Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Maximalista vagyok, emiatt...

Maximalista vagyok, emiatt kialakult egy nagyon rossz (tanulási) szokásom. Hogyan szokhatnék le erről?

Figyelt kérdés

Mint már említettem, mindig a legjobbra törekszem, és tavaly alakult ki egy hülye szokásom, hogy ha dolgozatra vagy felelésre nem tudtam maximálisan felkészülni, mert pl. nem volt elég időm, akkor megsértődöm, és már csak azért sem tanulok semmit, a dolgozat papírra nem írok semmit... Tudom, hogy tiszta hülye vagyok, nem tudom miért csinálom ezt. Ezért tavaly ilyen jegyeim voltak pl. földrajzból: 5, 1, 1, 5...

Hogyan szokhatnék le erről? Pedig sokszor a fejemben van annyi, hogy elérjek egy 3-ast, 4-est, de dacból semmit nem írok a lapra.

16/L


2012. szept. 18. 19:22
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy te vagy a hülye, a maximalizmust inkább rákényszeríteni szokták az emberekre. Azt kell tenned, hogy megelégszel a jóval, nem vágysz a tükéletesre. Ez így egyszerűen hangzik, de tényleg meg kell tanulnod ezt a helyén kezelni. Én is maximalista voltam, úgy gondoltam, hogy csak azoknak a dolgoknak van értelme, ahol a léc nagyon magasan van, aztán rá kellett jönnöm, hogy ez mekkora baromság :)
2012. szept. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Úristen, én is pont ilyen vagyok :O Azzal a különbséggel, hogy nekem föciből csak 1-esem vagy 2-esem van...

Szerintem is az a megoldás, ha elfogadod a hibáidat. És ne sértődj meg, hidd el, pár óra alatt is be lehet magolni annyi dolgot, hogy legalább 1 jeggyel jobbat írj. :)

15l

2012. szept. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!