Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit csinálhatnék ilyen ügyben?

Mit csinálhatnék ilyen ügyben?

Figyelt kérdés
13 éves vagyok, lány, anyám 1 éve meghalt úgy hogy csak én voltam ott, azóta depressziós vagyok, jobban mondva már szinte emo, a családban mindenki piszkál emiatt, és csak akkor érzem jól magamat, amikor nem otthon vagyok. A barátaim is elkezdtek furcsán viselkedni veled, de a lány barátaim mellettem vannak. Pszichológushoz nem tudok menni, elfoglalt vagyok. ( suli, külön órák, korepetálás, házimunka, nyáron meg elutazok. )öngyilkosságon is gondolkodtam, de úgy csak elmenekülnék a problémáim elől.

2012. aug. 6. 13:52
1 2
 1/14 anonim válasza:
édesanyád hogy halt meg? Haragban voltatok amikor meghalt?
2012. aug. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
nem, pont aznap jöttek hozzánk a testvérei a fiaival én elvoltam az unokatesóimmal, és ő addig velük ( testvéreivel ) beszélgetett.
2012. aug. 6. 13:58
 3/14 anonim válasza:
Tudom mien ha valaki depressziós,azt is tudom hogy mien ha az ember az öngyilkosságot fontolgatja,saját magamon tapasztaltam,hogy miért,abba inkább nem mennék bele,de a lényeg az hogy,valakivel beszél dem azt a dolgot,nekem segített.
2012. aug. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Furcsa, hogy pszichológushoz nem mész, mert arra nincs időd, de meghalni ... arra lenne. Hát ez nem kerek. Most akkor olyan állapotban vagy, aminél fontosabbak az elfoglaltságaid? Megesik ez, de akkor a saját választásod ez, te szeretnéd így.
2012. aug. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
utolsó kommentelő: a pszichológus általában 6-ig van, és én most tulajdonképpen külföldön vagyok, szal nyáron nem megy, de suli időben meg 5:30 ig eddzés, utána meg énekkar, és ezek csak a kötelezők. és amúgy is éjjeli bagoly típus vagyok, úgyhogy akkor sok hülyeség jár a fejemben :S
2012. aug. 7. 00:42
 6/14 anonim ***** válasza:

Erről beszélek. Te úgy DÖNTESZ, hogy ezt csinálod inkább, mint pszichológus. Ha nem érezném az öngyilkossági gondolatokat hiteltelennek (nem mondom, hogy nem gondolsz rá, csak magad se hiszed komolyan) akkor így szólna, amiről írsz: Gyerekek, meg akarok halni, nincs időm arra, hogy tegyek ellene, mert sok a dolgom, így hát inkább ezt választom, mert akkor aztán lesz időm a sok dolgomra.... Hát ez teljesen hiteltelen. Ha majd fontosabb lesz számodra a lelki békéd, többet teszel érte.

Ez így hidegen hangzik, de így igaz. Amíg fontosabb minden más, addig hál istennek nincs nagy baj... Ettől még a leírtak alapján lehet egy enyhe depressziód. és mindenképpen nagyon hasznos volna addig tenni ellene, míg "friss" a depid, mert ahogy múlik az idő, egyre inkább megszokod, alkalmazkodsz hozzá, ez lesz az életed, nehezen mondasz majd le róla... ahogy már most is.

2012. aug. 7. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Azt meg bizonyára Te is látod, hogy a kifogásaid mind kamu. Magadat eteted velük. Sikerrel! Viszont érdekelne az igazi indok, hogy miért nem mész pszichológushoz.
2012. aug. 7. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
na igen, ez sem hülyeség amit írsz, de a suli stb... csak kisebb dolog, apám miatt nem mennék pszihológushoz, mert megtudná akkor mit tettem magammal, és ő úgy lát engem a mindennapokban, mint életvidám lány...
2012. aug. 7. 03:05
 9/14 anonim ***** válasza:

Na ez a beszéd! :) Ez már legalább hihetőnek hangzik, úgy értem, valódi oknak. Esetedben, ha 13 vagy, elkerülhetetlen, hogy apád megtudja, ez tény. Nagyon függ attól a fogadtatás, hogy milyen a kapcsolatotok. Az nem feltétlen rossz, ha megtudja, hogy Te ezt szeretnéd. Nem hülye, biztosan ő is tudja, hogy anyukád elvesztése nem tűnik el nyom nélkül, csak nem feszegeti. Nem meri, nem akarja, homokba dugja a fejét, vagy bármi oka lehet rá. Ugyanakkor, ha eléállsz, hogy neked szükséged lenne rá, hogy valóban megmaradj olyannak, amilyennek ő ismer, akkor talán aggódva, de támogathatja is simán! Egy próbát megér. Én írásban mondanám el az egészet, mert van időd többször is újrafogalmazni. Utána, ha akar, majd beszéltek róla. (nyilván akar) És azt is megmondhatod, hogy nem vagy képes előtte beszélgetni azokról, amik nyomasztanak, és ez nem jelenti azt, hogy nem szereted, csak szükséged van egy szakemberre...


Na ilyesmit tudnék elképzelni.

2012. aug. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

na ez igy nagyon jó lenne. csak 1 baj van sajnos ://

ha ezt elmondanám apámnak hogy mit csinálok magammal, és hogy milyen vagyok, csak letagadná, és megpróbálná ő megbeszélni velem, de én nem merek neki ellent mondani :(

2012. aug. 7. 21:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!