Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Túlzottan alapos vagyok, vagy...

Túlzottan alapos vagyok, vagy mániás? Ezzel van más is így?

Figyelt kérdés
Csak úgy adok ki a kezemből írást, ha azt legalább 5x átolvastam lehet az egy egyszerű email vagy egy ZH is (érettségin enyéni rekordot döntöttem: matek feladatsort 2óra alatt megoldottam és másfél órába telt az átnézése:). Ha elmegyek otthonról, legalább kétszer megnézem, hogy bezártam-e az ajtót. Még mielőtt megszólalnék többször átgondolom mit mondok, akkor is ha a mondat teljesen jelentéktelen. És ha épp nem "ellenőrzök" semmit, akkor képes vagyok szórol szóra felidézni a beszélgetéseket és a cselekedeteimet és hibát keresek bennük. Nem tudom megjegyezni az emberek arcát és nevét, mert minden figyelmemet leköti, hogy hogyan reagálnak a mondataimra.
2009. júl. 20. 15:25
 1/4 anonim ***** válasza:
20%
Ez már beteges.
2009. júl. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
ja egyetértek.
2009. júl. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Egy kicsit legyél lazább, ne feszengj ennyit a dolgokon. Szerintem az a legnagyobb bajod, hogy folyton azon rágódsz, vajon mit gondolnak rólad mások. Ez egy bizonyos mértékig még normális, de amit te csinálsz, az már kicsit sok. Ne legyél felületes, tényleg gondold át a dolgaidat, de azért ne legyél idegbeteg emiatt. Élvezd az életet, csak próbáld könnyedén venni a dolgokat.
2009. júl. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az én férjem is ilyen. Néha idegesítő tud lenni, hogy sietnék valahova, ő pedig pont ötször(!) megnézi, hogy el van-e zárva a viz, gáz, villany, és be van-e zárva rendesen az ajtó. Amikor például bezárja a kocsit, szintén pont ötször megnézi egyesével az összes ajtót és ablakot. Egy pár mondatos mailt kb százszor elolvas mielőtt elküldene. Egyébként teljesen normális, csak ez a "dilije" van. 7 év alatt már teljesen hozzászoktam, tényleg csak akkor idegesít ha sietnék valahova.

Szóval ne aggódj, nem vagy egyedül :-)

2009. júl. 21. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!