Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehet kezelni a sztereo...

Hogyan lehet kezelni a sztereotípiákat, téves következtetéseket?

Figyelt kérdés
Úgy érzem, hogy mindig a rosszat kapom. Csak mert elmegyógyintézetben voltam. Skizofrénia címkével. Ezek után a családi összejöveteleken mindig én vagyok terítéken. Bármit mondok, azt a hülyeséggel, őrültséggel azonosítják. Eleve címkéznek, mert nekem már papírom is van róla. Ők persze normálisak ugye? A legtöbb ember mennyire normális. Nem? Az egész már nem tudom mitól függ. Miért kell követnem ezt a minősíthetetlen bánásmódot? Egy követ kellene fújnom velük, csak mert úgymond normálisak, megbecsült tagjai a társadalomnak? Ez aztán a civilizáció!

2012. aug. 12. 15:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy kihagyod ezeket a családi összejöveteleket.
2012. aug. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Aha, köszi. Majd kihagyom. És minden megoldódik. Minden rendben lesz. Minden rendben lesz. Minden rendben lesz. Minden rendben lesz. Minden rendben lesz. Minden rendben lesz. Minden rendben lesz. Minden rendben lesz. Minden rendben lesz. Minden rendben lesz.
2012. aug. 12. 17:12
 3/9 anonim ***** válasza:

Talán beszélj velük az érzéseidről.

Legalábbis akikhez közel vagy.


De nem akarlak elkeseríteni, amíg nem lesz önálló életed, önálló egzisztenciád, addig te leszel a "weirdo" a családban. Utána is valamelyest.

2012. aug. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Akkoriban csak azért kerültem be a pszichiátriára, mert nem tudtam elég mélyre vágni. Ami késik, nem múlik. Már nem vagyok messze ettől a vágástól. Sőt, tudom már menni fog. Hamarosan sikerül. Ebben biztos vagyok.
2012. aug. 12. 17:35
 5/9 anonim ***** válasza:
Ne csináld! :(
2012. aug. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Miért ne? Mi tartana vissza? Valami újabb hazugság? Azokhoz már nincs kedvem. Már 24 leszek hamarosan. Elég sok élmény ért az utóbbi időben. Egyre inkább erre érzem magam predesztináltnak. A jövőben nem látok perspektívát. Jelenem nincs. Múltam meg borzalmas. Oda nem akarok visszamenni, még egy pillanatra sem.
2012. aug. 12. 18:18
 7/9 anonim ***** válasza:

Akkor csináld!!!!

Lábra ne álljál!! Minek azt??? 24 évesen pakold fel a cuccod és húzz el otthonról. Nincs jövőd?? Ja ilyen felfogással tényleg nincs.

Amúgy nem értem... Ha te se nézel ki magadból mást, csak a beteget, akkor miért várod el, hogy a családod normális emberként tekintsen rád..

2012. aug. 13. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Azt érzékeltem a leírásodból, hogy azok az emberek nem olyanok, akiknek ésszerű a véleménye, akkor hát minek foglalkozol vele? eleve miért beszélsz azzal, aki elítél. ne gondolkodj ilyen végzetes dolgokon, és a jobb jövőt ne köztük lásd. szerintem ha magadba néznél egyszerűen, eltekintve az ő véleményüktől, a benned lévő pozitívumra, erényre, akkor másképp látnád. ember is sokan idiótának tartottak, sokszor én is, ahogy visszatekintettem magamra, és volt olyan, hogy legszívesebben elástam volna magam, és volt aki úgy vélekedett rólam, hogy "elb@sztam az "imidzsem". de ma már csak nevetek ezeken mind. vannak amikben jó vagyok és ilyenkor tisztelettudóan dicsérnek, és csodálkoznak, hogy honnan tudom. nem mindenki ítéli sztereotipikusan az embereket. én pl. teljesen emberien nézek mindenkit. és, sőt jobban szeretem azokat az embereket, akik különlegesen tudnak gondolkodni, és nem a kib@szott buta sztereotípiák után mennek.


amúgy te nem azok után mész? szerintem jogos a kérdés..remélem elgondolkodtatott....

2012. aug. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
engem is sokan*
2012. aug. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!