Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Lehet ez a másság kiváltó oka?

Lehet ez a másság kiváltó oka?

Figyelt kérdés

Egyszer olvastam ezt a mondatot valahol:

"...A kisfiúk kisfiúkkal játszanak, barátkoznak sokáig, a kislányok kislányokkal pusmognak, s egyszer csak jön az idő - nyilván a fajfenntartás érdekében- , mikor férfi a nőbe kapaszkodik és viszont."

Ez csak egy mondat volt egy szövegből, de elindított bennem egy gondolat menetet. Igazából ebből a lényeg az lenne, hogy kiskorunkban nagy általánosságban a fiúk fiúkkal játszanak, a lányok pedig lányokkal. De egyszer eljön az az idő amikor már az ember elkezd az ellenkező nem felé érdeklődni.

Meg kiskorunkban a lányok általában babával játszanak mintha ezzel tanulnák az anyai szerepet.


De akkor mi van velem? Én kislány koromba sosem szerettem a babákat. Vagy plüssökkel játszottam vagy kisautóval és legóval. Óvodában is mindig egy fiúval rúgtuk egymásnak a labdát, aztán alsóban is egy fiúval barátkoztam, akivel kisautóztunk mindig.. Aztán láss csodát most középiskolában is egy fiú szinte a legjobb barátom. Persze most már lett lánybarátom is de mégis egy fiúval értem meg magam leginkább.

Soha semmi lányos játékot nem csináltam életemben. Mindig a fiús dolgokkal voltam elfoglalva és szinte megszoktam a fiú társaságot, bár mindig csak egy valakivel barátkoztam igazán egyszerre. Igaz fiúsan nem viselkedtem. De lányosan sem.. Alsóban akivel barátkoztam furcsa mód kicsit "lányos" fiú volt. Nem durván csak mégsem volt az a tipikus srác. Amikor játékból szerepjátszottunk mindig ő vállalta az egyik női karaktert. Én pedig mellette pont emiatt kevésbé éreztem magam lánynak. Ez sokáig így volt. Mintha a "szerep" felcserélődött volna..


És most hogy ezek eszembe jutottak és végiggondoltam, nem fordulhat az elő hogy esetleg emiatt a lányok felé kezdjek fordulni, érdeklődni, mert eddig a fiú társaság volt a megszokott?


17/L



2012. aug. 23. 22:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Ez butaság. :) Vannak olyan lányok, akik "fiúsabbak", mint az átlag. (Minden lányban van fiú, minden fiúban van lány) Ez azt jelenti, hogy mondjuk szeretsz lazább cuccokat hordani, vagy mint írtad, legózni, kisautókkal játszani. De hogy kihez vonzódsz jobban ezek után, nem kötődik ehhez túlzott mértékben. Ha követjük az elved, én konkrétan b*zi vagyok, hisz csak lánybarátaim vannak fiú létemre, és ez mindig így volt. :D De mégis egy lányt szeretek. Szóval ettől ne aggódj, nem leszel homoszexuális azért, mert eddig "nem" voltál lány.
2012. aug. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Én értelek első válaszoló és igazad van. De ez az egész párkapcsolat dolog nő és férfi között "szerep" kérdése is. A női szerep és férfi szerep. Ezek mind csak szerepek. Ha megnézünk egy homoszexuális párt abban is meg van ez, pedig mind a két fél azonos nemű. De mégis felveszik ezt a két szerepkört. Az egyik férfias a másik nőies.

És ezen tűnődve arra jutottam hogy mi van ha később nem fogom jól érezni magam a "női szerepemben". Hogy attól kezdve hogy feleségül vettek én leszek a nő a férfi mellett. Lehet hogy azért nem leszek feltétlenül leszbikus de valahogy "másnak" érzem magam.

2012. aug. 23. 23:00
 3/19 anonim ***** válasza:
Ez függ a kiszemelt pártól is. Vannak olyanok, akik jobban szeretik a vezető szerepet (férfiak általában) vállalni, de az sem ritka, hogy kettőtök közül neked kell helytállnod, mert a kiszemelt nem elég "vezető" típus. Csak ez változhat egy idő után.
2012. aug. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
A világ nem csak fekete és fehér. Vannak átmenetek. Aki kicsit fiúsabb nevelést kapott, apa mellett nőtt fel, vagy valamiért fiús volt, az akkor olyan. Nincs ezzel baj. Szerintem ha más nem, az anyaság elég nőiessé fog tenni:) Ennek ellenére akkor is lehetsz határozottabb, dominánsabb. Vannak ilyen nők.
2012. aug. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Fura de én soha nem éreztem magam határozottnak vagy dominánsnak. Szimplán csak nem voltam "lány". Mintha a kettő között lennék vagy pedig nem tartoznék sehova..

Tudom hogy nem jó beskatulyázni a társadalmat de vannak tények. Igaz hogy néha a nőnek kell dominánsnak lennie bizonyos helyzetekben és fordítva, de a nő akkor is nő marad a férfi pedig férfi eközben.

2012. aug. 23. 23:26
 6/19 A kérdező kommentje:

És nem tudom, de mostanában annyiszor jött fel bennem ez a leszbikus vagy biszex téma. Azóta mióta valahol megjelent ez a téma azóta nem hagy nyugodni. Folyton azon agyalok hogy ez miért van vagy az miért van ebben a témában. És néha azon kapom magam az utcán hogy ha meglátok egy lányt azon gondolkozok hogy vajon milyen a nemi identitása. Vagy megnézek valakit.. vagy akár ilyen témában nézek meg filmeket mert érdekel.

Ez már őrület. Lehet kicsit bebuzultam a témára. Szó szerint is. :D Le kéne már akadnom erről, de továbbra is foglalkoztat sajnos.

2012. aug. 23. 23:35
 7/19 anonim ***** válasza:
Akkor kicsit másképp nézve. Nem vagy szellemileg teljesen lány. Ettől persze ugyan olyan ember vagy, mint bárki más, csak nincs meg benned a lányos viselkedés több eleme. Mondjuk erre jó példa, hogy nem babáztál, nem készülsz minden indulás előtt 1 órát, és hasonlók. Próbáld úgy látni a dolgot, mintha mondjuk nagyobb szabadságod lenne, mint más lányoknak. Nem biztos, hogy ez mindig előny, de mindennek van jó, és rossz oldala.
2012. aug. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Hogy foglalkoztat a dolog, semmire nem garancia. Nem lehet, hogy csak szeretsz minden helyzetre felkészülni? :)
2012. aug. 23. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Igaz, nem garancia. Csak nem szeretném magamba erőltetni a dolgot ezzel hogy ennyire foglalkoztat.


Hogy érted hogy minden helyzetre felkészülni?

2012. aug. 23. 23:43
 10/19 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy mondjuk van előtted egy ajtó, amin be kell menned. De nem tudod, mi van oda bent. És te minden esetre felkészülsz, tehát végiggondolod, mennyi az esélye, hogy van mögötte valaki, mennyi, hogy nincs, esetleg kell-e zseblámpa, mert sötét lesz bent, vagy sem. És így szépen minden esetet megvizsgálsz.
2012. aug. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!