Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tehetnék az ellen, h ne...

Mit tehetnék az ellen, h ne legyek gátlásos, önbizalom hiányos, és ne érezzem magam kevesebbnek másoknál? Fontos!

Figyelt kérdés

Egy 14 éves lány vagyok, boldog, életvidám. Egyetlen egy barátom van, akire már 8 éve számíthatok. Az a baj, h nagyon gátlásos vagyok, ( akár a szüleim előtt is , ) és kisebbségi érzésem van. Vannak olyan napjaim ( bár ez a ritkább.) amikor egész szépnek látom magam, van önbizalmam, és megnyílok ,elengedem magam, de általában az ellenkezője van sajnos :| Régebben elég sok fiúval jóba voltam, mindegyik mondta h ' deszépvagy, ' de jó csaj ' és h féltek hozzám közeledni, mert elérhetetlen gondoltak. Ezeket sose hiszem el senkinek, pedig tényleg sokan mondják. Viszont a lányok állandóan lecsúnyáztak, azokat pedig mindig elhittem, és ez maradt bennem. Általában ha olyan napom van, h kicsit elfogadom magam, akkor viszont egész könnyen barátkozom, és nem vagyok annyira gátlásos. de ez tényleg ritkább. mit tehetnék ez ellen ? a sport, hobbis dolog nem segített, mert nem olyan téren vagyok önbizalom hiányos, hanem a külsőmmel kapcsolatban, pedig tudom magamról h vékony vagyok, szép a hajam, jó ruhákba járok, de mégsem hiszem el, hiába ' látom' és mondják. Úhy viselkedem mintha én lennék a legcsúnyább.


a másik kérdésem, h elég régen már megismerkedtem egy fiúval, már beszéltünk is párszor, meg sokszor is láttuk egymást. akkor elvoltunk így. De most közölte h nagyon tetszem neki, és szeretne tőlem többet, már nem merek vele találkozni, mert veszélyezve érzem magam ne h hülyeséget mondjak vagy ne feleljek meg neki, pedig elvagyunk elég jól. Azmiatt is félek h a többi volt barátnőjét sokkal jobbnak látom mint magamat, és mi lesz ha én ' nem leszek olyan jófej, v nem vagyok olyan szép' ? kérlek segítsetek, mert már ezek a gondok kezdenek nagyon nyomasztani:/ köszönöm aki elolvasta, és választ ad :)


2012. aug. 27. 15:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia szerintem, ne hagyd, hogy ennyire befolyásoljon a külvilág. Kapcsold ki a tv-t stb. Szüntesd meg azokat a forrásokat az életedben, amik miatt úgy érzed nem vagy elég jó.


Ez a fiú akiről írsz lehet hogy tudna neked segíteni. Megengeded magadnak hogy szeresd magad, elkezded értékelni magadat mert elhiszed neki hogy szerethető vagy.


De nem értem miért aggódsz, ha eddíg jól kijöttetek miért változna meg a dolog, ha közelebb engednéd?

2012. aug. 28. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A fiúnak ezt sose merném így elmondani, meg senkinek sem ! :| igen, de akkor még haverok voltunk, miután megtudtam h mit szeretne, meg h bevalottam magamnak h szeretem.. azóta még nem találkoztunk :S és én ilyenkor másképp állok hozzáá.
2012. aug. 28. 11:30
 3/5 anonim ***** válasza:

Túlbonyolítod a helyzetet:)

Szép lassan, négyszemközt elmondod neki mit érzel. Tetszeni fog neki, és szép lassan beindulnak a dolgok.

Fokozatosan leesnek rólad ezek a gátlások

2012. aug. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
hát köszönöm :)
2012. aug. 30. 12:53
 5/5 anonim ***** válasza:

Szivesen

Sok sikert meg batorsagot:)

2012. aug. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!