Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Becsületsértési ügyben kérem...

Becsületsértési ügyben kérem a tanácsotokat! Nagyon sértő és bántó dolgot írtak nekem SMS-ben és nem szívesen hagynám ennyiben. Ti mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
Mobilokat gyűjtöttem, de sok év után eladásra kínáltam őket. Egy típusra jött egy érdeklődő hétfőn. Mondtam neki, hogy szerdáig nem tudjuk a találkozót összehozni, mert épp költözés után vagyok, még sok cuccom máshol van. Csütörtök délután hív, addigra nálam volt a készülék, de a saját mobilomat a fiam táskájába tettem, a fiamat meg hazavittem az anyjához, így nem ért el. Péntek reggelre küldött egy SMS-t, hogy: Du*d fel an*ádnak akkor a telefont te megbízhatatlan seftes ci*ány f*sz. Nagyon sértőnek és bántónak tartom ezt az üzenetet, mert bármi is történik, így nem illik beszélni a másikkal. Nekem se jó, hogy elestem egy üzlettől, nemhogy egy ilyen üzenetet találjak a telefonomban. Erősen gondolkodok azon, hogy becsületsértésért feljelentem, mert továbbra is nagyon bánt. Meg igazából szívesen szembenéznék vele. Magam miatt annyira nem is, inkább anyukám miatt bánt az ügy. Ti mit tanácsoltok?

2012. júl. 27. 11:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát hallod, te nagyon ellehetsz varázsolva.

Komolyan ilyeneken agyalsz? Szard le és lépj tovább!

De ha azt akarod, hogy még ki is röhögjenek, akkor jelentsd fel.

2012. júl. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló! Elhiszem, hogy téged úgy neveltek, hogy közönyös legyél a családodat és téged becsmérlő kijelentéseket illetően. Sok becsületed és önérzeted nincs. Azért köszi a választ!
2012. júl. 27. 18:44
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem pont úgy van, de ez mindegy is.

Van egy főnököm, akit bár nem szeretek, de néhány alaptételt belémnevelt.

Pl: Minden problémára annyi energiát kell fordítani, amennyit megérdemel.

Ez nem közöny kérdése.

2012. júl. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ja!

Mi az hogy nincs becsületem???

Ezt szépen leszűrted.

Nem kell magyarázni a dolgokat, de ha belegondolsz, ha nem is szándékosan, de te vertél át valakit. Ha nagyon akartad volna, megoldhattad volna a dolgot, de nem tetted, akkor kinek, meg milyen becsülete???

2012. júl. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Megpróbálhatod megmagyarázni a szegénységi bizonyítványodat, de fölösleges. Miután megkaptam az sms-t írtam neki, hogy elnézést a sikertelen üzletért, de szóvá tettem a kifogásolható tartalmat. Azért gondolom, hogy nincs becsületed, mert az ilyen szavak mellett nem nagyon tud egy a családját becsülő és védő ember elmenni. Azt sem értem, hogy miért mondod, hogy átvertem valakit? Semmilyen kára nem keletkezett. Egyébként ha nincs nálam a mobilom, akkor nincs az az isten, hogy kitaláljak egy telefonszámot, akármennyire is szeretném. Én egyszer sem voltam vele trágár még azután sem, hogy ilyen becsmérlő volt az anyámmal. Megadtam neki az emberhez méltó tiszteletet. Olyan nagy elvárás ez másoktól? Azt sem értem, hogy ha te ellenzed a feljelentést (Lásd első kommented), akkor miért nem tudtad azt írni, hogy szerintem nincs értelme. Miért kell ilyen kellemetlen jelzőkkel illetni a másikat, hogy: " el lehetsz varázsolva és hogy kinevettetem magam ". Én nem tudom, hogy te milyen családból származol, de minket úgy neveltek, hogy az ilyet ne tűrjük el.
2012. júl. 27. 19:59
 6/7 anonim ***** válasza:

Szegénységi bizonyítvány???

Tényleg hülye vagy. Ezzel lezártam.

2012. júl. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2012. júl. 27. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!