Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Cigány és aszociális vagyok,...

Cigány és aszociális vagyok, és nem bírom tovább. Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok vele, hogy a cigányok rászolgáltak az általánosításra, sajnos az én cigány ismerőseim zöme is buta, primitív, nagyképű,. Én viszont nem, és elegem van. Alapból egy zárkózott, önbizalomhiányos természet vagyok, de erre még rá tesz egy lapáttal a származásom is.

Utálom, hogy ha bemegyek egy könyvtárba úgy néznek rám, mint egy ufóra. Utálom, hogy azt érzem, ha először találkozom valakivel, rögtön meg van rólam az elővélemény.


Mikor új osztályba mentem, pl. látszódott, hogy az egyik tanár lenéz, vagy legalábbis enyhén flegmának éreztem. Aztán miután dolgozatírásra került a sor, és látta, hogy még se vagyok annyira hülye, feltűnően megváltozott a viselkedése velem szemben. Bár még mindig nem olyan nyájaskodós velem a viszonya, mint más diákokkal de szerintem ez már a ridegségemnek tudható be, nem a cigányságomnak, bár nem tudom.

Ezzel azt akartam mondani, hogy többnyire miután már megismertek, normálisan viselkednek velem, de első látszatra én is csak egy "büdös cigány"nak tűnök. Pedig hiszem, hogy sokkalta kulturáltabban viselkedem és sokkal mélyebb érzésű vagyok mint a velem egykorúak nagy része. Mégis állandóan bennem van ez a görcsösség, ez a bizonyítási vágy, hogy be kell bizonyítanom, én nem vagyok olyan, mint a többi.


Utálom a cigányokat, utálom magam, és utálom a magyarokat , vagyis úgy cakkompakk az emberiséget. Túlzottan érzékeny vagyok, és úgy érzem ez a világ, az élet nem nekem való, nem tudom, hogy meddig tudom elviselni ezt a kilátástalan, reménytelen létet. Szeretnék kilábalni ebből, nem akarok ilyen lenni, de egyszerűen nem tudok mit csinálni, érdekel az emberek, érdekel a magyarok véleménye, hiába mondják, hogy ne foglalkozzam vele mert én más vagyok. Én nem tudom túltenni magam rajta, hogy egy betolakodó vagyok, és emiatt mindig úgy fognak rám nézni, mint egy cigányra.

Mert ha a gátlásosságomat le is tudnám győzni valahogy, a bőrszínemet nem.


2012. szept. 4. 19:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
64%

Hát sajnos ez van, az emberek a cigányság lopós,bűnöző 99%-áról fognak megítélni, nem a maradék rendes 1%-áról.

Amúgy lehet, ez az oka, hogy antiszociális vagy.

Ezzel a legjobb lenne pszichológushoz menni.

2012. szept. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
63%

Egy cigánynak sokszor annyit kell bizonyítani, hogy elfogadják, mint egy más származásúnak. Ez a kereszted. Ha a legtöbb cigány nem lenne egy suttyó gusztustalan állat, akkor te sem szívnál a saját fajtád miatt. Bocs, de szerintem ez az igazság.

Aki tisztességes, előbb-utóbb mindenki elfogadja. A legegyszerűbb, ha példát mutatsz mind a cigányoknak mind a többi népségnek. Akkor majd felnéznek rád.

2012. szept. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
60%
És még a magyarok a rasszisták mi?:D Hát a te fajtáddal nem lehet együtt élni... No de én nem ítélem el az összeset, mégis Nógrád megyében élek, na erre varrjál gombot. Én azt mondom tarts ki, légy különb, fürödj naponta, légy ápolt, fejleszd magad, olvasgass, és ami fontos! próbálj olyan barátokat szerezni akik nem húznak le. 100ból, sőt 1000ből talán ha 1 magyar barátod lesz, de az normális lesz és ha bebizonyítod a többinek is elfogadnak. Sok atrocitás fog még érni, de tarts ki és ne süllyedj le.
2012. szept. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Nem vagyok rasszista, nem csak a magyarokat utálom, hanem az embereket. Ha olasz, francia, német, vagy akármilyen országban élnék őket is utálnám, de nem a származásuk végett.
2012. szept. 4. 23:20
 5/19 A kérdező kommentje:
Amúgy nem kell ilyeneket mondani, ne aggódj, fürdök naponta, ahogy a családom, és a legtöbb cigány ismerősöm is. A nem fürdés általában a putris, létminimum alatt lévő cigányoknál(és magyaroknál!) "sikk."
2012. szept. 4. 23:23
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

hidd el, sok más embernek is vannak problémái a külső miatt, talán érdemes lenne olyanokkal ismerkedned, akik fejlettebb szemléletűek és maguk is kirekeszthetők a külsejük miatt


a bizonyítási kényszer azért van benned mert az előítélet miatt elvárják, vagy legalább is valóban többet kell bizonyítanod


az meg rám is igaz, hogy utálom az emberiséget, érzékeny vagyok, és nem nekem való ez a világ. ha beszélgetni akarsz, talán jobban meg tudlak érteni, mint a többség.

a kérdés az, hogy mit értesz reménytelenség alatt. lelki válság, egzisztenciális kilátástalanság, vagy valami más?


"Amúgy lehet, ez az oka, hogy antiszociális vagy. "


aszociálist írt, bár valóban inkább antiszociális, hisz az aszociálisnak nincs szociális igénye. bár lehet hogy az antiszociálisnak sem, de ez most mellékes


"Ezzel a legjobb lenne pszichológushoz menni."


a pszichológusok 99%áról nekem is meg van a véleményem. csupán azért mert valaki diplomás, még nem jelenti, hogy értelmes és előítéletektől mentes. de azt sem, hogy valóban ért az emberekhez.


"Amúgy nem kell ilyeneket mondani, ne aggódj, fürdök naponta, ahogy a családom, és a legtöbb cigány ismerősöm is. A nem fürdés általában a putris, létminimum alatt lévő cigányoknál(és magyaroknál!) "sikk.""


és szerintem pont itt süllyed a beszélgetés arra a szintre, hogy megint szembe kell szállnod az előítéletekkel, és magyarázkodnod kell kedves "széles látókörű" "magyar" kollégáinknak, hogy a cigányok is szoktak fürdöni, stb.

eleve az a cigány aki ilyen kérdést tesz fel ilyen stílusban, nagyon kis eséllyel tartozhat azok közé, aki nem fürdik, de ez nekem annyira triviális, hogy nem is érdemel időpocséklást.


sajnálom, és ha lehet engem is antiszociálisnak nevezni, antiszoc létemre sajnos én is így látom, hogy a legtöbb embert csak utálni lehet, mert idővel szépen kinyilvánítják a "kulturált énjüket". szánalmas, hogy ebben az országban az emberek nagy része rosszindulatú, vagy legalább ostoba, mert az anyagi szegénység nem kellene hogy szellemi szegénységet is jelentsen.

mellesleg nem is értem a rasszistákat és light kiadásaikat, hogy milyen alapon utálnak csoportokat, miközben a csodás magyar társaik szintén politikai és egyéb beállítottságtól függetlenül is ugyanolyan suttyón tudnak viselkedni, mint azok, akiktől meg akarják különböztetni magukat.

sajnos a legtöbb ember beképzelt, és alaptalanul helyezi magát mások fölé.


sajnos megoldást nem tudok kínálni, mert én magam is kilátástalanul kirekesztett vagyok, és másak az igényeim, értékeim, mint az átlagnak.

az egyetlen amit még esélyesnek tartok, hogy gürizéssel összeszedni annyi pénzt, hogy külföldre lehessen menni aztán ott letelepedés.

gazdaságilag és szellemileg is fejlettebb országokra gondolok.

2012. szept. 5. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
28%
a németeket úgy próbáld meg utálni hogy véged de a magyarokat utálhatod
2012. szept. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

"a kérdés az, hogy mit értesz reménytelenség alatt. lelki válság, egzisztenciális kilátástalanság, vagy valami más?"


Lelki. Nem hiszem, hogy vagyok elég erős ahhoz, hogy boldog(oké, ez túlzás),de legalábbis ne ennyire depresszív életet éljek. Barátságokat nehezen kötök, nincsenek is mély barátságaim, nem hogy még abban reménykedjek, valaha is lehet esélyem egy párkapcsolatra. Na persze biztos lenne, de érzékenységemből kifolyólag magasak az elvárásaim. Aki nekem megtetszene, annak biztosan nem én lennék a zsánere. Megismerni nem tudna, sok időbe telne mire feloldódnék annyira, várni meg senki sem szeret. Ilyen csak a filmekben van.


A másik pedig a karrier. Fogalmam sincs mit fogok csinálni, (hogy gyorsan ellentmondjak a sztereotípiának: nem kívánok parazita életmódot folytatni), tanulok, de nem tudom minek, nem tudom hova tartok, nincs megvalósítható célom ami motiválna. Annyira nem élek álom világban, hogy olyan terveim legyenek, amit úgy sem tudnék megvalósítani. Persze van ami érdekel, de a pesszimizmusom úgy is letör...


Amúgy köszönöm a kommented,jól esett és sok igazság van benne.

2012. szept. 5. 20:02
 9/19 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy? Akarsz barátkozni? :D

Miért ne, végülis cigány nem vagyok, de a vilégképünk hasonló, azzal a különbséggel, hog ynem utálom a többi embert, aminek az oka talán az lehet, hogy engem nem néznek le. Az előítéletnek sajnos valóban nehéz tenni, de hidd el így is boldog leszel. Légyszi írj ;)

2012. szept. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:

Meg kell próbálni ezzel együtt élni és tudom, hogy nagyon nehéz. Én is sokat kaptam ezért, pedig normálisan élek és normálisan viselkedek.

Az egészen biztos, hogy csak azok nem néznek le, akik ismernek téged, új barátságokat pedig nehéz kötni.

Nehéz elviselni, hogy a villamoson, buszon nem ül le melléd senki, mindenki a táskáját helyezi biztonságba, ha mellette vagy. Érthető a reakciójuk, hiszen nem ismernek. Honnan tudnák, hogy aki ott áll az épp egy üdítő kivétel?

Persze nehéz az embernek szórakozni is, hiszen sok helyre nem mehet be.

Rossz érzés, hogy ismeretlenül kiközösítenek az iskolában, talán ez egy keveset javul, ha főiskolára kerülsz.

Hiába tanulok főiskolán, hiába viselkedek normálisan, hiába vagyok illedelmes, hiába rendezett a családom, én akkor sem kapom meg mindig az alapvető emberszámba vevést, ami másnak jár. Lehet, hogy nincs ez így rendjén, de meg kell érteni, hogy miért van ez így és nem azt hibáztatni, aki esetleg ismeretlenül bánt.

A párkapcsolat nehéz téma, pont az ellentétek miatt.

Ne utáld magad (és másokat se), tarts ki, én hiszem, hogy a rendes emberek valahol visszakapják azt, amit tettek.

2012. szept. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!