Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nagyon szeretek aludni, de...

Nagyon szeretek aludni, de még jobb lenne ha nem ébrednék fel többé?

Figyelt kérdés

Legalábbis ezt érzem. Még egy kérdés felvetődik ilyenkor. Hogy elitélendő-e, ha valaki azért szeretne meghalni, mert nem akar tovább élni? Nem félelmből, vagy kétségbeesésből. Egyszerűen csak nincs életkedve. Már jó ideje, idegenül mozgolódik az emberek közt, a különböző hazugságok közt. Nem találja a helyét. Talán tévedésből született ide, és ebbe a korba.

24F



2012. aug. 12. 14:05
1 2
 1/11 tutivalaszado válasza:
Szerintem nem lenne jobb.
2012. aug. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És mire alapozod ezt a megállapítást? Én hiszek abban, hogy ettől csak jobb lehet. Illetve, úgy vélem, hogy az élet egy börtön, és a szabadságot a halállal nyerjük el.
2012. aug. 12. 14:31
 3/11 anonim ***** válasza:
Néha én is érzek így, de sztem kérdező Te keress fel egy orvost!
2012. aug. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Orvost már felkerestem. Vagyis pszichológust, gondolom erre céloztál. Nem jutottam vele semmire.
2012. aug. 12. 14:58
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem ezt rosszul gondolod. Nem lehetsz biztos benne, hogy a halál felszabadít. Mi van, ha csak egy lehetőséged van élni. Ezt eldobnád magadtól? Vagy értelmetlenül elpazarolnád? "Talán tévedésből született ide, és ebbe a korba." Tőled függetlenül bennem is fogalmazódik ez a kérdés, már jónéhány hónapja. "Mi van ha rossz helyen vagyok? El kéne menekülni..." meg ehhez hasonló gondolatok. De a halál elől nem lehet elmenekülni, úgyis utolér...
2012. aug. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ezt írod: Szerintem ezt rosszul gondolod. Nem lehetsz biztos benne, hogy a halál felszabadít.

Így van. És ez benne a legbizonytalanabb. A tudatlanság. Hogy végső soron nem tudunk semmit. Semmi lényegeset. Itt vagyunk, de miért? Boldogság? Szerelem? Na igen, bizonyára vannak ilyen dolgok, bár nem mindenkinek. Ezek is csak sztereotípiák.

Van, akire a semmi vár leginkább, és azt a semmit sem tudja elfogadni úgy igazából. Csak próbál élni, de nem megy neki.

2012. aug. 12. 15:09
 7/11 anonim ***** válasza:

De nem tartasz tőle, hogy pazarlás lenne idő előtt meghalni? Annyi találgatás van, hogy mi is lehet, az élet után és nem mind meseszép.

Az élet küzdelem és nekem is nehezemre esik leírni

ezeket a szavakat; de mindig lehet találni valami értelmet az életednek.

2012. aug. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 tutivalaszado válasza:

ezt a kérdést felesleges volt kiírni mert senkivel sem

értesz eggyet

2012. aug. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
aj kérdező, pontosan ugyan így érzek, ahogy te..
2012. aug. 14. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
54%

Inspirálo vagy.

Én is imádok aludni :)

vagyis lefeküdni az ágyamba egy fáradt nap után.becsukni a szemem és elaludni aaz ablakon beáramlo nyári szellő illatánál.

Tudni, hogy nem kell tenni mást csak pihenni.

Aztán ha másnap nem kell felkelnem szabadnak érzem magam.Nincs semmi ami muszály. Jaaj deha hajnalba felébreszt az óra mert menni kell.muszály felkelni.vagy dolgozni robot emberek közé vagy suliba felkészületlenül vagy menni kelk mert megigértem hogy megyek mert nemtudtam

nemet mondani.

Mi értelme a napnak a hétnek a honapnak az éveknek az életemnek.Ha nem olyat csinálok ami kihozza belőlem a kreativitásom, olyan emberekkel akik motiválnak, akiket motiválhatok?

Mert az élet egy pillanat és mért haldolana a lelkem ha jol is érezhetem magam.mert ha minden full .zarnak is tűnik igen is van ami boldoggá tesz.vannak akiknek fontos vagyok, van akinek szüksége van rám.és sokan szeretnek.de ha csak egy ember is van ezen a listán már tudom hogy nem élek hiába.

2012. aug. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!