Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » "Ismétlődő ciklus" az életvite...

"Ismétlődő ciklus" az életvitelemben, hogyan kerüljek ki ebből?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A problémám az, hogy nagyon unatkozom és szeretnék kezdeni magammal valamit. 21 éves vagyok és az életem abból áll, hogy dolgozom és tanulok. Ennyi az egész. Én valamilyen szórakozásra vágyom arra, hogy emberekkel ismerkedjek, programokra járjak, ne csak itthon üljek és gépezzek. Sosem voltam bulizós típus de most már igényem van arra, hogy szórakozni járjak. A probléma az, hogy nincs kivel. Egy olyan ismerősöm sincs akivel napi kapcsolatban lennék (kortársakkal semmiféle kapcsolatban nem vagyok csak 35+ emberekkel vagyok körülvéve, ami nem baj de nincs sok közös témánk). Az a baj, hogy egyre idősebb leszek és nem lesz lehetőségem ilyesmire. Egyedül szoktam elmenni beülni ide-oda de szégyenlem azt, hogy nincs haverom ott (amúgy is borzasztóan gátlásos vagyok) és eljövök. Mit kellene tennem, hogy végre én is "fiatalos" legyek és ne csak a munka maradjon számomra? 3 éve ezzel telnek a napjaim.


Tudnátok tanácsokat adni?


21/f


2012. júl. 22. 09:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Nincs valami hobbid? Valami szakkör? Sport, kondi? Kondiban általában összelehet ismerkedni.. :D Mindenképpen menj el valahova szórakozni, ha egyedül, akkor egyedül.. majd lesznek ismerőseid :D ! Legyél nyitott az életre
2012. júl. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nincs semmi ilyesmi sajnos. Voltam kb. 5X szórakozni és egyszer sem sikerült ismerőst szereznem.



Köszönöm a válaszod!

2012. júl. 22. 16:04
 3/5 anonim ***** válasza:

Írod, hogy próbáltál már ismerőst szerezni, de nem sikerült, azonban valamilyen módszert szükséges lesz találnod ahoz, hogy megismerkedj új emberekkel.


Ha gátlásos vagy, önismereti problémáid vannak vagy bármi hasonló, akkor nyilván előszőr ezeket kell megoldanod, mert ezek akadályozhatnak abban, hogy kapcsolatot létesíts másokkal.


A kérdésedből nyilvánvalóan lejött az, hogy megvan az akaratod a változásra, ennek ellenére bizonyára nincsenek meg egyelőre a módszereid ahoz, hogy elérjed amit akarsz. Ennek nyilvánvalóan leginkább az az oka, hogy nem ebben a világban nőttél fel, amibe most bele akarsz lépni s ezért az elején még hiányozni fog az a gördülékenység és könnyedség, amit azonban ídővel majd elérhetsz.

Kezdetnek viszont ismétlem amit feljebb írtam: korrigáld a jellembeli hibáidat, amennyiben úgy találod, hogy vannak bizonyos tulajdonságaid, amik hátrányossá vállhatnak kapcsolatteremtés szempontjából. Ezután következik a szocializálódás, amely már a többiekkel való kapcsolatokról szól, viszont ehez előszőr magadat kell rendbetenned.

2012. júl. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Az igazság az, hogy én már rendbe tettem azokat a dolgokat amik miatt el sem mertem menni egyszer sem szórakozni. Egyszerűen nem tudom, hogyan kell másokkal kapcsolatot teremteni. Mindig arra gondolok, hogy milyen jogon is "zaklatnék" másokat azzal, hogy haverkodni próbálok vele/velük. Meg azt sem tudom milyen ürüggyel lehet "leszólítani" valakit. Pl.: Adott egy szórakozóhely. Bemegyek és leülök. Aztán? Nem ülhetek be másik asztalhoz, hiszen vadidegenek a számomra. Ergo ott ülök magamban majd távozom.

Nem értek én ehhez, inkább hagyom is ezt az egészet, majd lefoglalom magam a munkával. Azért köszönöm, hogy időt szakítottatok a kérdésemre.

2012. júl. 22. 19:08
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem játszol hangszeren ? Meg van egy másik ötletem. Játszol valamit , vagy mit csinálsz a gépen ? Próbálkozz fórumokon beszélgetni, kezdésnek kiváló. Csak néhány apró hozzászólás is jót tenne neked szerintem. Ott még talán kevésbé aggódnál, mert ugye Nickname-mel vagy fent
2012. júl. 22. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!