Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nincsenek barátaim?

Miért nincsenek barátaim?

Figyelt kérdés

Egyszerűen senki sem érdeklődik utánam, ha nem kezdeményeznék, nem beszélgetnék senkivel. Pedig bárkivel jól kijövök. Meg merek szólítani idegeneket is pl. vonaton és 10 perc után már nevetgélünk, de valahogy soha sem lesz belőle semmi. Ismerősökkel, ha összefutok akkor mindig jót beszélgetünk, de nincs folytatás. Ha chaten ráírok valakire, válaszol vagy reagál de amint már nem tudok mit mondani vagy kérdezni vége a beszélgetésnek. Mi lehet a baj?

19f


2012. szept. 4. 22:10
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem kell ezen csodálkozni,ha nem jössz be a csajoknak akkor csak 3 percenként kapsz választ a neten.

Jól kell kinézni B@SSZA MEG!!!

Közös élmények kellenek amúgy ha nem vagy adonisz.

2012. szept. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ugyanez van velem is. Szülinapom mind elfelejti, ha szarul vagyok senki sincs ott, pedig nálam még "örök barátnak" is vallják magukat néhányan. Én jó vagyok segítségnek, ők meg telibe sz*rnak... Kíváncsi vagyok a válaszokra. 21/F
2012. szept. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nyugi, nálam is így van. Érdekemberek, érdekbarátságok.

27/N

2012. szept. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát, nyitni kell mások felé. Nekem sem voltak barátaim, de aztán felfedeztem a közös dolgokat bennem, és pár barátomban, így most vannak páran, akikkel jól elvagyok. Olyan nagyon igaz barátom nemnagyon van, sajnos maga az emberi lény már teljesen eljátszotta a bizalmam, így az "örök barátság" nálam amolyan hiszem ha látom történet. Viszont, ismerem pár magába zárkózott embert, aki nehezen, vagy meg sem nyílik, nem is mutatja érdeklődését semmi, és senki felé. Nos, az ilyen emberekkel nem csoda, hogy nem barátkoznak, valamilyen szinten neked kell kezdeményezned.
2012. szept. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Tavaly kezdtem fősulit, gondoltam most végre találhatok valami havert\barátnőt, de senkit nem érdeklek, már a fél évfolyamot ismerem, mind köszönnek, ha odamegyek hozzájuk beszélgetünk egyet, de ők sosem jönnek oda hozzám.
2012. szept. 4. 22:37
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, szerintem nem te vagy a hibás, az egész csak annyit rejt magában, hogy a mai emberiség ilyen, és az érdekbarátságot szeretik előtérbe helyezni, de amint megkapják a segítséged, már el is tűntek, kb. észre sem veszed. Én azt mondom, hogy csak jó helyen kell lenni, jó időben... és neked kell megtalálni az embered, valamilyen módon mindenképp keresni kell, mert amúgy kétlem, hogy lesz belőle valami. Nekem is csak egy barátom van, más gyakorlatilag nincs, még úgy haver sem. Én neten ismertem meg, azóta többször találkoztunk már. Ő viszont igaz barát, a legkedvesebb ember, akivel valaha találkoztam. Szóval a lényeg, hogy ne add fel, keresd a barátokat, idővel meg fogod találni, hidd el. :)


18/F

2012. szept. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
42%

én tudom mi a megoldás: azért nem akarnak veled semít csinálni mert hosszú távon unalmas vagy,"rámászól" az embere. az ember megérzi azt ha valaki túlságosan is a barátja akar lenni. próbálj meg lazább lenni, nem kell minden szavukra figyelni, de ne legyél bunkó, érezzék hogy haverok vagytok de azt ne hogy neked nincsenek barátaid és túlságosan szeretnél egyet. és ami a legfontosabb hogy legyen önbizalmad, a válaszaikat ne tényként kezeld hanem mond el róla a saját véleményed.

remélem tudtam segíteni. 16/f

2012. szept. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
42%
7/7 vagyok és még az is előny ha van valami hobbid, sportolsz valamit, dolgozol. ahogy Tom Ford is mondta: "Egy úriembernek manapság dolgoznia kell. Azok az emberek, akik nem dolgoznak unatkoznak, és ők maguk is unalmassá válnak. Ehelyett inkább szenvedélyesnek és elhivatottnak kell lenni, adni kell valamit a világ számára." sok szerencsét!!
2012. szept. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Épp ez a baj! A mai embereket sokkal jobban érdeklik az, hogy ne ők kezdeményezzék a társalgást. Én se beszélgetek az emberekkel, mert rájöttem, hogy ha nem írok nekik, akkor ők se írnak. Láttad már a Honfoglalós chat-falat? Azon nyomják egymásnak a süketelést, ott se kezdeményezni akarják a társalgást, hanem látni akarják, amit leírtak. Az ember mióta létrejöttek ezek a társalgós oldalak, mint az MSN, meg a Twitter, meg a személyes favoritom a Facebook, azóta kevesebbet beszélnek rendesen. Az emberi kommunikáció elkorcsosult, sőt ledegradálódott olyan szintekre, hogy csak tőszavakat irkálnak egymásnak. Márpedig ez hosszútávon a magyar anyanyelv végét fogja jelenteni. Az embereknek meg túl nagy lett az igényük. Amúgy lehet még az is, hogy vagy túl sokat beszélsz nekik, vagy egyszerűen hiányzik belőled valami +.
2012. szept. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!