Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy is van ez? A nagy lelki...

Hogy is van ez? A nagy lelki fájdalmat képes elnyomni egy nagyobb fizikai fájdalom?

Figyelt kérdés
Pl akik depressziósok és vagdossák magukat, vagy az anorexiások, akik éheznek. Lehet lelki okok miatt? Lelki fájdalmakat képesek elnyomni ezek a dolgok?
2012. júl. 2. 15:02
 1/6 anonim válasza:
szerintem inkább fordítva. A fizikai fájdalmat nyomja el a lelki fájdalom. Például miután a pasim szakított velem, 3 helyen is átszúrtam a fülem, és nem fájt. Pedig amikor először átlövettem, majdnem meghaltam annyira fájt.. De nem volt jó ötlet. azóta több fülbevalót kell vennem.
2012. júl. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A lelki fájdalmak hatással vannak a fizikai állapotra, illetve fordítottan is érvényes lehet.


A lelki fájdalom megnyilvánulhat többféleképpen, az általad említett depresszió és anorexia jó példák erre.

Az önbizalom lerombolva, az önszeretet kiírtva, az öntisztelet elveszve- ezek azok a tényezők amelyek miatt az adott személy önpusztító tevékenységekbe kezd és ez nem egyenlő azzal a megállapítással, amelyet te írtál. A depressziós személy nem rendelkezik természetfeletti erővel, hogy a fájdalom eltompuljon számára, viszont lelki egyensúlyának a hiánya miatt, a depressziós személynek a tudata megváltozik, az összes mentális folyamata módosul és ezért egyrészt az érzékelése is különböző, mint egy pszichikailag egészséges személynek, valamint a tapasztalt fájdalomérzet helytelenül tudatosul benne és ezért nem reagál megfelelően, ergo a viselkedése is abszurd lesz.

2012. júl. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Tudtommal nem ezért teszik. Azért vagdossák magukat, mert a fájdalommal büntetik magukat, amiért rosszat tettek... kinek-mi az oka erre az változó. A lelki fájdalom ettől nem enyhül. Legfeljebb úgy érzik, hogy megérdemelt büntetést kaptak. Az anorexia meg megint mást ügy. Szerintem olvass utána a dolgoknak, picit kevered a dolgokat. A depresszió, az anorexia és a vagdosás... különböző dolgok, még ha egyes személyeknél halmozottan elő is fordulnak!
2012. júl. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

én velem történt már olyan esemény ami miatt annyira kiborultam, hogy sírtam, és nem tudtam levezetni a feszültséget, és megfogtam az egyik papírvágó ollómat, hogy most megvágom magam. de még jó hogy életlen volt és inkább nem keresgéltem tovább pengéért vagy késért. mert leesett hogy mit is akarok. az aki a lelki fájdalmat akarja elnyomni fizikaival, az azért teszi, mert kb. eléri a csúcspontját annak, amikor már annyira tehetetlen és még akkor is érzi hogy nem bírja és sír, hogy le kell vezetnie valamin, és hogy érezze is hogy levezeti, a fájdalmat választja.

az anorexia az megfeleléskényszer, önbizalom hiány, aminek egy pár próbálkozás után a rabjává lehet válni. de azok inkább külsőleg akarnak megfelelni.

2012. júl. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
én is vagdosom magam,pedi nem szeretném,de amikor lelki fájdalmat érzek akkor a fizikait nem érzem,viszont amint látom a sebeket a kezemen azzal kezdek el torodni és nem a lelki problémáimal
2012. júl. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 vivie válasza:

Valaki a feszültség levezetése miatt csinálja... De attól még nem nyomja el a lelki problémát.


Fordítva pedig, tapasztalatból mondom, hogy amikor olyan mély szintre kerülsz depresszióban, olyan mintha nem is lennél a testedben. Úgy érzed magad mint egy szellem, és fizikailag elég kevés dolgot érzel. Legalábbis én így voltam. Megvágtam magam.

Olyan szintű sérülést normál esetben nagyon megérezne az ember. Abban az állapotban nem igazán. Szerintem ez a világ legrosszabb érzése. Mindenhez közömbös vagy és ez az érzékelésre is kihat.

2014. júl. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!