Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Most tényleg rossz ember...

Most tényleg rossz ember lennék, mert nem szeretnék gyereket vállalni nő létemre?

Figyelt kérdés

Sosem foglalkoztatott a gyerek téma,még kiskoromban sem gondoltam azt,hogy egyszer szeretnék gyereket,se tiniként,most sem.Inkább a hobbimnak és a munkámnak szeretnék élni,,később állatmenhelyet szeretnék nyitni-ezért sokan leszólnak,mert nem akarok gyereket,itt ha leírom ezt a véleményemet,akkor tuti megy érte a lepontozás.

Most tényleg rossz ember lennék,mert nem akarok gyereket,hanem a saját életemet szeretném élni.


2012. szept. 9. 08:22
1 2
 1/20 anonim válasza:
64%
Nem vagy rossz ember, de ez kicsit természetellenes, mivel a nőkben alapból bele van kódolva az anyaság. A te életed, a te döntésed! Hány éves vagy, van már párod? (mert ez is hatással lehet még az elveidre, de ha nem, nekem az sem baj)
2012. szept. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy rossz ember, nem mindenkinek életfeladata a gyermekvállalás, ha valaki mások elvárásai alapján szül gyermeket, és nem azért, mert akarja, az sokkal rosszabb.
2012. szept. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Egy az egyben ez volt a véleményem, azzal a különbséggel, hogy én csak macskamenhelyt szerettem volna. Aztán 23 éves voltam mikor megszületett a lányom.

Változhat ez még, nem tudom mennyi idős vagy, de ha nem változik meg az se baj, mert nem minden nő születik anyának. Emiatt ne legyen "lelkifurdalásod".

Szép napot!

2012. szept. 9. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 gyopárvirág válasza:
73%
Szerintem ez sem jó sem pedig rossz. A te életed, úgy alakítod, ahogy szeretnéd. Ha állatmenhelyről van szó, látszik, hogy attól még adsz szeretet, főleg ha ilyen céljaid vannak. Van aki nem kész erre, vagy éppen csak nyűg a nyakán. Vannak olyan nők, akik gyereket vállalnak, és szörnyen nevelik őket. Tehát ha nem szeretnél gyereket, inkább ne is legyen, mert akkor nem biztos hogy úgy neveled ahogy egy normál anyuka, aki mindig is vágyott anyaságra. Semmi gond nincs azzal, hogy a saját életedet szeretnéd élni. Talán később meggondolod magad. Az sem gond, ha nem. Nem kötelező, hogy mindenkinek legyen gyereke. Ez nincs kőbe vésve, hogy ha nő vagy, legyen gyereked. Legyenek céljaid, és várd meg hogy mi alakul ki az életedből. Sok sikert ahhoz, hogy mindezt megvalósítsd! :)
2012. szept. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
86%
Nem, emiatt nem vagy rossz ember, próbálj meg nem foglalkozni a leszólókkal. Mondom ezt úgy, hogy nekem van gyerekem. :)
2012. szept. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
23 éves vagyok,és nem hinném,hogy megváltozna a véleményem,és jelenleg nincs párom
2012. szept. 9. 08:32
 7/20 A kérdező kommentje:
köszönöm,hogy írtatok,megy mindenkinek a zöld kéz
2012. szept. 9. 08:33
 8/20 anonim válasza:
68%
Én is így gondolkoztam ennyi idősen.aztán 2 évre rá megismertem a mostani férjem,és gyereket szeretnék :-)
2012. szept. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
100%

Ne adj mások véleményére, légy önmagad, légy boldog, csak egy életed van! Ha te nem szeretnél gyereket, ne legyen, kész! Én sem szeretnék, mert orvosnak készülök, és nem akarok az a fajta szülő lenni, akit megutál a fia, mert egy műtét miatt nem tudott elmenni élete legfontosabb baseball-meccsére. Akkor inkább nem is vállalok, sokkal kényelmesebb is, ha nem kell valakiért aggódni, vagy mások nevelnék fel helyettem (bébisitter, bölcsőde).


És ez nem azt jelenti, hogy nem lennél szeretetreméltó anyuka (valaki előttem írta)! Ez hülyeség...Ettől még ugyanolyan jóm ember vagy, lehet, még jobb is.


20/N

2012. szept. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez szerintem olyan kérdéskör, mint a "finom étel-e a halászlé". Van aki imádja, van aki éhen halna egy kondér mellett, mert a szagától is rosszul van.


Annyira a magánélet szerves része ez a kérdés, hogy nem tartom illendőnek, hogy más beleszóljon. Ezt mindenkinek saját magának kell eldöntenie - és ezen kívül maximum a párjának lehet beleszólása, idegeneknek semmiképp. Pontosan azért, mert más életére nincs befolyással, így véleményezési opció sincs.


Az egyénnek kell eldöntenie, hogy nála merre billen a mérleg. Ez idővel változhat is, ami szintén magánügy.


A vallás is ilyen. Vallásszabadság van és nem illik másokat a saját nézetre téríteni. Úgy gondolom, ez a gyerekvállalás kérdésére is vonatkozik.



Egy dolgot ne felejts el, amikor itt esetleg megszólnak miatta: sok olyan ember van, aki nem tudja gondolatban kiemelni magát a saját életéből. Ez alatt értem, hogy ha neki valami jó, akkor számára elképzelhetetlen, hogy másnak az miért nem jó. Ekkor szokott jönni a "de nekem fontos, ezért neked is fontos kell, hogy legyen".

2012. szept. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!