Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Az, aki félénk, az úgy születi...

Az, aki félénk, az úgy születik, vagy a tapasztalatai által lesz az?

Figyelt kérdés

Énnekem pl. már oviban is voltak önértékelési problémáim, és mai napig annyira félénk vagyok és semminek tartom magam, hogyha pl. beszállok egy beszélgetésbe vagy megszólítok valakit, én érzem magam kellemetlenül, hogy végülis ki kiváncsi rám, meg mindig gyorsan beszélek, hogy legyen vége mert lehet hogy azt gondolja magában az a valaki hogy de gáz vagyok. Még van, hogy a családtagjaim előtt is szégyenlős vagyok (unokatesók, nagybácsi, nagynéni) pedig kicsi korom óta szinte rendszeresen találkozunk. Bár volt egy személy, aki egyfolytában így.. elnyomott, kiskorom óta, tehát tényleg ovi óta mai napig, de nem hiszem hogy ő váltja ki bennem ezt a félénkséget. Mondjuk az önbizalmam 0, 2 barátom van egyből egyiknek csak egy vagyok a sok közül, a másik meg csak azért barátkozik velem mert muszáj. A fiúk is ha rám néznek undorodnak (vagyis nem szó szerint, de én tudom hogy azt gondolják), a szüleim is lehordanak, hogy milyen remete életet élek, nem járok ki a barátokkal, stb. de nem tudok mit csinálni. akár hányszor belegondolok mennyire utálom magam amiért csúnya és félénk vagyok és ez miatt nincsenek barátaim, mindig sírok. Most is eltört a mécses :D na de az a lényeg, hogy ez mint mondtam azóta tart mióta az eszemet tudom, tehát ez bennem van? mindig ilyen leszek? így születtem? mert megváltozni nem tudnék, ha egy emberrel beszélgetek mindig zavarban vagyok, ezen nem tudok változtatni sehogy sem. szinte szégyen érzetem van ha sok ember között vagyok. én ilyen leszek életem végéig? vagy mi hozhatna változást? mert akkora csapás azért nem volt kiskoromban, hogy most 16 éves koromig kihasson.

16/L


2012. júl. 4. 21:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A kettő együtt,gének 40%,,,,,,,,az évek során:60%
2012. júl. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Hát ,bocsi nem olvastam végig a sztorit,de leírom a saját tapasztalataimat..

Én nagyon életvidám és hülyülős lány voltam,igaz régebben sem az a nagyon népszerű,inkább átlagos,de kiskoromban mindenkivel elbeszélgettem ,akivel akartam. Ez negyedikig tartott. ötödikben ugyanis nagyon egyedül éreztem magam ,mert a barátnőim kb ,,kést döftek a hátamba" ,nagyon szemetek voltak.. de most hagyjuk a sablon sztorit.Ez is sokat elvett az önbizalmamból. Aztán ötödikben kezdtek el piszkálni is a járásom miatt, ami egyébként azért volt furcsa, mert nagyon feszült voltam és féltem már az egész sulitól. Akkoriban még két fiúnak is tetszettem és még az sem javított az önbizalmamon ,mert akkor nagyon idegesítőnek találtam őket. Na szóval hatodikban másik suliba kerültem,tök pozitívan álltam hozzá ,az eleje jó is volt :) . De aztán.. még a nevemet se jegyezték meg és sokszor megaláztak. Egyre jobban visszahúzódtam és féltem tőlük,iszonyatosan.. Anyukámtól mondjuk örökölhettem,de ez inkább tapasztalat. Még most is lehetnék vidám,de ahelyett depis vagyok és minden bajom van (nem nem szerelmi bánat). Utálom magam és félek az új sulitól. Már azon gondolkozom,hogy menthetném meg magam tőle.. legalábbis a gólyatábortól.. úgy meghalnék ilyenkor.. nem akarok suliba menni.. félek tőlük. Az összes lány gyönyörű én meg undorító vagyok. Na mindegy szóval ezzel azt akartam mondani,hogy nem születnek úgy.


14/L

2012. júl. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Velem is így volt ahogy a kedves utolsó válaszolóval.

Régebben még szerettem a társaságokat, nagy dumás voltam és mindig egy nagy körbe szedtem az osztályt ha beértem..azaz kb mindenki egy nagy osztály körbe állva dumált...Ha meg volt 2-3 félénkebb ahhoz odamentem és bevontam a beszélgetésbe..

Aztán az új suliban jöttem rá, hogy én valójában mennyire félénk vagyok..legalábbis idegen körökben...és van, hogy nálam is(mint nálad kedves kérdező) az az érzés fog el, hogy még a közelebb állókkal (pl. papámmal)sem tudom önfeledten jól érezni magamat..mert feszélyezett vagyok valamilyen szinten

Most ott tartok, hogy csak azokkal tudok jól meglenni akiket legalább már 1-2 hónapja ismerek és persze szimpatikus...Olyan típus lettem akit szintén "oldani" kell...és nem az az önmagától feloldódó típus...elvesztettem azt az énemet valahogy

Szóval én is csatlakozni tudok ahhoz, hogy nagy mértékben a körülmények, évek változtatnak rajta:)

De persze vannak olyanok is akik a személyiségüknél fogva, ennek ellenére sem küzdenek efféle problémákkal:D

16/L

2012. júl. 4. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

detto 16L

csak én nagyon vonzom a fiúkat mert szerencsére ha mást nem is örököltem... szépséget igen

..... és így vannak CSAK fiú barátaim akik azért vannak mert mind járni akarnak velem vagy akartak... de már van egy 2 éves kapcsolatom. amúgy jobban belegondolva a lányok olyan hárpiák. nem is bánom hogy sok a fiú barát

2012. júl. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
68 % -os én irigyellek :) sajnos én valahogy nagyon el lettem sz*rva ,mert az ahogy kinézek az nem normális :)
2012. júl. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
persze kihagytam hogy akiket nem ismerek én is nagyon félénk vagyok. és igen is remegett a lábam nekem is meg gyomorgörccsel mentem be a suliba....úgy ki voltam fogva . parázok az uj osztálytl, de persze már vannak onnan fiú barátaim...
2012. júl. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
lehet hogy most irigyeltek , de gondoljatok be nekem milyen érzés hogy 1db lány barátom sincs:S
2012. júl. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Ezt a kérdést nem én tettem fel?? lehet alvajáró voltam XD 1 az 1-be illik rám szinte minden szó amit leírtál. Én nemsokára leszek 16,hónap végén,és ugyanígy vagyok,mint Te. 2 barátom van,az egyik 3 éves korom óta a legjobb barátom.igaz Ő fiú. A másik egy lány,de Ő nem annyira legjobb barát,inkább csak barát. A lényeg,hogy nálam is régóta fennáll ez a probléma. BOLTBA! nem merek egyedül elmenni. Általánosban sokszor kritizáltak a külsőm miatt,igaz ott több barátom volt,de Ők már "felnőttek"(ha-ha ezt hagyjuk) Leginkább azért,mert 16 éves létemre semmi mellem nincs.Ez nagyban befolyásolja azt,hogy félénk vagyok.Ezért is cikiztek általánosban. Egyszer kimentem rajzóráról vizet cserélni,odafutott egy fiú ( Én 7.-es,ő 6.-os) és megkérdezte,hogy mi ez itt? Az egész osztálya rajtam röhögött.Majdnem elsírtam magam,de gyors bementem a terembe. Mint mondtam,egy lány barátom van, de Ő se nagyon lányos. Az osztályban egyik lánnyal se jövök ki,mert Ők amolyan nagyon lányosak.Az öltözőben is mindig arról beszélnek,hogy milyen gáz,ha egy lánynak ennyi idő korára nincs melle.Tudom,hogy nem rám értik,de nem tűnik fel,hogy ott vagyok? :D Nem merek elmenni osztálykirándulásra se,se közös programokra. Na jó ez egy regény lett,tovább nem folytatom,mert még 2x ennyit tudnék írni arról,hogy milyen béna vagyok. Ja kifelejtettem,hogy azok a barátaim 200 km-re laknak tőlem,így nyáriszünet eleje óta itthon ülök,szóval én is remete életet élek. :DD Még visszanézek ide hátha ír még valaki,aki hasonló helyzetben van,mint mi :) Egyszer talán el fog múlni,de abban biztos vagyok,hogy az nem most lesz :D Na sziasztok,és bocs a regényért,és azért ha kicsit össze-visszának tűnik az egész :D
2012. júl. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Utolsó. :D Jajj hasonló probléma.. sőt.. :D

Én most leszek 15 és ugyanaz.. xd

Nem merek elmenni a gólyatáborba sem,minden ok miatt.. társaság,idegenek, kinézetem,visszahúzódóságom.. stb.

Az a baj,hogy félek,hogy így ki leszek közösítve.. nem tudom mi legyen ,de már elég régóta ezen örlöm az idegsejtjeimet :D .. Amúgy már írtam,második vagyok. :)

2012. júl. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

22:16

dettó ugyanez! nekem is kicsi melleim vannak, bár eddig nem cikiztek vele, de nekem is volt ilyen lányöltözős-röhögjükkialaposlányokat sztori. én sem merek egyedül elmenni boltba. félek hogy találkozok valakivel, vagy szerencsétlenkedek, vagy.. igazából nem is tudom mitől félek amikor egyedül kell elmennem valahova ahol sok ember van.

Jó tudni hogy nem vagyok egyedül, bár attól még nem lesz jobb :D ilyenkor lehet rádöbbenni milyen magányos az ember, hogy nincs suli, nincsenek emberek akik közé kötelező járnom, és így a szüleim és rokonaim kívül senkim sincs. még az állítólagos barátaim számára is elvagyok felejtve. csak az vigasztal, hogy suli után mikor dolgozni fogok és érettebb leszek, ki tudok majd alakítani újabb barátságokat és más lesz a légkör. mert végülis én ki szeretném élni a fiatalságomat, bulizni is lenne kedvem, eljárni ide-oda, de nincs kivel :( barátkozásból meg 0 vagyok.

na de megint sokat írtam, bocsi :/

2012. júl. 10. 12:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!