Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek nagyon antiszociál...

Szerintetek nagyon antiszociális vagyok? Hogyan tudnék javítani a helyzetemen?

Figyelt kérdés

Az emberekkel nincs semmi bajom, de egyszerűen nem szeretek beszélgetni. Ha van társaságom, akkor pár mondattal el tudom intézni a beszélgetést utána meg gondolkodom rajta, hogy "úristen, most mit mondjak?". Sokszor megkapom, hogy mennyire csendes vagyok, de egyszerűen semmi nem jut eszembe, hogy mit mondhatnék. Fáraszt is a beszélgetés. Jobban szeretek csendben lenni.


Szerintetek ezzel nagyon elcseszem az életem?


20/L



2012. szept. 16. 14:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Teljesen ugyanígy vagyok Én is ezzel. (Kicsit jó is tudni hogy nem vagyok egyedül.) Ettől még ugyanolyan értékes ember vagy mint bárki más, bár a mai világban nagyon fontos a kommunikáció. El kell fogadnod így magad, akik tényleg szeretnek azok így is szeretni fognak. Meg lehet ezt tanulni kezelni bár nem könnyű vele együtt élni. 31/F
2012. szept. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanez...Teljesen olyan vagyok, mint amit te leírtál...


Csak az a fura, hogy ez totál az ellentettje a régi énemnek..


Nem rég a buszon találkoztam egy fiúval aki még a "régi énemet" ismerte és elkezdett velem beszélgetni..én meg már megint ott görcsöltem, hogy itt van, most találkozok vele és mit gondolhat mi lett velem...Mert régen nagyon sokat beszéltem és azt is szóra bírtam aki nem beszélt...


Fogalmam sincs mi változtatott ilyenné:)


Bocsi, nem valami sokat segítettem...de legalább tudod, hogy nem vagy egyedül ><" :)

17/L

2012. szept. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős szitu. Nálam is pont ugyanez a probléma. Sokszor megkaptam már, hogy milyen csendes vagyok és rosszul esett. Változtatni jó lenne rajta, mert így nem igazán lehet előrehaladni az életben. Irigylem azokat az embereket, akik bárkivel el tudnak beszélgetni, semmi ismeretség nélkül.

22/F

2012. szept. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Semmit. Fogadd el magad! Ezen nem kell változtatni, főleg ne más miatt változz. Ha neked így jó akkor jó. Ez amúgy nem antiszociálisság, hogy keveset beszélsz.


Én biztos vagyok benne hogy van nálad is olyan téma, amiről be sem áll a szád, főleg akkor ha látod a beszélgetőpartnereden hogy érdekli amit mondasz, kíváncsi rá, és ő is bele tud folyni a témába. Hajlandó veled beszélgetni, és nem néz hülyének amiért az az álláspontod ami.


Én is megkaptam sokszor az iskolában hogy nincs véleményem, meg állandóan csendben ülök. De ez van, mára rájöttem hogy akinek ez nem tetszik az bekaphatja..


Ha van kedved beszélgetni, akkor megtalálsz pm ben :)

2012. szept. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

26F

Én is ilyen vagyok, üdv a csapatban :-)

Akiben nem látom meg önmagam, azzal max 2 mondatot tudok beszélni, a harmadik már eröltetett. Viszont volt olyan ismerősöm régebben, akivel 9 órát skypeoltam. Tehát ha megtalálom azt az embert, akkor rengeteget tudok beszélni, sajnos a legtöbb emberben nem látom magam.


Egyszer összejöhetnénk mi szótlan emberek egy nagy dumálásra :-)

2013. aug. 31. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!