Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Bilibe lógna a kezem?

Bilibe lógna a kezem?

Figyelt kérdés

Apám milliomos (ha nem milliárdos) kocsikereskedő.


Van egy bátyám (aki nagyon sikeres az életben, és okos is + egy anyukám, szintén ezekkel a tulajdonságokkal bír). Na most, oké, hogy féltestvér meg minden, de az apukám ha meghal, úgy érzem, rám fogja hagyni a pénzét. Valamiért képtelen vagyok belegondolni, hogy miért is hagyná mondjuk anyámra, vagy a bátyámra, de kérlek, nyugtassatok meg, hogy jól érzem!


Biztos rám fogja hagyni, rám KELL, hogy hagyja, hiszen én egy senki vagyok, lesz valami munkám oszt jólvan. Ki másra? Ugyan... Meg balatonon is van(nak) nyaraló(i)ja. Tuti, hogy rám fogja, nem a bátyámra, akinek több kocsija van, minden második bokorban egy nője és sokkal értelmesebb, mint én és mindig az is lesz.


Vagy OKÉ, akkor nem MINDEN vagyonát, de tutti, hogy egy kis részét rámfogja!


Picit úgy kezdem érezni, bilibe lóg a kezem és ezek a képzelgések csak gyermeteg, egyszerű felfogású álmokra vallanak. Most nem tudom, hogy jó úton járok-e, és fel kéne ébrednem, vagy mivan.


Egyszerűen annyira távolinak és gyermetegnek hat az egész most beletekintve, viszont sokszor közelinek és érthetőnek. Biztos azért reménykedek ebben, mert egész végig lexart az apám és alig törődött velünk, a családommal, anyámmal... most meg kezdek félni, hogy milesz, ha mégsem kapok tőle egy fityinget sem, hanem másra hagyja a pénzt, akiben jobban megbízik.


Persze, rendes is tud lenni velem a fater, főleg, amikor ketten dumálunk, mint apa-fia, és akkor érzem, hogy szeret. Legalábbis ez fut át rajtam, a valóság simán lehet, sőt valószínű, hogy teljesen más. Amikor érzelmi megterhelés alatt vagyok, akkor sokszor felcsöngetek a volt barátomhoz (akiről azt hiszem, érdeklem, de nem hiszem el, hogy hidegen hagyom, ez tutti nem igaz! ha én mondom! szóval addig próbálkozom, amíg be nem igazolódik amit mondok, mert akkor minden más lesz!) és elfutok. Aztán röhögök rajta és tagadom, igaz párszor bevallottam neki, ő csak nézett és mosolygott. Ez mit jelenthet?



Gondoltam brókerkedésre/pénzügyi dolgokra, ÚTRA, hogy talán úgy "jobban adná" a pénzt, de nemtom... a bátyám sokkal jobban el tudná rakni, meg őt már jobban is ismeri a fater,szóval tudja róla hogy sokkal érettebb és megbízhatóbb lesz mindig mint én. szerintetek tényleg szeret az apám vagy csak bilibe lóg a kezem? Egy picikét azért fogok kapni a sok pénzből? Mindenkin csak röhögök, magam nem veszem észre, de nembaj. Van (vagyis lesz, miértne lenne) pénzem.


Az se baj, ha csak 5-10 millkát vagy a nyaralóját adná oda, akkor eladnám és abból éldegélnék. Szóval fele bankba másik feléből élnék az kamatozna és semmi gondom nem lenne egész hátralévö életemben, csak wowoznom meg kondiznom kéne járni. Ez nem is gyerekes, ne mondjátok! Teljesen reális elképzelések ezek!



2012. aug. 12. 13:10
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem rosszindulatból, de én nem adnék neked egy fillért se. Ez alapján a kis leírásod alapján olyan életképtelennek tűnsz, nem látod reálisan a világot. Persze én nem az apád vagyok, ő biztos szeret, és biztos fog neked adni a pénzéből. Viszont szomorúan közlöm veled, 5-10 millió nem elég ahhoz, hogy egy egész életet leélj belőle. Főleg ezzel a jövőképpel.
2012. aug. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Furcsa, hogy valaki ilyen fiatalon már az apja halálára spekulál.

Hiába hiszed, hogy ez nem így van, mert minden szavadból ez jön le. Ez épp olyan, mintha a fiam azt várná, hogy én mikor halok meg,hogy eladhassa a házat, ahol jelenleg lakunk és elköltözhessen a kapott pénzből.

Nem gondolod, hogy neked is valamit le kellene tenni az asztalra?

Nem arra a pénzre várni, ami most még nem elérhető.


csak wowoznom meg kondiznom kéne járni. Igen, ez is lehet egy életforma.

Csak azt tudom mondani, hogy sajnálom a szüleidet. Ők munkával szerezték azt a pénzt, amire te már most fened a fogad.

Ha továbbra is így gondolkodsz, az a pénz, amit kapsz majd tőlük, hamar elfogy.

Sajnos, előbb-utóbb dolgoznod is kellene.

2012. aug. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!