Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Depressziós lennék? Félek.

Depressziós lennék? Félek.

Figyelt kérdés
Mindig is visszahúzódó voltam nincs sok barátom nem vagyok túlságosan szép sem. A szüleim évekkel ezelőtt váltak el és azóta teljesen magamba vagyok zuhanva. Édesanyám depressziós volt évekig és félek, hogy örököltem tőle. Lassan végzek a középiskolával és arra gondoltam be kellene feküdnöm pszichiátriára, de félek hogy begyógyszereznek nem szeretnék gyógyszerfüggő lenni. Nem tudok semmilyen dologhoz pozitivan állni a dolgokhoz és félek mindentől amibe belekezdek hogy nem fog sikerülni. Nem tudom elképzelni magam évek múlva és rengeteget gondolkodok az öngyilkosságon. Mi történik velem?
2012. szept. 3. 22:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Miért nem szervezel programokat a barátaiddal? ismerkedjél neten ha annyira visszahúzódó vagy
2012. szept. 4. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Húha, az öngyilkosság az már nagyon veszélyes! Én három utat tudok ajánlani:


1. Fordulj Istenhez, keress egy keresztény közösséget (én azt ajánlom, hogy se ne katolikus, meg református semmi ilyesmi, csak az eredeti tiszta egyházasdi nélküli Istenhit!) ott segíteni fognak neked, általában nagyon kedves emberek vannak itt


2. Kezdj el pozitív dolgokat bevinni az életedbe, pozitív, önbecsülés növelő könyveket olvass. Nézz motivációs videókat youtubeon. Stb... érted mire gondolok:D


3. Menj pszichiátriára ahol vagy begyógyszereznek vagy elküldenek valami anonim szarságra :D


Én úgy vagyok vele, hogy a pontok nemnagyon zárják ki egymást, talán az 1-es és a 3-as :)

2012. szept. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

a depresszió ha nem genetikai/működési rendellenesség, akkor nem szükséges "kezelni". kell egy kiegyensúlyozott, tudatos táplálkozás, aktív életmód, és lelki kiegyensúlyozottság/stimuláció. ha vannak barátaid,mégis így érzed, akkor velük kellene ezt elsősorban megbeszélned, kérd meg őket hogy segítsenek ebben. ha nincsenek (ami gyakori) akkor meg egyértelmű mi a baj.


adhatok még pár tippet amit érdemes kipróbálnod, de baráthiányt és törődést nem tudok pótolni.

2012. szept. 5. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

isten, önámítás, pszichiátria... na ez a tanács is nagyon hasznos.

szerintem előbb próbálj egy ésszerű megoldást keresni, és ha miden kötél szakad, csak akkor menj bele ezekbe. tudok egy pár hasznos tanácsot adni, de ahhoz hogy legyőzd ezt, előbb a lustaságot kell általában legyőzni, keresned kell az új emberek társaságát, új megoldásokat, enélkül biztos pszichiátrián kötsz ki.

2012. szept. 5. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az önfejlesztés mióta önámítás? Hmm? ne idegelj. Fejleszti a szoc. képességeit, pl. vállalsz vöröskeresztes munkát, több ismerőse, barátja lesz. Csinál + programokat, ilyesmi. A pozitív felfogás majd jön, ezen lehet lökni pozitív irodalommal, vidikkel... Ez hol önámítás? mivel ámítod magad?
2012. szept. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!