Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Bizalmatlan vagyok az emberekk...

Bizalmatlan vagyok az emberekkel, mit tehetnék ez ellen?

Figyelt kérdés

Körülbelül 3 éve nagyon át vert, egy hozzám közel álló személy. Végülis megbocsájtottam neki, nagyritkán beszélünk még, de nagyon bizalmatlan vagyok vele.


De az igazi baj nem ez (már). Hanem nem rég megismertem valakit, akit nagyon meg szerettem. Minden jó volt, míg el nem kezdődött vele is a bizalmatlanságom. Pedig sose vert át, de én már beképzeltem magamnak a dolgokat, hogy rám unt, nem akarja már ezt a barátságot, stb. Az a baj, hogy én mindezeket meg is említettem neki, egyre többet veszekedtünk. Legutóbb kivágtam nála a biztosítékot, szerintem helyrehozhatatlanul. Mit tehetnék ez ellen? Hogy ne legyek ilyen bizalmatlan másokkal egy idő után?


Van egy idézet, nem tudom hogy van pontosan, de valami olyanról szól, hogy "inkább bízok mindenkiben és élek addig is boldogan, minthogy egész életemben bizalamatlan, megkeseredett ember legyek."

Én is ezt szeretném, de egyszerűen nem megy!


Ja és mindkettő internetes barátság, rengeteg km- el közöttünk!


19/L



2012. aug. 28. 10:51
 1/2 anonim ***** válasza:
Kellő fokú bizalmatlanság szerintem nem árt manapság. Viszont túlzásba sem szabad vinni mert akkor az lesz a vége, hogy valóban elmarsz magadtól mindenkit, még azokat is akikben megbízhatnál. Sajnos át kell esni pár csalódáson és átverésen, hogy ráérezzünk mikor kell bizalmatlannak lennünk. Próbálj bízni az emberekben, viszont ha gyanúsak akkor figyelj oda.
2012. aug. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Tudom. :( És most egy olyan embert űztem el magamtől, aki nagyin fontos nekem. :( Nem érdemelte meg a bizalmatlanságomat se...

Annyira hülye vagyok, olyankor mintha belem bújna a gonosz, nem tudok gondolkodni se...


El akarom ezt hagyni, inkább csalódjak néha, minthogy elmarjam magam mellől azokat akiket szeretek.:(

2012. aug. 28. 12:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!