Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek egy ember képes...

Szerintetek egy ember képes megváltozni?

Figyelt kérdés
Úgy értem ha mondjuk valaki nagyon féltékeny, vagy önző volt az egyik kapcsolatában, akkor a következőben másmilyen lesz? Vagy ezek az emberek sosem változnak? az én volt barátom önző volt és megcsalt. sosem számított hogy én mit szeretnék, csak azt csinálta ami neki jó, az nem számított hogy nekem az jó-e.valószínűleg mással is ezt fogja csinálni?
2012. márc. 19. 15:39
 1/7 anonim ***** válasza:

képesek megváltozni, de nagyon ritkán, vagy valami extrém dolog hatására

bár kor függő is

2012. márc. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
az én kedvemért semmin sem volt hajlandó változtatni! másért megváltozna vajon? bánt hogy nem voltam elég fontos neki azért hogy megváltozzon, és hogy másért megváltozna...
2012. márc. 19. 15:42
 3/7 anonim ***** válasza:
minden fejben dől el, ha valaki tényleg meg akar változni, és mindent meg is tesz érte, akkor sikerül neki. de ez az adott embertől is függ.
2012. márc. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is sokat gondolkodtam ezen. Volt egy barátnőm akit vígasztaltam, törődtem vele, lelkiztünk meg minden, vonzalom is megvolt, és mégis már aznap megcsalt, mikor összejöttem vele. Nem törődött vele, hogy fájdalmat okoz, csak minél többször meg akart csalni, hogy így erősebbnek érezze magát. Nem hiszem, hogy bennem lenne a hiba, és ezt ő is elismerte. Valószínűleg mással is meg fogja tenni (az exed is), hacsak nem nézett magába és nem bánta meg az egészet. Az ilyen viselkedés nem egy pillanat műve, hanem bizony belül olyan problémák vannak, amiktől ez jön ki az illetőből. Empátia hiánya, önzés, érzéketlenség... egyszerűen lelkibetegek az ilyen emberek.
2012. márc. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

szerintem igen lehet változni, én kb olyan fél éve élem nagy változós korszakomat,

sajna rengeteg mélyedésbe lépek és visszaesek, de nem adom fel


ez a kulcs, hogy akard és akkor változni fogsz. de az ilyen önző típusokra neszámíts hogy megfognak. ők nem kitartó fajták

:\

2012. márc. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Csak akkor lehet változni, ha az ember változni akar. Ha nem akar, akkor nem fog változni semmiért és senkiért, maximum ígérgetni fog, hogy hagyják békén.
2012. márc. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A magam részéről sokat változtam. Elég rendetlen voltam régebben, most sem vagyok kisangyal, de alapvetően rendet tartok magam körül. A változást csak egy teljesen új, és radikálisan más életszituáció hozhatja csak ki az emberből. Én például elköltöztem otthonról, és az új helyen most még egyedül élek majdnem egész héten. Rendet is tartok, mert minden cuccomnak megvan a helye. A párom akkor alszik nálam, mikor nincs az egyetemen 50 km-re tőlem. Szokott segíteni a nagytakarításban, de amúgy főzők, mosok, takarítok magamra. A folytonos basztatás viszont csak elmélyíti a rossz szokásokat. A féltékenység, önzőség viszont már nem szokás kérdése. Az maga az ember, ami nem fog változni. Ezek leginkább az egoizmus szenvedőknél szokott gondot jelenteni. Tehát valóban, az ilyen jellegű jellemhibák nem változnak meg.
2012. ápr. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!