Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Paranoiás, üldözési mániás...

Paranoiás, üldözési mániás vagyok?

Figyelt kérdés

idén nyáron leszek 16/f.

régebb óta, ha egyedül vagyok itthon, és már este van, bezárom az ajtót, mert ez olyan furcsa biztonság érzetet ad.. ha nincs bezárva se félek vagy ilyesmi, csak sokkal jobban érzem magam, ha bezárom.

"félek" egyedül sétálni a sötétben.

ezt tavaly nyáron vettem észre, mikor 2kor sétáltam haza házibuliról. senki nem volt az utcán, és össz 3 percet kellet séltálnom, és igazán nem is féltem, csak olyan hülyeségeken gondolkodtam, h mi lenne, ha egy csapat cigány jönne szembe, vagy kirabolnának és hasonló.. és akkor beijesztettem magam egy kicsit..

másodjára most télen vettem észre.. falu szélén mentem el (20-30 méter sötétben) néha, és idegesítő volt nagyon, hogy nem láttam mi van a sötétben, és megint átsuhant az agyamon, hogy mi lenne, ha x dolog történne... (nem lakon nagyon falun, csak ez így rajta maradt)


családban már régebben is előfordult üldözési mánia.. de az nagyon hisztérikus és félig öntudatlan volt, mivel sok mindent álmában csinált az illető..


2010. márc. 19. 22:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. bár egy horda barzil bármikor jöhet szembe. sajnos. kézigránátot nekik enter :-D
2010. márc. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hello!Nem vagy az, az üldözési mániának azért durvábbak a tünetei, és a paranoianak is.Egy ember se sétál szívesen este egyedül.Ajtót én is szeretem ha be van zárva..

Amúgy az üldözési mániás betegek azt hiszik hogy üldözik őket, folyamatosan figyelik vagy lehallgatják stb..

Paranoia túlzott szorongás vagy félelem a nap jelentős részében..

2010. márc. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
jó tudni. kösz a válaszokat
2010. márc. 20. 21:26
 4/4 anonim ***** válasza:

én is bezárom az ajtót este,nekem is biztonságot ad :D

viszont velem már olyan is megtörtént,hogy azthittem h oszttársaim beszereltek kamerákat a szobámba és figyelik h mit csinálok xDD

aztán rájöttem h ez mekkora hülyeség és h semmi értelme,és aztán el is felejtettem :D

tehát,szerintem ez volt igazán üldözési mánia,nem az ami vled történik :D

2010. márc. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!