Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy lehetnék kevésbé önző?

Hogy lehetnék kevésbé önző?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy az vagyok, de nem tudom, hogyan változzak meg. Leginkább a párkapcsolataimban vagyok az. Nem tudok tekintettel lenni a másikra. Pl. a mostani barátommal nem élünk még együtt, így elég ritkán találkozunk. És ha ezen ritka alkalmakkor közbe jön neki valami azon teljesen kiakadok. Vagy ha beteg lesz, nem az jut eszembe, hogy szegény milyen rossz lehet neki, vagy esetleg ápolhatnám akár én is, hanem az, hogy a francba most megint hetekig nem fogunk szexelni miatta. Egyszerűen nem tudom, hogyan lehet ezeket a dolgokat tolerálni. Nem tudom beleélni magam senki más életébe, csak a sajátomba. Tudom, hogy ez így nagyon rossz, de nem tudom hogyan kezdjek hozzá a változtatáshoz. Ötletek?

2012. aug. 30. 13:04
 1/2 anonim ***** válasza:

1. A lehető legjobb úton haladsz a változás felé! Felismerted, és zavar, h ilyen vagy (hiszen ezért írtad ki a kérdést).


2. Ha hiszed, ha nem, a dolog fejben dől el: azt csinálod, amit akarsz, és olyan vagy, amilyen akarsz lenni. Amikor pl kezdenél kiakadni, h már megint nem fogtok szeretkezni a párod betegsége miatt, jusson eszedbe, hogy elmész hozzá, és ápolod... stb.


Jó embernek tűnsz, ne mondj le magadról!

2012. aug. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást! És tényleg nagyon zavar, hogy ilyen gondolataim vannak.
2012. aug. 30. 13:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!