Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hölgyek, urak szerintetek mit...

Hölgyek, urak szerintetek mit tegyek? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
30 éves vagyok és nincs se barátnőm, se barátaim. Nyilván lehet így is élni, mégis azt gondolom, hogy az embernek szüksége van kapcsolatokra. Nekem például szükségem lenne, hogy valakivel megbeszéljem a napjaimat. Ezt nehezíti, hogy nem járok sehová el, sem disco, sem házibuli, a koncertek és a kávéházak az egyetlen kivétel. Nem iszom, nem dohányzom, tényleg nem élek és soha nem is éltem semmilyen káros szenvedéllyel. Ez ma megnehezíti a kapcsolatok akár barátság, szerelem kialakulását. Voltam már a csoporttársaimmal egy kerthelyiségbe, ami arról szólt, hogy ki bír többet inni, és a másikat bemocskolni. Köszönöm, de ebből én inkább nem kérek. Nem tartozom semmilyen valláshoz sem, tehát nem e miatt. Egyszerűen másként élek, mint a többi, és nem szeretem, ha megpróbálják megmagyarázni, hogyan kellene élnem. Mit lehet tenni? Ne legyenek barátaim, sem barátnőm? Éljek így?
2012. júl. 21. 12:38
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem sincsenek barátaim, pont azért mert makacs vagyok, mint az öszvér és nem tudok, nem is akarok olyanokról csevegni, amikről a környezetemben lévők igen. (Pedig nálad néhány évvel fiatalabb vagyok)

Ennek ellenére párom van, akivel nagyon jól megértjük egymást és minden tökéletes, tehát nem gondolom, hogy a kettő feltétlenül együtt járna.

Mit csinálsz? Tanulsz? Dolgozol? Ott olyan ember, akivel jól kijössz? Esetleg olyan nő aki szóba jöhet? Kivel jársz koncertekre és kávézóba? Miért nem mész el más helyekre is, ahol ismerkedhetnél?

2012. júl. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem vagy annyira kivételes, mint gondolod. Én sem iszom, nem dohányzom és bulizni sem járok, pedig 23 éves fiatal lány vagyok. Keressél az érdeklődési körödnek megfelelő, hasonló életszemléletű embereket. Ha személyesen nem, akkor neten ismerkedj, hiszen itt sok különböző típusú emberrel találkozhatsz. Később esetleg az itt megismertekkel találkozhatsz személyesen is, de szerintem az is elegendő egy ideig, ha neten cserélsz eszmét valakivel/valakikkel. Lehet, hogy kisebbségben vannak az ilyen életvitelű emberek, de nem vagyunk azért teljesen egyedül ezzel :)
2012. júl. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az első válaszolónak inkább no comment, azt hittem ide felnőttek írnak. Második válaszoló discoba azért nem járok, mert egyrészt nem az én világom, másrészt azok a lányok, akik oda járnak nem éppen engem keresnek. Rock, jazz, blues koncertekre szívesen eljárok, a kávézók számomra még inkább olyan helynek számítanak, ami visszaidéz a múltból egy kellemes hangulatot. Munkahelyen most nem nagyon tudok ismerkedni.
2012. júl. 21. 12:50
 4/10 anonim ***** válasza:

Nos gép előtt ülve,sosem kimozdulva a lakásból nem is lesznek barátaid,párod. Tessék kimenni,és ismerkedni. Nagyon sok szép dolgot láthatsz,és sok emberel ismerkedhetsz. Legyen egy hobbid,és máris vannak barátaid. Ha van kutyád/macskád akkor járj el kutyakiállításokra, egyéb állatos rendezvényekre. Ha nincs állat akkor sportolj valamit.

Kapcsolódj egy jó ki csapathoz.

Én például egy középkort szerető társasághoz csapódtam. A középkori történelem szeretete, a játék hogy beöltözhetsz, csatákon vehetsz részt, már nagyon sok barátot adott nekem. Egy ismerősöm 40-es évek klubjába lépett be. A feleségét is itt ismerte meg. Állandó programok, szórakozás a program nála is..

Keress valami hobbit amit szeretsz,és meglepődsz milyen sokan vannak akikkel össze tudsz barátkozni,akár a szerelem is eljöhet.


De ha otthon ülsz s gép előtt akkor ne is várd hogy lesznek barátaid, barátnőd..

2012. júl. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Lót apát eljött József apáthoz, és ezt kérdezte: Atyám, képességeim szerint megtartom kevéske szabályaimat, kis böjtömet, imáimat, meditálásomat és elmélkedő csendemet; és amennyire csak erőmből telik, a szívemet is megtisztítom a gonosz gondolatoktól. Mi mást kellene még tennem? Feleletként az idősebb felállt. Az ég felé nyújtotta karjait, és az ujjai olyanok lettek, mint tíz tűz-lámpa. Így szólt: Ezt: Változz teljesen tűzzé!
2012. júl. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

2-es vagyok. Egy szóval sem mondtam, hogy discoba járj. Én sem gondolom, hogy ott megtalálhatja bárki is az élete párját, vagy ha még is az nagyon nagy véletlen.

Viszont eljárhatsz strandra, parkokba sétálni, sport klubokba, könyvtárba, más kávézókba, több koncertre, jelentkezhetsz valamilyen közösségbe önkéntesnek, akik kórházakba, otthonokba járnak, vagy falusi időseket segítenek... Annyi de annyi lehetőség van, csak meg kell találni őket.

2012. júl. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Teljes mértékben igazad van. Könyvtárba járok, koncertekre járok (bár inkább rock, blues, jazz, musical, folklore). Tudom az említett stílusok ma már nincsenek az érdeklődés középpontjában, egyetlen kivétel talán a musical, mégis nekem nagyon sokat adtak, mindegyik egyfajta fejlődés volt, amely által több lettem. Szívesen megyek könyvtárba is, múzeumba, moziba, színházba, bár itt is inkább az igényesebb darabokat nézem meg. De ha el is mennék ide, akkor is, nem biztos, hogy tetszenék annak a hölgynek, akivel ismerkedni akarok. De sose lehet tudni, persze a veszély fennáll, hogy nemet mond.
2012. júl. 21. 13:33
 8/10 anonim ***** válasza:
És akkor mivan ha nemet mondd? Nem jobb azzal a tudattal lefeküdni, hogy van egy biztos "nemed", minthogy "a francba, megsem próbáltam"?
2012. júl. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

hűű, lehet, hogy összejössz a 89%-ossal :D

amúgy osztom a véleményeket. járj el mindenhová, ahová csak tudsz, legyél mindennap emberek között, az is jó, ha csak felpattansz a villamosra és elmész a város egyik felébe. +: a futás nagyon jó alkalom arra, hogy emberekkel ismerkedj, fórumokon tapasztalatot cserélhetsz, és járj el futóversenyekre. hidd el, ez tapasztalat.

2012. júl. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ismered a mondást ugye?: Néma gyereknek anyja sem érti szavát.


Ha sosem mész oda a hölgyhöz,és nem kezdesz el vele beszélgetni,akkor honnan tudod,hogy a hölgy miként döntene??

Komolyan mit veszítesz??

A múzeumban látsz egy hölgyet. Tetszik,megakarod ismerni,beszélgetnél vele. De nem mész oda,mert "ÁÁÁÁ úgyis nemet mond,úgyse áll szóba velem" Így egy szót sem szólsz,és elmész.

Pedig lehet hogy a hölgy szívesen beszélgetne az adott tárgyról, történelemről ami a múzeumhoz kapcsolódik. Ha egyedül van,akkor még örülhet is a társaságnak..Később a múzeum látogatás után lehet sétálni,és másról is beszélni Akár egy üdítőre is beülne valahová veled.

Ha meg azt mondja,hogy "bocsi,de nem állok szóba idegenekkel" akkor elnézést kérsz hogy zavartad, majd elmész. De legalább adtál esélyt magadnak..Megpróbáltad..

2012. júl. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!