Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy fejlesszem magamat?

Hogy fejlesszem magamat?

Figyelt kérdés

Számomra az intelligencia és a zsenialitás, tudás a legvonzóbb, talán a legfontosabb tulajdonság, amivel az ember rendelkezhet. Ezért is fáj annyira, hogy én magam átlagon aluli képességekkel születtem. Habár az iskolában tudom hozni a színvonalat, attól még a valódi kihívást jelentő feladatokba beletörik a bicskám. Szégyenlem és utálom magamat emiatt, de nem is akarok ebbe beletörődni. Fejleszteni akarom magamat, hogy ne csak egy papír legyen a kezembe, hanem egy igazán különleges személlyé váljak, akivel el lehet beszélgetni és talán -a jövőben- olyan munka körben is el tudna helyezkedni, ahol a szürkeállomány egy nagy előnyt jelent.


Egyébként, ami nagy problémát jelent nekem, hogy kifejezzem magamat szóban, vagy elbeszélgessek valakivel. Egyszerűen szólva, szerintem én nem tudok beszélni. A kiejtésemmel is van gond, de ami még rosszabb nem tudok befejezni mondatokat alapvető hibák nélkül. Néha még a szavakat is elfelejtem, ami nagyon betesz az önbecsülésemnek. Gondoltam, erről is beszélek, ha már a képesség fejlesztésről érdeklődöm.


2012. aug. 31. 18:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
olvas minél többet, minden ismert kategóriában. Ettől nőni fog a szókincsed, ergo fejlődik a memóriád és a szövegértésed is. Pluszba csinálj logikai feladatokat, pl. neten. Ezenkívül minél kevesebb TV-zés, az nagyon butít! Amúgy nekem igenis intelligensnek tűnsz, nem tudom mi bajod magaddal:) Sok szerencsét!
2012. aug. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hát őszintén szólva nem tudom mennyit érnek az IQ tesztek, de nem tudok magas számokat elérni! Ráadásul alapvetően tehetséges nem vagyok semmiben. Talán az a céltalanság, ami jelenleg uralja az életemet, ejt ennyire kétségbe, hogy már lassan mindent megkérdőjelezek magamban. Az a mázlim, hogy anyám szerencsére jó irányba nevelt!

Egyébként elfelejtettem írni, hogy nő vagyok és 19 éves, a mostani tanévben, ha minden jól megy, akkor leérettségizem, persze hacsak nem robban fel tényleg a világ!

2012. aug. 31. 19:49
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

Hogy képes az ilyeneket elviselni 1 pszichológus?


...


1. Teljesen logikátlan baromságokat irkálsz és már nagyon kezd hasonlítani a többi kérdésre...

2. Mi az, hogy a "valódi kihívás". MI SZÁMÍT NEKED VALÓDI KIHÍVÁSNAK? Ha mondjuk matematikából voltak időszakok, amikor szépen teljesítettél és 4-5-ös voltál, meg mondjuk nyelvtanból és angolból (a 2 egyik legnehezebb tárgy), akkor tényleg nem csak egy átlag butus senki vagy. Azok valódi kihívások, szerintem 19 éves fejjel nem is kell ennél nagyobb kihívásra gondolnod. Ezek azok, amik igazán megműködtetik az agyat.

3. Először saját problémákról kezdesz hadarni, aztán áttérsz a kiejtésre, beszélgetésre... ?!

4. Szerintem neked csak önbizalomhiányod van, ezen kéne segítened. Azt nem tudom, hogyan, de gondolom az már jó pont, hogy írtam neked, nehogy lexarva érezd magad. :)


Lényeg: téged zavar a mostani állapotod, nem bírsz örömteli életet élni. Vagy legalábbis valamiféle ürességet érezhetsz, egy "űrt" önmagadban. Na, igyá egy kis sörikét, az betőti!

2012. szept. 1. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Abban teljesen igazad van, hogy nincs túl sok önbizalmam és igazad is van abban, hogy egy gimnazistának az iskolai teljesítmény az első. Csupán az okoz nekem kellemetlenségeket, hogy nem találom a helyemet a világban és én ezt a saját képességeim hiányával tudom megmagyarázni és sajnos ez nagyon összefüggésben van az érzéseimmel. Meg talán azt beláthatod, hogy az intelligenciának több rétege is van, és a szövegemben erre próbáltam kitérni!
2012. szept. 1. 10:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!