Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Lehetek jobb ember, mint vagyok?

Lehetek jobb ember, mint vagyok?

Figyelt kérdés
Mivel gyermekkoromban elváltak a szüleim és az apám, akihez adott a bíróság, nem foglalkozott velem, nem nevelt rá az életre, gondolom ebből fakad, hogy: türelmetlen vagyok, nem vagyok elég kitartó, nincs felelősségérzetem, nem vagyok valami talpraesett ember, nagyon makacs vagyok és önfejű, álltalában rossz döntéseket hozok komoly dolgokban.Emellett nagyon sokat cigizek és nem tudom lerakni, mindennap legalább egyszer maszturbálok. De van Egy barátnőm.Kihez forduljak segítségért, ha jobb ember szeretnék lenni?
2009. júl. 20. 16:09
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Először is, ehhez is kemény elhatározás kell. Mindenek előtt rakd le a cigit. Akarni kell, és menni fog. Nincs felelősségérzeted? Próbálj figyelni a barátnődre, a rád bízott munkát végezd el, stb. Nem tudom, mennyi idős vagy, de ha a barátnőddel komolyra fordulna a dolog, és elgondolkoztok a gyerekvállaláson, akkor az bizony kelleni fog, és ha szereted őket, akkor ki is fog alakulni. A rossz döntésekről annyit, hogy mindenki hoz rossz döntéseket. Mérd fel a dolgok fontosságát. Tudj különbséget tenni. Makacsság és önfejűség? Nem mindig baj az, ha nem vagy könnyen befolyásolható. De figyelj a barátaidra és azokra, akiket tisztelsz, okosnak, bölcsnek tartasz. Csak magadon tudsz segíteni, és azt jobb ha az eszedbe vésed. Akármilyen szakember próbálkozhat, ha nincs meg benned a kellő elhatározás.
2009. júl. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Hatalmas dolog és előrelépés, ha az ember feltudja ismerni a hibáit és ezzel meg is tetted az első lépést a változás felé. Vannak olyan tulajdonságok, melyeken tudatosan lehet változtatni. Ezek a reakciók tulajdonságok valóban a neveltetés hiányából fakadnak( nem volt érzelmileg, szociálisan stabil családi háttered)és legtöbbször annyira mélyen berögzültek, hogy nehéz rajtuk változtatni, de ha már Te tudatosan is felismered a hibáidat, akkor csak rajtad múlik! Egy pszichológus segíteni tud, hogy megtaláld a problémáid gyökereit, egy biztos pont ( mint a barátnőd támogatása) pedig segíteni tud, hogy új lappal indulhass!! Sok szerencsét, próbálj kitartó lenni, és gyűjts akaraterőt szeretteidtől!
2009. júl. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
Kb.hétés félimilliárdan vagyunk a földön. Abból két egyforma egyed nincs, tehát minden egyes ember kűlőnbözik valamivel a másiktól, és éppen ezért vagyunk mi csodálatosak, mert hiába hasonlítanak egymáshoz a kromoszóma láncaink, hiában örököljük az ősők génjeit, éppen azért vagyunk szépek és egyediek, mert kűlöbözőek vagyunk. Ez különböztet meg minket, homo sapienseket az állatoktól. Ha valaki másként viselkedik, mind az átlag ember, az egyedi, különleges akit tisztelni, becsülni kell, mert valószínüleg olyasmit tud, amit más nem. Ha egykicsit átnézed a lexikonokat, azok az emberek akik a kultúrtörténet során valamilyen maradandót alkottak, azok mind, hogy úgy mondjam, egy kicsit kilógtak a sorból. Es éppen ezáltal lettek hallhatatlanok. Mindenki lehet más ember mint amilyen, csak akarni kell, de ez csak úgyis csak látszat lesz. Mindenki úgy szép, és úgy jó, ahogy van, ahogy a természet megalkotta.,Nagyon tetszett nekem ez a kérdés, mert egyébként én sem az általánosan elfogadott szabványmáretre alkotott emberek közé tartozom, annak ellenére, hogy a társadalomban elismert lettem, publikációim, tanulmányaim,irodalmi alkotásaim révén, persze helyi, lokális viszonylatban. En nemigen jártam Magyarországon, csak kollégiumi koromban tanulmáanyi uton, de itt aholén élek, több nemzetiség él együtt, egymás nyelvét beszéljük, együtt sörözünk, együtt veszekedünk és együtt örölünk, és magánéletünket is megbeszéljük egymással. Ha akarsz irhatsz is nekem valami vagány dolgokat. Kiváló tisztelettel TA
2009. júl. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kedves TA!

Milyen vagány dolgokra gondoltál? Lehet, h én vagyok bolond, de ezt nem annyira értem most...

Vannak nagyon jó és újító ötleteim,viszont nemtudom megvalósítani őket, mert se pénzem rá se kapcsolatom se nevem nincs hozzá éshát ezek hiányában senki nem áll velem szóba...

2009. júl. 20. 16:58
 5/9 anonim ***** válasza:
76%

Megnyugtatlak, hogy az én gyerekeim is türelmetlenek, nincs kitartásuk, gyakran elég makacsok és önfejűek, cigizik mindkettő, pedig mi nem dohányzunk és kerüljük a dohányzó embereket...

Mi a férjemmel nem váltunk el, vagyis van anyukájuk és apukájuk is, tehát ne gondold, hogy attól lennél pl. türelmetlen, mert apukád nevelt (nem nevelt) vagy hogy anyukád nem foglalkozott veled.


Én kifejezetten nagyon sokat foglalkozom a gyerekeimmel születésük óta, ezért lettem itthondolgozó is, hogy ne napköziben vagy az utcán csellengjenek.

Nagyon sokat beszélgetünk, igyekszem megértő lenni.


Azt gondolom, hogy neked az önbizalmad túl kicsi!


Talán túl keveset dícsértek eddig, hiszen mindenkiben vannak kivételes képességek is, mindenkiben van valami megdícsérni való tulajdonság is. :D


Kamaszkorban teljesen általános, hogy az ember elégedetlen önmagával (én is így voltam ezzel kamaszkoromban), de ne keseredj el, 1-2 év alatt "megtalálod önmagad", felfedezed majd magadban azokat a tulajdonságokat, ami igenis különleges és pozitív! :]


Megnyugtatlak, hogy a maszturbálás sem BŰN, naponta egyszer teljesen normális, majd ha lesz tartós partnerkapcsolatod, ezt felváltja majd a rendes szex.

A maszturbálással felkészül a tested a későbbi nemi életre, tehát még hasznos is! :D


A cigizés mondjuk már nem valami hasznos szórakozás, főleg kamaszkorban fokozottan rombolja a kifejlődőben levő testedet, akár impotenciát is okozhat (érszűkületet okoz, gátolja a vérkeringést, ezáltal a merevedést is!).

Bizonyított a rákkeltő hatása is...


Azt javaslom, hogy olvass sokat!

A könyvekben sok-sok ember sok-sok élettapasztalata van leírva, mindből tanulhatsz valamit, TÖBB leszel!

Megtanulod, mi a JÓ és mi a ROSSZ, megtanulsz helyesen dönteni és ezáltal megint jobb emberré válhatsz...


Én nem vagyok vallásos, de azt állíthatom, hogy a legtöbbet a BIBLIÁ-ból tanulhatsz!!!

Az alapvető erkölcsi értékeket, szabályokat, életbölcsességeket mindent megtanulhatsz belőle... :D

Ha utánaolvasol, megtudhatod, hogy a legnagyobb emberek mindennapos olvasmánya a Biblia volt.


Amellett a Biblia ismerete az alapvető tudáshoz is hozzá tartozik: a legtöbb híres festményt, regényt, történetet nem fogod tudni megérteni, ha nem ismered a Bibliát.


... És próbáld megkeresni magadban a JÓ tulajdonságaidat, mert biztos vagyok benne, hogy vannak neked is pozitív tulajdonságaid.

2009. júl. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Kedves 17.00! :)

Bocs, nem árultam el, de sajnos 34 vagyok...:( Tudom, hogy vannak jó tulajdonságaim, de nem tudom hasznosítani őket, valószínű, h azért, mert nincs túl sok önbizalmam.De hasznos tanácsok ezek is 34 évesnek is. Gondolom.

2009. júl. 20. 17:07
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

17:00 vagyok


Kedves Kérdező!


Ha te 34 éves korodban érzel így, akkor szerintem komoly bajban vagy... :[


Ebben a korban már nem szabadna ennyire bizonytalannak, labilisnek lenni, nem 34 évesen kellene megtalálnod önmagad, ezen már régen túl kellene lenned!


Ahogy elnézem, nem csak én néztelek kamasznak a beírásod alapján, hanem a többiek is, sőt senkinek nem jutott az eszébe, hogy meglett férfi írta ezeket a sorokat.


Ebben a korban már nem a szüleid nevelésében kellene a hibáidat keresni, hiszen már évek óta tőled függ, mi lesz belőled.


Ennek ellenére, sosincs túl késő: ismered a rossz tulajdonságaidat, állj neki szépen és próbálj változtatni rajtuk. Tűzd ki a célt (példaképet), milyenné szeretnél válni és keress meg rá minden módot/módszert, hogyan válhatnál olyanná. :]


Szurkolok neked!

2009. júl. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem jó, hogy változni akarsz! Ismerek valakit, aki tud segíteni! Nagyon nagyon sok ilyen emberen segített már!


http://www.youtube.com/watch?v=T795ZtxaYmw

2009. aug. 11. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ajánlom:


Joel Osteen: Jobb emberré lenni


[link]

2009. szept. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!