Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az gáz, ha nem szeretek nálam...

Az gáz, ha nem szeretek nálam sokkal jobb anyagi helyzetű emberekkel találkozni?

Figyelt kérdés

Olyankor mindig tudatosul bennem, hogy mennyi mindent elcsesztem és hogy mekkora sz.r az életem, hozzájuk képest persze.

Utána napokig rosszkedvű vagyok.

Ez irigység vagy normális érzés?


2012. máj. 18. 19:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
30%
Irigység, ami nem normális.
2012. máj. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
41%

Nem , nem normális.

Én jó anyagi körülmények között élek de nem szelektálom ily módon az embereket.Én sok embernek az édesapját irigylem hogy nekik egy igazi álom apjuk van nekem meg nem.

2012. máj. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%
irigység és tök normális...lehet ezt nem kimondani de mindeki irigy valamire. mert mindenki jobb valamiben mint a másik. ez lehet több vagy kevesebb dolog de én olyat még nem láttam h valaki annyira magabiztos lenne h sose láson olyat aki jobb nála. de ezzel nincs baj.tartsd magadba és valamilyen szinten még motivál is téged
2012. máj. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%
Nem. Én ilyen esetekben mindig próbálok nagyon figyelni rájuk, hátha rájövök mit csináltak máshogy, mint én, hátha eltanulhatom tőlük.
2012. máj. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%
Ez teljesen normális.Én ugyanígy voltam ezzel,amikor sokat voltam egyedül,állandóan vagy dolgoztam,vagy suliba jártam,se barátok,se pasi nem volt,de minden hétvégén,ami nekem munkával telt,látnom kellett,hogy az emberek milyen jól szórakoznak,miközben én dolgozok és nem tudok szólni senkihez.Nagyon fájt,amikor megláttam egy boldog párocskát.Dühös voltam és mindig a sírás kerülgetett.Szerintem ez tök normális,ha valaki még nem érzett irigységet,az nem is ember.
2012. máj. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
84%
Nem feltétlen irigység. Lehet kisebbségi érzésed van velük szemben. Nálam legalábbis így van. Nem a gazdagabbaknál, hanem akik jobban néznek ki nálam, olyan elnyomottnak érzem magam olyankor.
2012. máj. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%
Hát ezzel én is így vagyok...Bár én nem elsősorban az anyagiakra gondolok,hanem bármi másra ami nekem is éppúgy megjárna,de nem volt szerencsém....talán majd egyszer úgyis tudom, hogy elérem az álmaim!csak egy karnyújtásnyira vannak!ez a remény annyira erős bennem,hogy csak ezért élek:)
2012. máj. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Normális érzés, cseppet sem gáz, de csak egyvalami miatt: mert őszinte vagy magaddal. Legalább saját magadnak beismerted, hogy ez a probléma, nem szereted ezt az érzést, és kész. Az lenne gáz, ha bemagyaráznád magadnak, hogy neem, te nem vagy irigy, csak éppen a gazdagok mind sznobok/csalók/tolvajok/akármik, ezért kerülöd a társaságukat. Jó ember vagy. :)
2012. máj. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Akik szerint nem normális ez az érzés, azok mit éreznek, amikor olyan emberrel találkoznak, aki ugyanolyan átlagos ember, mint ők és mégis sokkal jobb körülmények között él? Többet keres, jobb autója és szebb háza van?

Ilyenkor mi lenne a normális érzés?

Az, hogy lessem el tőlük a "titkot", jó ötlet, tudom is, hogy mi az, de mivel már felnőtt ember vagyok 2 kisgyerekkel, így nem jöhet szóba a 2 diploma szerzése és a külföldre költözés.

Tudom, mindent lehet, csak akarni kell, de azért valljuk be őszintén: főállásban, 2 kisgyerekkel, amikor apuka sokszor még hétvégén is dolgozik, mindez megtetézve egy 100e Ft-os törlesztőjű lakáshitellel, hát nem sok esélyem van lediplomázni...

A külfölddel is ez a probléma, hogy a 2 gyerek miatt normális helyre kéne költöznünk, nekik ovi, orvos, stb, meg fizetni itthon a lakáshitelt, hát kb. ugyanott lennénk, mint itthon.

Szóval ez van, elcsesztem az életem és már nincs esélyem helyrehozni. Emiatt rossz érzés néznem, hogy mások mennyivel okosabban csinálták a dolgaikat. Ilyenkor mindig olyan reménytelenség és kilátástalanság érzés lesz úrrá rajtam.

Egyébként nem élünk olyan rossz anyagi körülmények között, nem éhezünk, nem nélkülözünk, ésszerű dolgokra jut bőven, de nem tudunk előrébb lépni.

2012. máj. 19. 08:56
 10/14 anonim ***** válasza:
77%
Látod alapjában véve ebben látom a "szegény" emberek hibáját. Tudom, hogy sokan le fognak pontozni, mert jó Magyar szokás keseregni azon ami nem "jogos". Mindig túl sokra vágyunk. Nem az elérhetőre, és nem azon vagyunk, hogy értékeljük ami van. Nekem egy 9 hós pici fiacskám van, szerető férjem, egy hitelből épült házam ahol 2033 októberéig élünk albérletben az OTP-nél :-DDD, egy öreg 12 éves kocsink hitel nélkül. 33 éves vagyok, SZAKMUNKÁST VÉGEZTEM, ÉS A FÉRJEM IS! Van egy vállalkozásunk, ami jól megy,de nem dúskálunk. Értsd, hogy hónap végén már 100x gondolom meg mit főzök, és mit veszek meg. Ennek ellenére nem cserélnék milliomossal. Én az én életem akarom jobbá tenni. Én mindig mondom a férjemnek, nem akarok milliomos lenni csak elégedett, és egészséges, boldog... mi mindig elérhető célokért küzdünk. Egyik hónapba pl fagyasztó, a másikban más. Apránként előre, és örülve annak, hogy haladunk. Mit érdekel engem, a más gazdagsága... Ha így folytatod olyan megkeseredett ember lesz belőled, észrevétlenül, hogy csak na. Persze lehet keseregni a múlton, csak nem, érdemes. Én ettől falra mászok, hogy 2 diplomával, már milliomos lesz az ember. Sok túltanult túlművelt barátom irigyli a szakmunkásból kreált életünket... aki ügyes itthon is az ,meg kint is. A fél családom a világ különböző pontjain tengődik nem boldogabban, mint itthon.... persze el lehet gondolkozni mit tennél másként, mert abból tanulsz, de ne kesereg elmúlt.... kis elérhető célokkal hidd el haladsz majd....
2012. máj. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!