Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mennyire zavarhat másokat, ha...

Mennyire zavarhat másokat, ha egy magányos, de érdekes emberrel ismerkednek meg, lehetséges barátság, ha sok a közös vonásuk, és ha a zárkózott fél magabiztosan áll hozzá?

Figyelt kérdés

2012. aug. 25. 21:55
 1/4 anonim válasza:
barátság lehet magányos-magányos, magányos-nem magányos közt is. A lényeg a kölcsönös odafigyelés. Akkor kizárt hogy lesz valami mélyebb ha csak az egyik fél akarja a barátságot. Ha a magányos annyira befordult és nem veszi észre a segítőkezet, vagy az érdeklődést iránta akkor nem valószínű hogy valami legyen, vagy ha lesz akadozni fog.Szerintem nem magabiztosság kell hanem akarat, és vágy egy jobb világ felé, egy kialakulóban lévő barátság felé.
2012. aug. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

ez igencsak jó válasz volt, köszönöm:) mondták már nekem, hogy "akartak közeledni" felém, de nem vettem észre, és rosszul fogtam fel azt a közeledést:) bár még van mi miatt aggódnom, nem elég az én akaratom, valahogyan másokat is akarásra kell befolyásolnom, ami megy is:D

sokszor elkap az aggodalom, hogy olyan sablon téma merül fel egy beszélgetésben, amiből kiderül, hogy magányos vagyok.

2012. aug. 25. 23:16
 3/4 anonim válasza:
az jó ha akarsz barátkozni ez nagyon pozítiv. egyébként az első válaszadó vagyok. Az nem baj ha kiderül hogy te magányos vagy vagy félénk, vagy nehezen kezdeményező. Az a baj ha nem akarsz ebből kilépni. Én most túl vagyok egy sok hónapig fenntartott netes kapcsolaton ha lehet kapcsolatnak nevezni. Magányos voltam én is ő is. Öröm a köbön! Volt közös témánk és közös pont az életünkben. Én szerettem volna megismerni nem gépen. Ő nem! Próbáltam megérteni hisz ő zárkozottabb mint én, próbáltam segíteni, mindent megtettem de neki ez kevés volt. Ha adhatok egy jó tanácsot: ha valaki érdeklődik irántad, segítni próbál, megért ha még csak barátság van kilátásba és nem szerelem akkor ne dobd el! Sokszor egy segítőtárs több mint egy képzelt szerelem, egy képzelt, megálmodott nőideál. Egyébként meg lehet te úgy gondolod hogy a másik magabiztosabb, ami lehet igaz egyrészről, de nem láttol bele a másik lelkébe főképp nem gépen és könnyen lehet hogy ő meg az élet más területén gyengébb. Magyarul egymást lehet tudnátok segíteni, kiegészíteni stb... de ha egy magányos pusztán önbizalomhiány végett eldob minden felé nyújtott kezet akkor örökre magányos marad.
2012. aug. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm, jóleső a válaszod:) tényleg, vannak olyan emberek, akikhez még én is hihetetlenül tartok, de talán ők is rosszul fogják fel, és önbizalomhiányból elfordulnak. Amúgy nem tudom, hogy az én korosztályomra, a mai generációban mennyire dominál ez a segítő készség barátságban;)) úgy tudom, az illető lány rendes:) de szerintem gyakoribb a kritizálás, mint a segítő készség, de talán én fogom fel rosszul vele szemben. sok csalódott tapasztalat:))
2012. aug. 26. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!