jelenség szerintem inkább az, aki nagyon pozitív, szép, kedves, lenyűgöző.

Szerintem nem baj, ha valakitől átveszel valamit, ez mindenkivel így van. Formáld a saját személyiségednek megfelelően és akkor az már a te egyéniséged lesz.

2012. jún. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a véleményedet!

Azért úgy gondolom hogy nem mindegy milyen fokú az hogy mennyit veszek át egy adott személytől. Mert ha sok, akkor úgy érzem hogy elnyel..

2012. jún. 23. 12:28
 3/7 GhostRider3 ***** válasza:
89%

többféleképp lehet értelmezni a szót, egyébként sincs értelme görcsösen küzdeni hogy "egyéniség" legyél, akkor legfeljebb megjátszott egyéniség leszel.

inkább önmagad legyél, sokkal nagyobb boldogságérzetet ad, ha nem kell állandóan megfelelned elvárásoknak.

2012. jún. 26. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Legyek önmagam? Nem ismerem magam annyira, hogy tudjam milyen
2012. jún. 26. 14:36
 5/7 GhostRider3 ***** válasza:
90%
igen, itt kezdődik a dolog. akkor ismerheted meg magad, ha figyeled magad. különböző helyzetekben. igazán akkor találod meg szerintem az utad, ha az érzelmeid, az elméd, és a tested is kielégült, azaz kényelmesnek tartod az utat, amit jársz. pl hiába erőlteted, hogy lazacsávó vagy, ha valójában nem szeretsz a központban lenni. hiába eszel pudingot, ha te a lecsót szereted. hiába mész papnak, ha szereted a szexet minden nap más nővel.
2012. jún. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Értem amit mondasz. köszönöm a válaszod!
2012. jún. 28. 11:55
 7/7 anonim válasza:
Az sosem baj, ha más miatt formálódsz! Az embert a környezete formálja, szokták mondani. Lehet, hogy épp azért lett eléd küldve,hogy tanulj tőle. Feltéve, ha értelmes, normális dolgokat tanulhatsz tőle, nem baromságokat!!!
2013. febr. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!