Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy lehet műanyag bejárati...

Hogy lehet műanyag bejárati ajtónak a saját frekvenciáját megváltoztatni, hogy ne rezonáltassa az összes, házam előtt elhaladó, vagy az előtt a motorját járató jármű?

Figyelt kérdés
Az egész ajtó úgy kong mint egy dob, illetve még annál is rosszabb. Szerintem hungarocell (is) lehet a közepében, mert ha csak hozzáérek egy picit az ujjammal akkor is kong. Mit lehetne csinálni az ajtóval? Vagy ha valaki megáll a ház közelében kocsival és becsapja a kocsi ajtaját, akkor is egy akkorát kong, mintha az én ajtóm csapódott volna be. Nem beszélve arról, hogy amíg jár a kocsi motorja addig is folyamatosan elviselhetetlenül rezonál és azt a rezonálást átadja a falaknak is és zeng az egész ház, van, hogy a padló is, meg a kanapé is amin ülök.
2012. jan. 22. 10:16
 1/8 A kérdező kommentje:
Közben rájöttem, hogy valószínű, hogy emelni kellene az ajtó rezonancia frekvenciáját, mivel a rezonáns hangja mély és azoknak a járműveknek a hangja is mély, amelyektől rezonál. Tehát az a kérdés, hogy, hogyan lehetne emelni az ajtó saját rezonanciafrekvenciáját. Utánaolvasva úgy tűnik, hogy ez az ajtó hangdobozként, vagy "hangfalként" működik. Pl. szélviharban is basszus hangon rezonál.
2012. jan. 22. 11:38
 2/8 anonim ***** válasza:
Emelni úgy lehet a frekvenciát, ha feszesebb lesz az ajtó. Szerintem ezt nagyon nehéz lenne megoldani... csökkenteni könnyebb. Ehhez nehéz súlyokat kell felszerelned szilárdan az ajtóra. Tegyél rá jó nehéz díszeket (persze nem ráakasztani kell). Díszes kopogtató, kilincs, ajtógomb.
2012. jan. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi. Az a baj, hogy műanyag az ajtó. Borzalmas drága volt, de amikor beszerelték akkor vettem észre, hogy két vékony műanyag lapot illesztettek össze, a közepében üreg van, és hungarocellt raktak a közepébe, olyan mint egy játékajtó. Olyan vékonyak a műanyag lapok, hogy ha erősen nyomom a tenyeremmel, picit be is tudom nyomni. Szerintem nem lenne szerencsés ezt a vékony, hajlékony borzalmat szétfúrni. Valószínű csak az a megoldás jöhet számításba, hogy lecserélem. De amúgy jó volt az ötlet.

Fa ajtó esetében nem történhet meg ugyanez?

2012. jan. 22. 14:14
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez egy bejárati ajtó akar lenni?

Te tudsz aludni egy ilyen mögött, őr nélkül?

Ezt tenyérrel be lehet nyomni!


Ha fából csinálsz ugyanilyet, azt is!

Vagy tömör fa kell, vagy legalább 1 cm vastag lapokból kell összerakni.

2012. jan. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Bejárati ajtó, igen. Nem úgy lehet azért benyomni, csak ha nagyon erősen nyomom, akkor picit behajlik. Nagyon drága volt, amikor kihozták majdnem elájultam, olyan mint egy "játékajtó" vissza is telefonáltam a céghez, de aztán lenyeltem a békát, meg muszáj volt már az ajtónak bent lennie. Nem gondoltam volna, hogy később ebből ekkora gondom lesz. Akkoriban nem is volt az utcámban forgalom, meg nem is voltak errefelé ilyen kiszuperált borzalmas járművek mint mostanság. A buszokat is lecserélték, ezeknek mélyebb a hangjuk és hangosabbak, irtózatosan rezonál tőle az ajtó és így az egész ház. De egyértelműen a mélyebb hangú járművek rezonáltatják jobban, viszont abból több van.
2012. febr. 5. 19:18
 6/8 A kérdező kommentje:

23:22


Kétféle fa ajtó van ezek szerint? Milyen ajtót csináltassak akkor? Mert ezt mindenképpen le kell cserélni. Csak attól tartok, hogy ezek a nagyon hangos kocsik és a buszok azt is rezonáltatni fogják. Hogy tudnám ezt kiküszöbölni?

2012. febr. 5. 19:24
 7/8 anonim ***** válasza:

"Kétféle fa ajtó van ezek szerint?"

Van többféle is. Szándékosan nem túl erős egyik sem, hogy be lehessen törni, ha valami gond van (nem nyílik a zár, tűz van, stb).

Na de az ennyire gyenge ajtó, az tényleg játék! Az nem kültéri ajtó!

Szerezz egy normálisat.


Amúgy megkérdezhetem, hogy a házadon még mi van?

Mert ha normál, földszinti ablakok vagy gyenge hátsó ajtó - akkor felesleges félni. Azokon is simán be lehet menni.

2012. febr. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem tartok semmitől, nem az a gond, hogy betörnek-e vagy sem :D Hanem, hogy egész nap rezonáltatja a forgalom. Ezért akarom kicseréltetni, nem másért.
2012. febr. 6. 09:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!