Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért van az, hogy mostanában...

Miért van az, hogy mostanában mindent pocséknak gondolok, és úgy vélem minden csak pocsékabb lesz?

Figyelt kérdés
Nem tesz boldoggá semmi, mindent és mindenkit utálok, minden ismerősömről az a véleményem, hogy marha, és idegesít, sőt bosszant, ha hozzám szólnak, valamint úgy általánosságban elegem van mindenből és mindenkiből, és mindent utálok? Ez miért van?

2012. aug. 28. 21:06
 1/6 anonim válasza:
Csak azért mert nem tudod élvezni az életet, meg nem értékelni se tudod. Ha sérülten születtél volna pl vak lennél örülnél egy órának is lásd a világot, a napfelkeltét a napnyugtát stb.... ha süket lennél szeretnél hallani, meghallani egy kedves ember hangját, mosolyát, hallani a zenét stb... ha rákos lennél örülnél ha lenne reményed az élethez. Nem az emberekben kell a hibát látni hanem pozítivan kell gondolkodni. És főképp elfogadni hogy vannak segítőszándékú emberek. És azt tudatosítni magadban hogy ha te így állsz a világhoz, másokhoz akkor feléd is ilyen lesz a hozzáállás. Ha rámosolyogsz a világra ő is visszamosolyog rád!
2012. aug. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát az a baj, hogy nem. Én így álltam hozzá a világhoz, mindig segítőkész voltam, udvarias, kedves, önzetlen, és hálából csak szemétséget kaptam az emberektől, meg önzést. Ekkor kezdett elegem lenni mindenből. És az élet minden területe egy nagy hulladék. Biztos rosszul csinálok valamit. Azt hiszem szemétnek és önzőnek kéne lennem, hátha jobban menne minden.
2012. aug. 28. 21:27
 3/6 anonim válasza:
Nem jól láttod! Kicsit próbálj meg lépésről-lépésre nyítni a világ felé és megláttod szépen kinyílik előtted. Nyilván lesznek benne más emberek gonoszak, segítőkészek, közömbösek, aranyosak stb.... Nem vagyunk egyformák az ujjunk sem az, sőt két falevél sem. De nagyon sok ember van akik értékesek, szeretetre vágynak és szeretetet adnak. NEm szabad egyoldalúan ítélkezni az éremnek két oldala van. Mindig vannak sötétségek az ember életében vagy árnyék. De az árnyék után mindig fény jön. Az hogy milyen az életed azt te is befolyásolod. Ha mindenkibe rosszat láttol akkor abból jó nem sül ki. Járj sokat a természetbe mindjárt jobb lesz a kedved. Én minden évszakban megtalálom a szépet még a zord hidegbe is. Ha nagyon rossz a kedvem kimegyek a természetbe és rácsodálkozom a fára, a fű illatára, a madarak hangjára stb. és rájövök hogy egyszer élek és azzal hogy megszületem ajándékba kaptam ezeket a csodákat amiket csak akkor értékel az ember ha nagy bajban van. Remélem érted és kicsit elgondolkozol rajta
2012. aug. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hát... köszi. Nem tudom be fog-e válni a dolog, de majd igyekszem kicsit nyitottabb lenni. Meglátjuk mire megyek vele. Remélem neked van igazad, mert a mostani állapotból nagyon elegem van.


Köszönöm a segítséget!

2012. aug. 28. 21:46
 5/6 anonim ***** válasza:

Valakinek ez bejött a napokban:

[link]

2012. aug. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Teljes mértékben jól látod a világot. A világ nem igazságos, nem logikus, és nem úgy van kitalálva, hogy neked jót tegyen. Valamint ha jót teszel, az nem feltétlenül fizetődik vissza. Az életet úgy lehet túlélni, hogy az agyunkban eldöntjük, hogy jól fogjuk magunkat érezni. Ha ezt nem tesszük, a világ valódi arcát fogjuk látni, ami elég borzalmas. Tehát hajrá, csapd be magad, és élj boldogan!
2014. ápr. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!