Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Lehetséges, hogy valaki...

Lehetséges, hogy valaki önbizalomhiány miatt bunkó másokkal?

Figyelt kérdés

Beismerem, néha elég bunkón viselkedek másokkal. Az önbizalmam a padlón van, ezért amikor valaki mond nekem valami félreérthető dolgot, rögtön visszavágok neki, mert azt hiszem, ezt sértésnek szánta, és utána derül ki egy csomószor, hogy azt nem bántásból értette, hogy én gondoltam annak. Ez az önbizalomhiány miatt lehet? És ez ellen mit kellene tennem? Csakmert tudom, hogy emiatt sokan hülyének fognak nézni, de gyakran, amikor ugye ilyen félreérthető dolgot mondanak nekem, nem tudom megállni, hogy ne sértsem meg a másikat is, mert ott kavarog a fejemben ez a gondolat, hogy mi van akkor, ha ezt most tényleg sértésből mondta, és akkor muszáj visszaszólnom neki, különben azt hiszi, egy gyenge kis hülye vagyok, akinek bárki bármikor beszólhat és ettől annyira szánalmasnak érzem magam :S Mondjuk egyébként is, de ilyenkor még jobban.

14l



2012. szept. 14. 18:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Attól függ. Ez két dolog miatt lehet. Egyik amit te mondasz, hogy önbizalom hiány, ami az elismerés hiányból ered. Vagy pedig nem akarlak megbántani, de ez érvényes a mai 10enéves lányok többségére, hogy olyan módon egyszerűek (diplomatikusan fogalmazva), hogy csak íly módon képesek lereagálni ilyen helyzeteket.
2012. szept. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Amúgy lehet, az elismerés hiánya is szerepet játszik ebben, mert bánt, hogy amikor 5-öst kapok vagy valami jót csinálok, sose dicsérnek meg a szüleim, csak akkor, amikor megkérdezem, hogy ügyes vagyok-e. Ez így elég hülyén hangzik, tudom, csak egyébként nem dicsérnének meg és az tök rosszul esik.
2012. szept. 14. 20:28
 3/5 anonim ***** válasza:
amúgy nagyjábóé egykorú vagyok veled szóval ismerős
2012. szept. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az ember könnyen "elismerés koldus" lesz manapság. Mert mindenért adnak (vagy nem adnak) valami jutalmat, pirospontot, ötöst, és már képtelen a gyerek vagy a felnőtt is élvezni magát az ügyességet, magát a tehetséget, vagy a szépséget, hanem csak az ezért járó elismerés kellene neki.

[link]

2012. szept. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
És ettől most rossz ember vagyok? Tudom, hogy fura kérdés, csak akkor én is olyan vagyok, mint a többi ember, aki elvárja, hogy mindenért dicsérgessék?
2012. szept. 14. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!