Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szeretek csinosan öltözni, és...

Szeretek csinosan öltözni, és ’tökéletes’ állapotban indulni el otthonról, de nem szeretem, ha megnéznek. Más is van így ezzel?

Figyelt kérdés

Elég nagy ellentmondás, és próbálok rájönni a miértjére..

Fontos számomra a külső, szeretem szépen (diszkréten) kisminkelni magam, megcsinálni a hajam. Átlagos, nem kirívó, de azért nőies ruhákat próbálok beszerezni, és hordani. Bulikban sem viszem túlzásba, legtöbbször marad a szűk farmer/cicanadrág, egy alkalmibb felsőrésszel. Egyáltalán nem vagyok plázacica, nem vagyok mű, és nem estem át a ló túloldalára, de igenis fontos számomra, hogy szépnek érezzem magam, és tudjam, hogy mások is annak látnak. Tehát nyilván ez nem csak magamnak, de a külvilágnak is szól valamennyire..Viszont nem tudom kezelni azt, ha megbámulnak, vagy beszólnak(akár pozitív megjegyzéseket), sokkal nagyobb a helyzet által okozott kellemetlenség, mint az öröm, hogy elismerő pillantásokat kaptam. Sokszor legszívesebben láthatatlanná válnék, és szeretném a lehető legkevesebb feltűnést kelteni..de mégsem visz rá a lélek, hogy trampli módon nézzek ki azért, hogy elkerüljem az emberi tekinteteket..Mellesleg lehet, hogy azzal még kirívóbb lennék.

Nem tudom, mit tehetnék, hogy jól érezzem magam a bőrömben, és ne legyek rettenetesen zavarban ilyen szituációkban…

21/l


2012. júl. 20. 21:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezzel én is így vagyok.


22/L

2012. júl. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Részben.

Nem zavar ha megnéznek, de utálom ha megbámulnak.

Illetve utálom ha a diszkóban rám másznak, vagy idióták találnak meg.

2012. júl. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok ezzel. Otthon mindig kisminkelem magam, meg megcsinálom a hajam és szépen felöltözök (nem úgy, hogy a dekoltázsom kint legyen) mégis olyan kellemetlenül ér, ha valaki akárcsak hosszabb ideig néz.. És én sem tudom hogy miért van ez :)
2012. júl. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
En is pont igy vagyok ezzel. Szeretem a keves simnek, a jo ruhakat, de ha meg is neznek azt nem. Nos ez nem is annyira ellentmondasos. Azis lehet,hogy magadnak akarsz leginkabb tetszeni legbelül. Vagy egyszerüen könnyen zavarba jössz. Ez nem nagy dolog, csak növeld az önbizalmad, ha ugy erzed nincs sok neked. ;)
2012. júl. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Hány évesek vagytok, Ti, akiket zavar, ha megnéznek?

Bocsánat a kérdésért, de szerintem ez korfüggő is...


Ha nagyon "megbámulnak", vagy rátok másznak a diszkóban és ez zavar, az természetes. Sok embert zavar, csak mindenki másképp fejezi ki, habitustól függően. Gondolom egy kolerikus simán kezeli, míg egy flegmatikus csak mosolyog vagy int egyet, a melankolikus meg zavarba jön... Ismeritek ezeket a személyiségtípusokat?

Littauer Florence - Személyiségünk Rejtett Tartalékai

Olvassátok el, érdemes. És önbizalom, önértékelés-növelő könyveket is olvassatok, sok ilyen van már a piacon, sok jó is köztük.

Mire a végére értek, már nem fog zavarni, ha néznek, észre sem veszitek :-)

2012. szept. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ugyanez vagyok,szeretném kezelni,mert nagyon súlyos méreteket ölt egy ideje.Ráadásul nem szokványosan öltözködöm,nem tudnék úgy.(kivéve talán munkába)

De ez vagyok én,viszont sok a bunkó.

2015. nov. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!