Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy győzhetném le a villámcsa...

Szilvásgombóc kérdése:

Hogy győzhetném le a villámcsapás és a mennydörgéstől való félelmem?

Figyelt kérdés

2012. aug. 7. 13:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy?

Én féltem gyerekkoromban, de a szüleim, nagyszüleim hozzászoktattak, hogy nem kell tőle félni. Együtt ültünk ki a teraszra, és néztük a vihart. Már felnőttként én is erre tanítom a gyerekemet. Szeretem nézni a vihart, semmiféle félelmet nem okoz.

36f

2012. aug. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kiállsz a viharba nyáron esőkabátban, persze jó, ha nem te vagy a legmagasabb pont.
2012. aug. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
13 vagyok de már nagyon kicsi korom óta félek tőle. De ha kiállaok félek hogy belémcsap a villám. :(
2012. aug. 8. 07:33
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok ezzel 12 évesen (én szerencsére csak a csattanóstól félek, és az nem mindig van) De egyszer egy barátom megkérdezte, hogy mitől félnék jobban: attól ha világ vége lenne vagy ettől az esőtől... Na jó, tudom nem ez volt a legjobb válasz. De tényleg állj ki a teraszra, vagy az ablakhoz és légy bátor :) vagy ha már akkor van amikor fekszel az ágyban és lusta vagy felkelni dugd be a füledbe a zenét és a hangerőt tedd fel a max.-ra... Én így szoktam :)
2012. aug. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

lehet, hogy majd kinövöd. ennyi idősen én is féltem tőle, most viszont imádom ha villámlik és dörög :D gondolj arra, hogy szép látvány, van villámhárító a házon (mert van) és a dörgés csak dörgés. ha pedig kinn vagy az utcán, a villám nem tud belédcsapni, mert mindig a legmagasabb pontba szokott (az pedig nyilvánvalóan nem te vagy :D), na meg a felhők között cikázik általában. autóban: az autó átvezeti saját magán.

19l

2012. aug. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

engem ért villámcsapás, szaal joggal féltem és félek a mai napig talán túlságosan is. okosnak kell lenni, nyílván nem kell telefonálni viharban, még a városban sem.

Abba gondolj bele hogy ha hallod a dörgést (akármilyen nagy is a baj) akkor már nincs gond mert maga a villám már rég elenyészett.

Akkor van baj ha hangosat durran és fáj... mint az én esetemben volt, de se nem haltam meg, se nem ájultam el.

Ne félj, szép természeti jelenség ez :)

2012. aug. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!