Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Van még olyan ember, akit nem...

Van még olyan ember, akit nem törnek le a csalódások?

Figyelt kérdés

Nagyon sokszor tapasztalom azt, hogy az embereknek a csalódás a legnagyobb félelmük.Hihetetlen, mennyi mindent kihagynak az életükből, mert MI VAN, HA csalódnak.Félnek az emberektől, a helyzetektől egyaránt.


Rám ez valahogy sohasem volt jellemző, ezért is olyan furcsa ez nekem.Sohasem féltem a csalódásoktól.Ha mondjuk nem olyan egy ember, mint amilyennek azt vártam, nem csalódásnak fogom fel, hanem annak, hogy rosszul ismertem meg.Az én hibámnak fogom fel, nem az ember a rossz, hanem a róla alkotott képem volt hibás.De különösebben nem törnek le a csalódások, simán túllépek rajtuk.Hibázni emberi és természetes dolog.Nincs értelme ezektől félni vagy ezeken rágódni.


Ti hogy vagytok ezzel?



2012. aug. 9. 21:17
 1/9 anonim ***** válasza:

Én sem féltem sohasem a csalódásoktól. Sőt konkrétan azt a félelem nevű érzést is ritkán tapasztalom akármi terén. Igazából egyetlen csalódás volt életemben, ami "letört". Ez egy szerelmi ügy volt, a csajt elvitte az egyik legjobb haverom, pedig halálosan szerelmes voltam bele. Bár azon is csupán 2 nap és 2 liter pálinka volt túltenni magam...


16/F

2012. aug. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nagyon helyes! :))
2012. aug. 9. 21:24
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát nekem nemrégiben volt csalódásom ugyanúgy mint az előző kommentelő nagyon szerelmes voltam egy csajba és már azért pár honapja ismerkedtünk és csalodtam benne és valamikor elisfelejtem őt de mélyre hatolt bennem mert annyira megkedveltem és egyszerűen szertefoszlott minden és még mindig nemtudom hogy ??miért??
2012. aug. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Amúgy te hány éves vagy? És F vagy L?
2012. aug. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mármint a kérdező.
2012. aug. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

20/L

Amúgy nekem az a filozófiám, hogy magunkban kell megtalálnunk a boldogságot.Minden, amit mások adnak, csak ráadás.

2012. aug. 9. 21:33
 7/9 anonim ***** válasza:
Valami ilyesmit vallok én is. (Első vagyok már megint.)
2012. aug. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem érthető, hogy egyesek "félnek". Nem mindenki egyformán erős vagy gyenge, így gondolom a csalódásokat is mindenki máshogy éli meg. Az mondjuk már valóban elég cinkes, ha valaki a csalódástól való félelmei miatt cselekvésképtelenné válik.

Én személy szerint úgy élem meg, hogy ezek csupán negatív tapasztalatok. Persze az én fejemben is lepörög számtalan potenciális végkifejlet és olyan is van köztük amit nem szívesen élnék meg. De inkább hagyom, hogy sodorjanak az események, aztán lesz ami lesz.16/L

2012. aug. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Alapból a félelem egy nagyon g*ci dolog. Nem tudom szebb szóval kifejezni. Félünk az ismeretlentől, aztán minek? Sok embert ez gátol meg abban, hogy bármi számára új dolgot próbáljon ki. Valahogy el kell engedni ezt az érzést.

Engem is nemrég ért csalódás szerelmi ügyben, és ugyanazt érzem, mint te. Bíztam benne, azt hittem, teljesen őszinte ember, a kapcsolat alatt végig elhittem, hogy a pár rossz dolog ami történt közben az hibám, de most már tisztán látom, hogy ő volt a hibás. Örülök, hogy vége lett, sokkal felszabadultabb vagyok most már. És legalább lett egy nagy tapasztalatom! Mindig megpróbálok mások hibájából tanulni, de úgy látszik, van amit magamnak kell megtapasztalnom. És ezzel semmi baj nincsen.

2012. aug. 12. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!