Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Lehetséges alapjaiban megválto...

Lehetséges alapjaiban megváltoztatni a saját jellemed?

Figyelt kérdés
Régen visszahúzódó, nem sokat beszélő, csajoknál nem túl népszerű gyerek voltam, de egy jó ideje már észrevettem a változást különböző behatásnak köszönhetően (társaság, felfogás megváltozása) és érezhetően pozitív irányba fejlődök, néha azonban mégis kicsit felszínre tör a régi énem maradványa. Lehetséges örökre eltüntetni azt vagy mindig maradni fog egy kicsi?
2012. aug. 26. 11:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Én gyerekkoromba nagyon visszahúzódó voltam,nem jártam sehova,állandóan tanultam,a családommal se beszéltem.A kollégiumba teljesen megváltoztam.Társasági ember lettem,azt mondják vicces vagyok,jópofa,a munkahelyemen is szeretnek.Gyökeresen azért nem változtam meg,szeretek egyedül lenni,a pesszimizmusom is megmaradt,de legalább szocializálódtam.A lényeg,hogy magadat add,én is csak azt teszem,ne akarj megváltozni,mert minden magától jön..
2012. aug. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Kösz a választ. Úgy akarok megváltozni, hogy végül a megváltozott személyiségem legyen az alap, tehát, amikor olyan vagyok, akkor magamat is adom egyben.

Nem maradhatok olyan, mint régen, mert így sokkal jobban érzem magam a bőrömben és sikeresebb és népszerűbb is vagyok minden téren, akkor meg miért kéne az eredeti magamat adnom?

2012. aug. 26. 11:55
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, lehetséges, sőt kell. Fejlődnünk kell, igen, pozitív irányba haladni. Nem makacsolhatjuk meg magunkat, hogy olyannak kell lennünk, mint gyerekkorban, vagy ha van egy felfogásunk, akkor ki kell tartanunk mellette, még akkor is, ha belátjuk, hogy helytelen.

Biztos ismered ezt a vicceskedést:

- Szia, Ernő, de jó. hogy találkozunk, 10 éve nem láttalak! Hogy vagy?

- Jól vagyok, hálistennek. És te? Hány éves is vagy most?

- Negyvenöt.

- Negyvenöt? De hiszen 10 éve is azt mondtad, hogy negyvenöt éves vagy.

- Na hallod! Nem az az ember vagyok, aki egyszer ezt mondja, mmáskor meg azt!

2012. aug. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!