Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy lehetnék kevésbé maximali...

Hogy lehetnék kevésbé maximalista? Hogy fogadjam el magamat úgy ahogy vagyok, minden (apróbb-cseprőbb) hibámmal együtt?

Figyelt kérdés

13 éves, 7. osztályos lány vagyok. Félreértések elkerülése végett szeretném leszögezni, hogy a kérdést nem azért írtam ki, mert unatkozom és/vagy mert depressziós vagyok.


Csupán egy kicsit meg szeretnék változni... Először is mindig a maximumra törekszem (mind tanulásban, mint más témákban). Ez még nem is lenne baj, de van amikor azt veszem észre, hogy görcsösen meg akarok felelni. De ez csak az iskolában van. Itthon felszabadult, nagyszájú (de nem túlzottan, csak finoman kimondom, amit gondolok) vagyok. Ha felelek, elfog egy félelem, hogy : "Mit szólnak majd a többiek, ha rosszul felek?! Kinevetnek? Kicsúfolnak? stb."


A másik az, hogy nagyon csúnyának érzem magamat... Hiába öltözök fel csinosan (természetesen szolidan, és nem kihívóan), akkor is ezt érzem. Talán azért, mert az osztályunkban nagyon kamaszodnak a fiúk, és azokat, akik nem olyan "menők", akik jobban tanulnak (mint például én is), azok a hü*yék, az ocsmányok, meg a rondák...

Itthon mindig mondja Édesanyám, hogy nagyon jól tanulok, és minden rendben van velem, de az osztályunk tagjai annyira összezavartak / összezavarnak, hogy teljesen tanácstalan vagyok...


Mit tehetnék? Meg kell változnom?


2011. jan. 27. 20:54
 1/5 A kérdező kommentje:
Elnézést kérek, hogy egy kissé zavarosan fogalmaztam, de eléggé össze vannak kuszálódva a gondolataim... : )
2011. jan. 27. 20:55
 2/5 szamóca. ***** válasza:

az hogy jól tanulsz nem jeelnti azt hogy hülyének ocsmánynak és rondának fognak nézni :) még csak strébernek sem. az más miatt van, talán nem fordítassz elég időt másra az életedben, az iskolában.

egyébkétn az osztály értékelésére főleg ebben a korban nem nagyon lehet hallgatni, ne figyelj rájuk. hozd ki magadból a legtöbbet, a többi nem számít.

2011. jan. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Szerintem szépen megfogalmaztad a mondanivalód :)

Tudatosítanod kell magadban,hogy klassz csaj vagy.Jól tanulsz,de attól még nem vagy gyík.Tuti,hogy van olyan az osztályodban,vagy évfolyamodban,akivel jól kijössz,vagy kijönnél!Próbálj sokat nevetni,attól jobb kedved lesz és nagyobb önbizalmad.De soha ne hagyd alább,mármint ne legyél rossz tanuló,vagy ne cigizz azért,hogy menő legyél.Én 23 vagyok,és a barátaimmal ha meglátunk egy 13-14 éves fiúkból-lányokból álló bandát,lányok magassarkú,káromkodás,fiúk cigi,köpködés (ivás) akkor nevetünk rajtuk!Soha nem lesz normális kapcsolatuk,életük.És sajnálom,hogy az ilyen normális lányoknak meg ezek miatt nincs önbizalmuk :(

2011. jan. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a kedves és tanulságos válaszokat!


Kedves Utolsó válaszoló! Pontosan rátapintottál a lényegre.

Természetesen mind az osztályban, mind az évfolyamban van(nak) legjobb barátnő(i)m, akikkel nagyon jól kijövök, és akikkel sokat szokatam viccelődni, nevetgélni. Különben a többi "menő lánnyal" is kijövök, de semmiképp sem szeretnék a "menő bandába" tartozni, ahol isznak, cigarettárznak, buliznak, fiúznak (13 évesen!!), és még sorolhatnám... És ezek kellenek a fiúknak...

Bár Anyukám azt mondta, hogy ezek a lányok csak "lábtörlőnek" lesznek jó egy fiúnak, mert ha jön nála "jobb", akkor szakítanak velük.

A másik, hogy Anya szerint az értékes lányokat - amilyen szerinte én is vagyok - jobban meg fogják becsülni a fiúk, ha oda kerül a sor (itt a felnőttkori párválasztásra gondolok).

2011. jan. 28. 15:26
 5/5 anonim válasza:

utolsó vagyok

Igaza van :) tök jó,pont most írtál,ahogy feljöttem a gyakorira :D A lábtörlő szó a legjobb rájuk :D Soha nem tudják lemosni magukról ezt a viselkedést... Erre gyorsan rá fogsz jönni!;) Sok sikert az életben!Sokat nevess!:) Érezd jól magad.

2011. jan. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!