Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Érzéstelenítés/altatás nélküli...

Érzéstelenítés/altatás nélküli műtétbe belehalhat a páciens/"áldozat"? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy nem vérzett el, hanem végrehajtották a műtétet, ahogy kell, csak éppen az érzéstelenítést vagy az altatást "hagyták ki". Meghalhat az ezt átélő ember pusztán a fájdalomtól, a testét érő sokkhatástól, esetleg a félelemtől? Mi játszódik le egy ilyen "élmény" hatására az agyában, a testében?

REGÉNYhez kellene. Köszönöm előre is!


2012. jún. 25. 20:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az érzéstelenítés hiányába nem hal bele..

Középkorban és azt követően csináltak végtag amputációt (kalózóknál, katonáknál ellőtték a végtagot), minden további nélkül volt jó esélyük a túlélésre.

Kaptak hatalmas adag rumot, egy fadarabot, rongyot a szájukba, hogy a fogaikat ne haraphassák úgy össze a kíntól hogy törjön, többen lefogták, aztán megcsinálták.

Ha a sebfertőzés nem lépett fel, túlélték.

Ókorban csináltak koponyalékeltést (nem kérdezd miért), beteg túlélte, mert gyógyult..

Ennyit tudok biztosan.

2012. jún. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Jöhetnek még válaszok, aki tudja... :)
2012. jún. 25. 21:06
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem belehalhat a félelembe, ha olyan az idegrendszere,de ennek vannak jelei,ami szerintem feltűnhet a műtét alatt. A fájdalomtól inkább elájulni szoktak,de nem tudom..

Szerencsére nem volt még ilyen műtétben részem.

2012. jún. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
nekem azt mondta egy biológia tanárom, hogy nem lehet belehalni magába a fájdalomba, ha elájul vki, és nem lehet ráfogni elvérzésre, akkor infarktus, nem bírta a szíve a megrázkódtatást
2012. jún. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A ti válaszaitokat is nagyon köszönöm!

Jöhetnének még... :)

2012. jún. 26. 09:46
 6/7 anonim ***** válasza:
Én olvastam egy újságban, hogy egy nőt úgy műtöttek (belsőszervi műtét) hogy nem érzéstelenítették rendesen. A műtét során a nőnek olyan fájdalmai voltak, hogy a szíve többször leállt, folyamatosan újraélesztették, végül is túlélte, de a kórházat beperelte.
2012. jún. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Belehalhat, ugyanis sokkot kaphat a nagy fájdalomtól.
2012. jún. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!