Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » 12 éves vagyok, akkor most...

12 éves vagyok, akkor most mit szeressek?

Figyelt kérdés
Merthogy ehhez még túl fiatal vagyok, ehhez meg már túl idős. De egy 12 éves lányhoz mik lennének a hozzá való dolgok?
2012. aug. 12. 13:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
játszani a barátokkal kinn az utcán, náluk, nálatok, nem kihívóan öltözködni, nem festeni magad, olvasni, tanulni...
2012. aug. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A My little pónit, Phineas & Ferböt, Garfieldot, Barbie babát. Ezek valók Neked nem a pasizás, ha erre gondoltál.
2012. aug. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Na most hogy egy komolyabb válasz is legyen...

A te alakulásod is attól függ, hogy a környezeted mit csinál és mit szeret. Ha felétek megy ez az utcai bandázás (felénk sajnos "elapadt"), akkor nagyon jó szórakozás a haverokkal kint lenni, beszélgetni, játszani (úgy értem mondjuk focit, vagy bújócskát-nem hülyeség ez tényleg jó játék, vagy felelsz v mersz:D), felefedezni a környéket, bungit építeni, rosszalkodni egy kicsit.

Pasizást ennyi idősen még nem komolyan, lehet ismerkedni, csókolózni is, de én azt javaslom, hogy a fiúkat még tartsd meg inkább havernak, mint hogy ennyi idősen "komoly" szerelmi bánattal küzdjél, mert az szánalmas.

Elmehettek fagyizni, mozizni, vagy shoppingolni a barátnőiddel, alahattok egymásnál, nézhettek filmeket (van sok jó csajos film, ami ennyi idősen elég szórakoztató, nálunk pl. a High School Musical volt).

Vicces dolog az is, ha vesztek fel kamerára, vagy telefonra filmet magatokról, esetleg énekeltek, vagy tanultok valami táncot.

Ha egyedül vagy, akkor keresd meg a komolyabbik énedet. Ne nyomd el magadban azt, ami érdekel (tényleg teljesen mindegy mi az) és olvasgass utána, vagy készíts róla jegyzeteket, rajzokat. Ha szeretsz, akkor kreatívkodjál, fonjál, gyurmázz, fessél, barkácsolj. Ennyi idősen a legtöbb lány imád tervezni ruhákat, sminkeket, hajakat, szobákat... Töltsd le a sims2, vagy sims3-at, ha a rajzolás nem megy, abban is ki élheted kreativításodat.

Vegyél IM, vagy BravoGirl magazint, olvasgasd, tanulj belőle (bár mostnara szerintem már kinőttem, nekem anno nagyon-nagyon sokat segítettek így a kamaszkor kezdetén).

Olvass regényeket, valami lányosat, pl. itt a gyik-en a szórakozás-könyvek kategóriában találsz sok ajánlást.

Segíts be a főzésben, házimunkában, tudom, hogy nagyon unalams, de ne kelljen majd azzal vacakolni az egyetemi koleszban, hogy hogyan szedd ki a ruhádból a foltot, vagy hogy készíts el egy tojásrántottát. Próbálj meg ilyen téren önállósodni, hiszen az csak jó, ha el tudod látni magad. Na meg a szüleidnek is jobban belophatod a szívébe magad.

Kísérletezz otthon egyedül, vagy barátnőkkel, hogy milyen ruha, haj, smink, körömlakk állna jól neked, csinálhatsz képeket magadról, eljátszhatjátok, hogy modellek vagytok. Kinn a természetben is klassz fényképezkedni.

Ez már az utolsó év arra, hogy nekiállj valamit sportolni, amivel még mehetsz is valamire, mindegy, hogy táncolsz, karatézol, lovagolsz, vagy kosarazol, a lényeg, hogy szeresd. Biztos, hogy van olyan sport, ami közel áll hozzád.

12 évesen még merőben más elképzeléseid vannak egy jó partiról, mint egy 16 évesnek mondjuk. Ezt vedd figyelembe akkor, ha mész valahová és fontold meg, hogy az adott társasággal tényleg jól éreznéd-e magad, vagy egy adott hely tényleg neked való-e.

Úgy érezheted ennyi idősen, hogy sok mindenből kimaradsz, ez sajnos még eltart pár évig. A "ráérsz még" rendkívül utálatos mondatot félretéve, most élvezd azt, amit majd 1-2 év múlva nem érsz rá. Például 14 évesen nem fogsz bungit építeni az udvarotokba, nem fogsz körmöket tervezgetni, sem bújócskázni és már a fiúkra is más szemmel tekintesz majd. Sőt, késő lesz megtanulni az önellátást, vagy nekiállni sportolni. (Jó itt most nagy általánosságokat mondtam, biztos van kivétel...) De legfőképpen nem lesz ennyi időd, mint most. Én 6 osztályos gimibe járok, tehát nekem a 12. volt az utolsó év, amit még felszabadultan, tanulás nélkül tölthettem el.

A koromnál egy kicsit érettebb és intelligensebb voltam és 12 évesen pont így gondolkodtam, mint te. Most pedig leírtam, hogy én miket csináltam, vagy szerettem volna csinálni. Ez a szakasz azonban viszonylag rövid, max 1,5 év és felfejlődsz majd teljesen a tini korba, ami valamivel azért jobb ennél a se ez-se az tanácstalanságnál.

15/L :)

2012. aug. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha My Little Pony-t felesleges néznie mert Lauren Faust már csak a Brony-k kedvére készíti a show-t.
2012. aug. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
* A ha nem kell az elejére
2012. aug. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A 3# tényleg rátapintott! Egy csomót simsezek, van egy oldal, aminek a rajongója vagyok(monster high) meg a barátnőimhez is gyakran átmegyek. Ez a válasz tényleg segített. :) Ja és még valami: my little pony? Komolyan???? Azt még a hatévesek is unják! :D
2012. aug. 14. 12:11
 7/11 anonim ***** válasza:

3. vok

Szívesen! :D

2012. aug. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hatévesek is utálják? Nagyon el vagy tájolva kérdező. Főleg hogy nem is ők a célközösség hanem a Brony-k.
2012. aug. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs kik azok a Bornyk! Honnan kéne tudnom?
2012. aug. 18. 18:21
 10/11 anonim ***** válasza:
A show nézői 78%-a vagyis a felnőtt férfi nézők. Nem hiszed? Nézz utána ezeknek: EquestriaDaily, FimFiction, Mylittlebrony, Bronycon, Galacon. Egész nap tudnék neked róla sorolni hogy ha nem hiszed.
2012. aug. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!