Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem értik meg, hogy...

Miért nem értik meg, hogy mind a két nevemet használom? Mit lehetne tenni, hogy értse mindenki?

Figyelt kérdés

Két keresztnevem van, mindkettőt szeretem, vagyis leginkább együtt a kettőt. Így vagyok önmagam, plussz a második Anyukám neve is. Mégis például ma bementem a postára és amikor az adatokat nézte a nő elismételte a nevem a második nélkül én pedig hozzátettem (nem flegmán), hogy és X is a nevem.

Erre csak ráírta a papírra a nevem a második nélkül...

Több ilyen szituáció is van, mert általában az emberek nem használnak két nevet, de én ha magamra gondolok és az ismerőseim, barátaim is így képzelnek el, így ismernek.

Zavar, hogy van, aki nem veszi tudomásul...

23N



2012. jún. 27. 23:22
 1/7 anonim ***** válasza:
44%
De rossz neked.
2012. jún. 28. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
A kommunikáció egyik gyakori problémája az egyenes beszéd hiánya. Ha nem akarod, hogy félreértsenek, akkor fogalmazd meg egyértelműen amit mondani akarsz. Az említett példában, amikor bementél a postára, nem azt kellett volna mondanod, hogy " X is a nevem " , hanem azt, hogy " Megkérem írja oda a második keresztnevemet is. " - És ez érvényes a továbbiakban is.
2012. jún. 28. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 2xSü ***** válasza:

Nekem is két keresztnevem van hivatalosan. Mindkettőt használom hivatalos ügyeknél, a személyimben is ott van mindkettő. Bemutatkozásnál is mindkettőt mondom, de csak az első keresztnevemen szoktak szólítani, sőt furán is hat számomra, ha csak a másodikat használják.


Szerintem nem olyan ritka dolog ez. Egyszer fordult elő velem, hogy a második keresztnevem lemaradt egy számláról, de mondtam, hogy írják rá, mert a második keresztnevem is szerepel a személyimben is, a vállalkozói nyilvántartásban is szerepel mindkettő, tehát így hivatalos. Zokszó nélkül megtették. Nem csináltam belőle ügyet.

2012. jún. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Csak éppen nem láttam, hogy odaírja-e...azt hittem oda fogja, ha mondom.

Igen, rossz ilyenkor nekem. Nem okoz álmatlan éjszakákat, de része az identitásomnak, ami fontos.

2012. jún. 28. 12:30
 5/7 anonim ***** válasza:
De lehet h másnak meg az a rossz, ha a nem használt második nevével "csesztetik", így az emberek össze vannak zavarodva, hogy ki melyiket használja és melyike nem. Lehet h előtted meg kikérte valaki hogy ne írja oda az ő második nevét. Esetedben azt javasolnám hogy szólj mindenhol és finoman jelezd minden esetben hogy neked ez a neved, a kettő együtt. Akit érdekel, oda fog figyelni rá, hogy ezentúl így szólítson.
2012. jún. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Szerintem is, kedvesen mond oda, hogy a 2. nevedet is írják le. :)
2012. júl. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ez már nekem is okozott gondot. Külön egyik nevem sem tetszik, de együtt szeretem és így vagyok önmagam. Engem általában olyanok piszkálnak azzal, hogy miért használom mindkét nevet, akiknek a második nevük Mária, Erzsébet vagy Margit.
2012. dec. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!