Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek manapság a bizalma...

Szerintetek manapság a bizalmatlanság jó vagy rossz tulajdonság? És miért?

Figyelt kérdés
2012. szept. 7. 17:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Néha ráfizetünk a bizalomra, de akkor is megéri. Aki bizalmatlan, az egész életét elrontja. Aki bízik másokban, az csak olykor - olykor koppan egy nagyot, vagy csak egy kicsit.
2012. szept. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem jó tulajdonság. Senkibe nem lehet megbízni , senkire nem számíthatsz csak saját magadra. Sajnos ez egy ilyen világ. :(
2012. szept. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A Tengerész ***** válasza:
100%
Rossz. Elsősorban azért, mert saját magad tartod örökös rettegésben, ami nem egy kellemes dolog egy amúgy ép értelmű embernek. Ezért nem értek egyet kettessel, mert ha igaz amit ő állít akkor természetesen benne se bízhatsz, hisz elmélete szerint ő is erkölcstelen, ergo most DIREKT rossz tanácsot adott neked. De hidd el sokkal több a jó ember mint a rossz, csak kevésbé látszanak. Szóval a világ olyan mint az időjárás. Hol ilyen, hol olyan. Persze nem lehet alapból MINDENKIBEN megbízni, hiszen az is hülye aki kinéz az ablakon és látja hogy fekete felhők vannak az égen tömegével és mégis otthon hagyja az esernyőt. De aki a hózentráger mellé még két övet is rak a nadrágjára az se normális.
2012. szept. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Utolsó: Te még abban a fázisban érsz , amikor előtted nagy rózsaszín köd van , és elhiszed , hogy emberek jók. Pedig ez nem így van , mindenki csak a saját érdekeit nézi , mindenki a másik alá ás, mindenki irigykedik.
2012. szept. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mégis, nem élhetünk a nélkül a feltétlezés nélkül, hogy az emberek jók. Még ha rosszak is, az is azért van, mert ők is csak emberek.
2012. szept. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Nem az a baj,hogy valaki bizalmatlan-e,vagy sem.Inkább az elhamarkodott döntéseinkkel és előítéleteinkkel van gond.Én próbálom meggyőzni arról magamat,hogy a bizalmamat(bizalmatlanságomat)megtudom-e alapozni.Ehhez persze idő kell,megismerni az embert,akinek bizalmat akarok adni.
2012. szept. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Szabó Simon válasza:
Ez egy sarkított kérdés! Nincs csak fehér vagy fekete, a bizalomnak több árnyalata létezik. A bizalom az egyik legszebb erény. 71 éves vagyok, és az emberek iránti bizalmamra néhányszor már ráfizettem; a legjobb barátaimban is kellett csalódnom. Annak ellenére nem érzem magam rosszul összességében, bár amikor visszaéltek a bizalmammal NAGYON rosszul esett. Több esetben volt kellemes megbízni az emberekben, mint csalódni. Mindezek ellenére azt mondom, hogy ne legyél balek. Az ésszerű óvatosság, és körültekintés szükséges, de ez még nem bizalmatlanság. BÍZOM benne, hogy megérted!
2012. szept. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az előző feleségem nagyon átvert, de kihevertem és újranőültem. A mostani páromat figyeltetem, tudom, hogy hol van, tudom, hogy nem csal meg, így sokkal nyugodtabb és boldogabb ember vagyok.
2012. szept. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem az összes rossz dolog, ami az emberiséggel történt, történik vagy történni fog végső sorban a bizalmatlanság eredménye, szóval szerintem egyértelműen rossz tulajdonság.


Barátnőm borzasztóan bizalmatlan az előző kapcsolatából szerzett lelki sebei miatt, és ezzel nap mint nap meg kell küzdenem. Nem jó. Bízzunk egymásban, szeressük egymást és béke lesz a Földön.

2012. szept. 16. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 happyday ***** válasza:
Szerintem jó tulajdonság.Sajnos a legtöbb ember nagyon bizalmatlan-dehát magukból indulnak ki :-)
2012. szept. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!