Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan győzzem le a félelmemet...

Hogyan győzzem le a félelmemet a bogarak iránt?

Figyelt kérdés

Rettegek,egyszerűen ez a legjobb szó rá.Nagyon félek tőlűk.Ma éjjel 2 nagy fekete bogár jött be.Nekem óriásnak tűntek.Egyedül voltam itthon.Anyumnak 3-szor kellett hazajönnie annyira féltem.Hozott rovarírtót.Lefújjtam őket,és megdöglöttek.De még mindig rettegek.Nagyon félek.

Nagyon idegesít engem hogy ennyire félek tőlűk.Ne nézzetek hülyének,valami tanács?

Köszönöm.

16/L


2009. júl. 15. 10:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Én nem félek ,hanem undorodom tőlük,de már kicsi korom óta.Most vagyok 23 éves,és még mindig nem múlt el.Szerintem ez nem olyan dolog,amit le lehet küzdeni,és akkor megszereted őket.
2009. júl. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

21 vagyok és én is hasonló cipőben járok, de én inkább viszolygásnak hívnám mint félelemnek.

Tegyél úgy ahogy én is:


Mélyen magamba ástam (tényleg nem volt egyszerű) hogy mikor kezdődött a "félelmem" , első emlékek rovarokkal/bogarakkal , valami stressz/fizikai megrázkódtatás ami régen ért velük kapcsolatba , Hiszek benne hogy mai félelmeink okát a múltba keressük... ha megvan a régi élmény, a megoldás az ezzel való szembenézés, újraélés lesz.


Én történetem az hogy gyerekes játék volt akkoriban a légy/darázsröptetés cérnán, én be is fogtam a konyhánkból az ehez szükséges legyet, és kb egy órán át vacakoltam vele az asztalom fölött görnyedve hogy a potroha mögé tudjak egy cérnát kötni, mikor a rovarból kimászott 3 akkora féreg mint maga a légy! Azonnal eldobtam mindent, majdnem rókáztam.. azóta "félek"minden rovartól

(:

2009. júl. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én 14 vok,és én egyszerre undorodom és félek tőlük.Próbálj többet lenni bogár közelébe,megszokod majd a jelenlétüket.
2009. júl. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszy a válaszokat.

Nem megyek a közelűkbe sem mert sírógörcsöt kapok...

2009. júl. 15. 21:10
 5/5 anonim válasza:
Velem ugyanez volt,és van.Az elején utcára se mertem menni emiatt,mostmeg már egyre jobb,már csak a molylepkéktől darazsaktól és a méhektől félek.Egy idő után kezd majd elmúlni.😊
2015. szept. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!