Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan írjam meg életem...

W. Tamás kérdése:

Hogyan írjam meg életem történetét?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm mondta, hogy írjam meg az életemet egy könyv formájában.Ha valaki tud valahogy ebben segíteni nekem, azt megköszönöm ! :) Bármilyen használható ötletnek örülnék !

#írás #történetét
2012. szept. 14. 09:51
 1/5 2xSü ***** válasza:
Egy könyvet megírni nekifutás nélkül nem egyszerű. Lehet érdemes valamilyen online műfajjal próbálkozni – gondolok itt elsősorban a blogra –, aztán ha az nagyon sikeres, jók a visszajelzések, akkor érdemes elgondolkodni a könyvön.
2012. szept. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát az attól függ,hogy mennyire érdekes életed volt eddig,bár egy kevésbé érdekeset is ki lehet színezni,és olvasható formába lehet hozni.Amúgy az ilyesmi nem megy csak úgy,hogy az ismerősöd mondja,hogy írd meg,ha nincs meg a belső ösztönző erő,akkor kár vele próbálkozni.
2012. szept. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

így: egész idáig nem is foglalkoztatott a gondolat, h a hálószobában, egy autóban, vagy egy parkban kezdődött-e az életem...

érdekes életed van?

hm...lássuk csak, mi is a nagyközönség számára érdekes...szex, erőszak, drog, ha népszerű ember vagy, és szánod bánod bűneid, pénz, hatalom...ha ezek benne lesznek viszik majd mint a cukrot

tulajdonképpen mindenkinek érdekes élete van, ilyen vagy olyan szempontból, csak van, akiére alig lenne kíváncsi valaki könyv formájában

mi a célod? és milyen közönséget akarsz megcélozni, kikhez és miért akarsz szólni?

népszerűség? pénz? vagy igényes könyv elkészítése, ami hiteles és irodalmilag is okés?


megírhatod naplószerűen

írhatsz egy akármilyen műfajú regényt, amiben az egyik szereplő olyan, mint te pl.

ja és kell neki egy tuti borító a végén :)

2012. szept. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kedves ursula ursulella !

Remek ötleteket adtál, így már el tudom kezdeni a könyv megírását ! Köszi ! :)

2012. szept. 14. 19:34
 5/5 anonim ***** válasza:

Igazából nem szeretnék semmilyen számodra használható információt kommentálni ide neked,mert nem hiszem ,hogy tudnék:d

csak pusztán gondoltam kommentelek egyet,hogy majd netántalán évek múlva is meglegyen nekem ez a kérdés a "Megválaszoltjaid" között,hogy majd esetleg,ha ülök a gépem előtt és agyon unom magam,akkor hááátha eszembe jutsz és megkérdezem,hogy..na hogy halad a könyv,hol kapható és mennyiért?:D


Najó de ,ha már ezt a pár sort végigolvastad,akkor azért annyit mondnék,hogy most így elég nehéz komoly véleményt mondani a kommentedről,mert semmi kort és komolyabb információt nem írtál a "könyvről" :)


Igazából így különösebb információk nélkül és halálra ítélném az egészet:d

de persze mondom semmit se tudok a terveidről..

Én elég kíváncsi természet vagyok szóval én nem is bánnám ha egy sima hétköznapi ember életét olvashatnám el, nem pedig pl zenészét,költőjét..és hogy az az illető háány szinfóniát meg verset írt,és hogy milyen nagyratartják egyesek stb stb..de ezért ez a Bp-n születtem ,sulibamentem,jancsikába beleszerettem,kiszerettem belőle meghaltam és vége sztori se valami érdekes olvasnivaló :)


Szerintem mondjuk maga a könyvírás ,saaajnos lassan halálra van ítélve. Mármint persze biztosan lesznek folyamatosan akik olvasgatni fognak könyveteket,elvégre a suliban is tankönyvek vannak(még:p)..de szerintem ehogy előttem szóló is mondta,indíts el blogot...

Ott szoktak ilyen nyilvános naplókat vezetni,és én megvallom szívesen turkálok közöttük:d


De összegezve nem tudom,hogy össze tudnál -e hozni vlmi érdekeset..

Ugyanis egy könyv megírása nem 10 perc és tehetség is kell hozzá..mert hát őszontén megvallva,van aki egy unalmas történetet is fel tud tálalni érdekfeszítően,és uygan ez fordítva..szóval írói tehetség is kell hozzá,nem pedig csak tényszerűen sorbaszedni a dolgokat :d

Kell egy találó cím is,valami érdekfeszítő,mint pl a Semmi ...ez egy könyv amit anno olvastam és sztem elég figyelemfelkeltő címe van..

És a borító..vagy agyon csicsázod,hogy kitűnjön a többi könyv közül a bolt polcain..vagy épp hogy nagyon leegyszerűsíted,hogy pont azért különüljön el a többitől

Dee minden estre sok sikert,és majd kíváncsian várom a fejleményeket :)

Üdv.:Egy kíváncsi GYIK felhasználó

2012. szept. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!