Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Létezik olyan, hogy nagyképű,...

Létezik olyan, hogy nagyképű, nemtörődöm, "leszarok mindent" személyiségű vak (nem látó) ember?

Figyelt kérdés
vagy ez csak a látóknál jellemző?

2012. júl. 13. 13:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
2012. júl. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Miért ne lehetne? H*lye kérdés.


A Kertvárosi gettó pedig király.

2012. júl. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A vakok nem külön faj.

Gondolom egy csoportba sorolod az allergiásokat, akik meg vannak fázva, akik szemüvegesek, akik túlsúlyosok...miért gondolod, hogy a vakok mások? Ugyan olyan emberek mint a többi. Egyszerűen csak ők nem látnak. Van köztük rendes, van szemét, van nagyképű, van vallásos, van ateista...

2012. júl. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
egy vak ember nem lehet nagyképű. ugynais neki teljesen más a világnézete, mint egy "látónak".
2012. júl. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
46%

4. válaszoló!

Nagyon köszönöm, hogy így vélekedsz rólunk, hogy mi nem lehetűnk nagyképűek:), de mire alapozod ezt a gondolkodásodat?

Mivel én is aliglátó vagyok, így igen sok vakot ismerek, és van köztük igen sokféle természetű. Ugyan olyan emberek, mint a látók, ahogy már írtam is.

Ismerek szerényet/visszahúzódót, ismerek a társaság központjában szeretni levőt, ismerek olyat, aki igencsak szereti kihasználni az embereket, ismerek olyat, aki mindenét oda adná a másiknak, ismerek értelmeset/tanultat/intelligenst, ismerek egyszerű/közönségest...

Az, hogy valaki nem lát, a természetét még nem befolyásolja.

A vakság miatt senki nem lesz a megtestesült jóság. Persze kétlábon járó gorombaság, rosszindulatúság sem.:)

Annyi a lényeg, hogy nem kell másként gondolni a vakokra mint bárki másra. Nem úgy kell hozzá állni a dologhoz, hogy ő azért ilyen, mert nem lát. Ő azért olyan, mert olyan természet adatott meg neki. A nemlátása az teljesen más tészta.

( hogy megspóroljak egy kérdést: képernyőolvasó programmal használom a szgépet )

2012. júl. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ja, kérdező, mi alapján merült fel ez a kérdés benned?
2012. júl. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
5.! onnan veszem ezt az okosságomat, hogy optimistábban állok egy (bocsánat a kifejezésért) "beteg" emberhez...
2012. júl. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
bocsi, inkább úgy mondom, hogy optimistábban mint az átlag :)
2012. júl. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

úgy merült fel, hogy az emberek úgy viselkednek amilyen dolgok történnek velük az évek során..ha valakit vmi komoly betegség,baj ér és azt képes feldolgozni akkor egy sokkal boldogabb, teljesebb életet tud élni mint azelőtt..a vakság is egyfajta sokként érheti az embert, és aki ezt úgy meg tudja élni, hogy nem a büdös élet miért pont velem, arról nem azt gondolom, hogy olyan nyámnyila magamutogató,nagyképű ember lenne


de a fentiek szerint úgy látom ez a meglátásom téves

2012. júl. 14. 16:37
 10/12 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom inkább, hogy ha valaki fel tudja dolgozni a vakságát, és nem azon töpreng állandóan, hogy miért épp én, akkor meg tudja tartani a saját énjét. Akkor nem lesz belőle egy megkeseredett, önsajnáló, esetlen ember.
2012. júl. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!