Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért vagyok ilyen lenéző...

Miért vagyok ilyen lenéző amikor interneten beszélgetek akárkivel?

Figyelt kérdés
A való életbeli ismerőseimmel amikor beszélgetek interneten, akkor eléggé lekezelő stílusban beszélek velük (szerintem). Valahogy ilyenkor a 15 éves emberekből azt érzem, hogy 10évesek lesznek és nagyon hülyeségeket írnak. Főleg mikor már a 20. kérdést teszi fel ugyanarról sok kérdőjellel, vagy amikor nem érti meg amit mondok, pedig eléggé egyszerű. Egyébként a való életben jól megvagyok velük. Miért csinálom ezt? Ez normális?
2012. aug. 28. 09:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Teljesen normális. Olyan sok a hülye, hogy az már fáj.
2012. aug. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én azt vettem észre, hogy alapból védekezek, amikor a neten írok. Még mielőtt betámadnának, már előre írom a mentségeimet, hogy mit-miért gondolok éppen úgy ahogy.


Ha meg tényleg betámadnak, vagy (direkt) félreértenek, akkor fullagresszív leszek.


A való életben nincsenek ilyen problémáim.

2012. aug. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyílván zavar a sok buta ember - akik a való életben is éppen olyan buták, csak te ezt nemigen veszed észre :) -, illetve írásban túlkompenzálsz. Nyílván írásban vagy jobb: hamar átlész dolgokat, akiket szóban nem, jobban fogalmazol, és tisztábban gondolkodsz, mint szóban. Így símán kialakulhat benned az, hogy te mennyivel magasabban vagy intellektuálisan, mint azok, akikkel éppen kínlódsz a neten.


Holott ez nem feltétlenül igaz, nem mindenkivel szemben. :)


Normális reakciónak még elmegy, de ne csinálj belőle rendszert. Ha valóban okos ember vagy, akkor azt is tudnod kell, hogyan kell a buta embert kezelni, és azt is átlátod, hogy csak mert buta, még Ember. El kell tudni fogani a butaságával együtt. Nem muszáj szóba állni vele hosszú ideig, de ne fölényeskedj vele szemben, mert a buta ember egy dologra büszke: ő aztán soha nem buta! :)


Mindig az intelligens, okos ember az, aki van annyira belátó, szerény és önvizsgáló, hogy tudja, bármennyit is tud, bárkivé is nő, még mindig milyen kicsike és kevés a Világegyetemhez képest.


Ez a manetalitás vezet előre - nem a felfújt-kisbéka-effektus.

2012. aug. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2: Vannak, csak sajnos nem veszed észre. Az ember éppen úgy viselekdik a neten, mint ahogyan a való életben.
2012. aug. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

De mikor már hatodjára is felteszi a kérdést, olyan ideg tölt el, hogy összeszorítom a fogamat, és már ökölben van a kezem és már kínomban mosolygok. Egyébként teljesen igazad van harmadik. Sokszor gondolkodom azon, hogy "na mostmár tényleg megpróbálok neki(k) rendesen beszélni, akármilyen hülyeséget írnak" de mikor odaérünk megint, hogy tizenötödjére teszi fel ugyanazt a kérdést sok kérdójellel, elönt a fentebb említett érzés. Mondok egy példát: megbeszéltük az ismerősömmel, hogy akkor majd vasárnap megyünk valahova 1 héttel az időpont előtt. Aztán minden nap 2x megkérdezte, hogy "akkor majd vasárnap oké?????? de hány órára???" azt mondtam "2-re" aztmondja "akkor vasárnap 2 óra ok?" stb...

És itt nem volt mentség, hogy biztosra akart menni, mert nemhiszem, hogy aki biztos akar lenni, az minden nap 256x megkérdez egy dolgot.

2012. aug. 28. 10:27
 6/8 anonim ***** válasza:

4-es

Kösz, ezek szerint megint kisregényt kellett volna írnom, hogy ne lehessen belémkötni.

Na ezt utálom. Leírok magamról valamit, erre jön egy okostóni és közli, hogy nem úgy van.

És még te osztod itt a jótanácsot a kérdezőnek?


Ezek szerint a te logikádat követve, te az életben is ilyen arrogáns, mindenttudó vagy. Aki jobban tudja, hogy mit gondol, mit érez a másik, mint ő maga.

2012. aug. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Alaque ***** válasza:

Azzal egyetértek, hogy az ember ugyanúgy viselkedik "neten", mint a fizikai világban. Azzal a különbséggel, hogy nem fél attól, hogy laposra verik, ezért több mindent megenged magának - akár a részeg ember.


Kérdező, valamelyest jogos, amit írsz. Gondolom ha élőben így viselkednének veled, ugyanúgy reagálnál, mint mikor MSN-en viselkednek így veled. Talán egy árnyalatnyival finomabban, mert senkinek sem hiányzik a pofon. Arra gondolj, hogy cseten, fórumon te is, mint mindenki, elnagyoltan viselkedsz! A kelleténél kicsit nyersebb vagy a butának tűnő emberekkel, és ezt belátod. Akkor most gondolj bele abba, hogy aki MSN-en tízszer is megkérdezi ugyanazt, mert bizonytalan, értetlen, akármi, az a való életben is olyan bizonytalan, nehéz felfogású, csak éppen eltitkolja, mint ahogy te is eltitkolod, hogy többre tartod magadat nála. Ő azért, hogy ne gondolják hülyének, te pedig azért, hogy ne verjenek laposra azok, akiket hülyének gondolsz, amiatt, hogy nagyképűnek néznek. Gondolj bele, milyen kellemetlen lehet neki az életben, hogy ha egy kérdésére választ kapva nem fogja fel a lényeget, bizonytalan, és őrlődik emiatt!


Én ha ezt tapasztalom, inkább segíteni szoktam nekik megérteni, elmagyarázom a lényeget, és az esetek nagy többségében kiderül, hogy nem buta az illető, csak bizonytalan magában, és azt gondolja, hogy ahogy elsőre értette, az nem úgy van, ezért állandó megerősítést vár.


Ez volt a hippi megközelítés.


Persze vannak esetek, amikor az embernek kifejezetten ostoba fajankókat sodor az útjába a balsors - ilyenkor nincs mit tenni, el kell kerülni a hülyéket. Vagy esetleg finoman érzékeltetni velük, hogy kifejezetten b@romarcúak. De ha egy barátodról van szó, akiről tudod, hogy amúgy nem hülye, mondd meg neki érthetően, ha meg tizedszer is megkérdezi, hogy "na akk nállatok vasárnap 2 kor?????????????", akkor hülyeséget kell válaszolni. "Nem, hanem a CZ-3R-2779-B jelzésű aszteroidán a kisbolygóövben 2061. május 17-én, szingapúri idő szerint pontban hajnali 01:13-kor. A gravitációkülönbség okozta esetleges időbeli eltéréseket figyelembe véve."


Senkinek sem jó, ha idegbeteg leszel hülyén viselkedő emberek hülye viselkedése miatt. :)


Annak a b@romarcúnak a gyakorikérdések.hu szerkesztőségében, aki szerint a b@romarcú csúnya szó, külön gratulálok! :D

2012. aug. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem csúnya, csak sértő. Főleg ha címzed valakinek.

Az automata nem nézi a szövegkörnyezetet.

2012. aug. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!