Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ti is éreztétek úgy, hogy...

Ti is éreztétek úgy, hogy munkába állás után sokkal könnyebb lesz az életetek?

Figyelt kérdés

Egy 2,5 fiam és egy 5 éves lányom van. Lehet csak a nyári szünet borított ki, de már hetek óta alig várom, hogy kezdődjön az ovi, bölcsi, mert nem bírok már velük. egy perc alatt olyan rendetlenség van a lakásban, mintha tornádó söpört volna végig. Ha mondom, hogy pakoljanak, akkor csak a nagyobbik pakol, ő is sírva. Délután, estefelé teljesen felpörögnek. Mikor hazajön a férjem egy szót nem tudunk váltani, mert olyan hangosak. Értelmes tévéműsort már régóta nem láttam, mire elalszanak már nincs kedvem tévézni. Pedig nem is rosszak, csak unatkoznak szerintem. Általában délelőtt 2-3 órát vagyunk a szabadban, ez legtöbbször játszótér. Délután az időjárástól függ, de volt már, hogy este fél 9.kor értünk haza. Napközben nem alszanak, így én sem tudok ledőlni egy kicsit.

Abban bízok, hogy majd az ovi, bölcsi lefárasztja őket. a korán kelés miatt remélem visszaszoknak a délutáni alvásra, vagy majd este alszanak el korábban. És ha 4-5 óra körül hazaérünk az oviból már hátha nem szedik szét annyira a lakást, mint így.

Én a munkahelyen lényegében egész nap talpon leszek (néha 12 órában), elég stresszes is a melóm (egészségügy). Leülni csak kb fél órát tudok, amíg az adminisztrációt megcsinálom. Ráadásul már 6 éve itthon vagyok. Szóval eltart majd egy ideig míg visszarázódom.

De úgy gondolom, hogy a 6 év alatt sem pihentem, igaz volt, hogy elaludtam a gyerekkel ebéd után, de ezt leszámítva mindig van mit csinálni. Ha nincs, akkor meg irány a játszótér, ahol nem csak a gyerekek fáradnak le.

Bocs, hogy ilyen hosszú voltam. Kicsit kivagyok.


2012. aug. 27. 15:30
 1/5 anonim válasza:

Hmm, mintha én írtam volna, leszámítva hogy nekem 3 van itthon tehát a vissza a munkába rész majd csak 1 év múlva jön, de én is 5 éve vagyok már itthon és szintén egészségügyben dolgozom.

Ez a nyár engem eddig kikészített, vágom a centit hogy a két nagyobb kezdje az ovit...

A lakás egy csatatér mindennap rendet teszek nagyjából (nekem szerencsére 3ból 2 alszik délután 2 órát) de kb. fél óráig ha tart, mire a férjem hazaér már úgy néz ki mintha semmit se csináltam volna. Hálistennek nem veti a szememre, de engem nagyon zavar. Utálom a rendetlenséget, a rendezetlenséget, a koszt , a ragadó ujjnyomokat stb. rosszul vagyok tőle:)) Mégis kénytelen vagyok elviselni, mert ha állandóan takarítanék akkor másra nem jutna időm ( a gyerekek lekötésére).

Na de a kérdésedhez visszatérve, nem tudom könnyebb lesz e a munka vajon, nekem sokan mondják hogy nem csoda ha be vagyok csavarodva otthon ők is be voltak és visszamenve dolgozni kicsit "fellélegeztek" és vicces, de kevésbé fáradtak el a munkában mint az otthoni dolgokban.

Nem tudom vajon tényleg így van e.

Az biztos hogy a házat nem "szedik " úgy szét ha nincsenek otthon, főzni nem kell. De mosni teregetni ugyanúgy meg azért takarítani is és csak 2 hétvégei nap marad majd rá (ha olyan a beosztás egyáltalán).

Hát majd meglátjuk:)

2012. aug. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha tényleg mindenféle vélemény érdekel: nem. Nem éreztem úgy és nem is vártam. A bölcsőde, óvoda számomra csak egy szükséges rossz, ha rajtam múlna nem is járnának :-) Persze tudom, hogy szükségük van gyerektársaságra, nem is vagyok olyan önző hogy ezt megtagadjam tőlük :-) De úgy érzem ez a legszebb része az életemnek. (mondjuk nekem van lehetőségem kettesben lenni a férjemmel vagy akár egyedül elmenni valahová)
2012. aug. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Már én is vágom a centit. Mindenre azt mondom, hogy majd szeptemberben megcsinálom. Még a héten lesz egy "látszat" nagytakarítás, mert jönnek családlátogatásra a bölcsiből. de az igazi nagytakarítás majd gyerekek nélkül lesz. Szerencsére még novemberig van szabim.

Persze én is imádtam velük itthon lenni, bár én az ovit jó dolognak tartom. A bölcsit szívesen kihagytam volna, de úgy érzem, hogy a kisebbik is nagyon vágyik már közösségbe és mivel oviba még nem mehet marad a bölcsi. meg persze a pénz is számít, mert a Gyes nem sok mindenre elég.

Úgy gondolom, hogy a főzést, takarítást majd elintézem akkor amikor hétköznap pihenőnapom lesz. A bevásárlás is gyorsabb lesz munka után, gyerek nélkül. Lehet, hogy több félkész kaját veszek majd, vagy akár rendelem néha az ebédet. Majd kialakul.

2012. aug. 27. 15:51
 4/5 anonim válasza:
Igen néha én is ezt érzem,és nekem is még egy évem van addig.Én 7 éve vagyok itthon,de volt közben egy év hogy visszamentem dolgozni,a két szülés között.Nekem is 3 gyerekem van,egy tizen éves kamasz,két kicsi.A középső tartós beteg.Alig várom hogy kezdődjön a suli,mert a kicsik folyton vitatkoznak,a legkisebb a dackorban nyakig.Sokszor már várom az estét mikor csend van:)De összeszorul a gyomrom néha azon is hogy mit csinálok ha majd dolgozom,mert a legkisebb itt oviban,a középső egy másik faluban suliban,a 3. távol koliban,én meg egy 4. helyen dolgozom.Nem lesz az se egyszerű,ha végig gondolom,most még jobb is a helyzet.Sajnos nincsenek nagymamák,így nagyon nehéz.
2012. aug. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mivel átkerült a kérdésem az "önismereti kérdések" témakörbe nem hiszem ,hogy több kisgyerekes anyuka itt rá fog akadni. Szóval akár törölni is lehetne a kérdést. Talán a gyereknevelés/ egyéb kérdésekbe kellett volna tenni.
2012. aug. 27. 16:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!