Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Egy házi dolgozathoz kellene...

Arabella321 kérdése:

Egy házi dolgozathoz kellene a véleményetek az öngyilkosságról. Szerintetek miért követik/kisérelik meg annyian? Helyesnek tartjátok vagy sem?

Figyelt kérdés

2012. szept. 19. 19:07
 1/5 anonim ***** válasza:
54%

Nem tartom helyesnek, mert ezzel elmenekülnek a problémáik elől. De ugyanakkor minden esetben szerintem elítélendő sem lehet, mert létezik olyan ember, akinek nincs családja, barátai, ami nyilván egy kiábrándító helyzet.. de persze ennek is van oka.

Összességében szerintem nem helyes és nem old meg semmit. Azért csinálják az emberek, mert ezt látják egyszerűbb megoldásnak. Sokan meg unalomból csinálják és figyelemfelkeltés végett (lásd olyan öngyilkossági kísérletek, amikbe esély nincs belehalni)

2012. szept. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Vagy azért kísérli meg az ember, mert gyenge, vagy mert reménytelennek látja a helyzetét, vagy mert úgy látja már úgyis mindegy, de csinálhatja akár hirtelen felindulásból is (egy párkapcsolat vége után azonnal), vagy extrém esetekben van aki így akar eljutni a mennyországba.

Az hogy elítélendő vagy nem az egy érdekes kérdés. Semmiképpen sem helyes, viszont az sem biztos hogy helyes, ha elítél valakit emiatt az ember. A helyzettől függhet leginkább. Például vannak gyenge emberek, akik mindenféle kis probléma elől már egyből az öngyilkosságba akarnak menekülni, ahelyett hogy megoldást keresnének rá, vagy segítséget keresnének (legtöbbször el se fogadják a segítséget). Az ilyen esetek elítélem. Vannak akiknek a helyzetük tényleg nehéz, és ők reménytelennek látják, esetleg nincs senkijük és úgy látják mindegy, és emiatt lesznek öngyilkosok. Ez sem helyes, mert nem ez a megoldás, ez is csak menekülés. De részemről elég együtt érző vagyok az ilyen emberek felé, és nem hiszem hogy el kéne ítélni őket. A mindenféle hirtelen felindulásból történt és mennyországot elérni vágyó öngyilkosságokat is eléggé elítélendőnek tartom. Szerintem csak azt mutatja, hogy az ember mennyire nem képes irányítani érzelmeit.

Aztán vannak speciális esetek, például háborúkban, főleg régebbi időkben volt szokás például Japánban, hogy a katona inkább megöli magát, minthogy az ellenség fogságába kerüljön. Ez sem a "legjobb" megoldás, de ez én szememben egészen hősies... Ezt nem tartom elítélendőnek.

Aztán az is érdekes dolog, hogy sokan mondják az öngyilkosságra, hogy menekülés, de valójában nem olyan egyszerű ezt megtenni ha belegondolunk, tekintve hogy az életösztön minden emberben erős. És ezt leküzdeni és szembenézni a halállal valóban nagy tett. De mégis csak menekülés marad, a "halálba menekül". Mert egyszerűbb elviselni a gyors halált, mint szembenézni hosszú évekkel, és megoldást találni a problémákra, tűrni azokat, és legyőzni...

2012. szept. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
1 szó, Média. Öngyilkosság van benne,meg hogy így oldják meg a filmekben,paff. Ha az folyna belőle,hogy melegnek lenni jó dolog,akkor hirtelen megnőne a homoszexuálisok száma,mondjuk 2010 től 2011 re......Vá...várjál...akkor tavaly elött amikor....Te jó ég,ez mindent megmagyaráz!Akkor ezért... -Na mindegy,a lényeg,mindennek az oka a kereskedelmi médiumok hálója. Olvass könyvet,messzebb jutsz.Csak ne Vavyan Fable-t. Az is öngyilkosságra buzditt.Csak 3 oldalt olvastam tőle,és már rokonszenvezett a pisztoly a halántékommal.
2012. szept. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ezen már én is sokat gondolkoztam. Nekem is voltak problémák az életemben amiről azt hittem sosem oldom meg, még az öngyilkosság gondolata is felötlött bennem, de sose tettem volna meg. Nem tudom mi viszi rá ezeket az emberek arra, hogy ténylegesen megöljék magukat. Talán a kilátástalanság, talán az, hogy nincs kihez fordulniuk, na meg a média is ezerrel nyomja, hogy jajj de rossz neked nem érdemes élni stb.
2012. szept. 20. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

a helyes és a nem helyesen elég sekélyes fogalmak ahhoz, hogy egy ilyen horderejű társadalmi jelenséget leírjunk. ha az öngyilkosokat kizárólag hibáztatjuk - és mégis ennyien vetnek véget az életüknek főleg magyarországon - akkor a társadalmat is hibáztatni kell. Az öngyilkosság olyan állapotokban következik be, ami azon ember számára, aki sose érezte azt felfoghatatlan a legjobb szándékkal is. A mentális betegségek hazánkban is a tabu kör, holott ők sem tehetnek róla hogy betegek! Furcsa jelenség, hogy a rákos embert szeretjük és tiszteljük, holott lehet attól lett az hogy bagózik ötven éve. Az öngyilkost viszont egyből lenézzük körülményeinek ismerete nélkül. Az hogy az öngyilkosság önzőség azért röhejes számomra, mert mondj valakit aki nem önző... Az egész világ önző, és pénzéhes, és éhes azokra a dolgokra melyekben csak magával foglalkozhat " loreal törődj magaddal" - már a tv-ből is ez ömlik....

Ennél nem önzőbb...

Főleg, ha olyan társadalom veszi körül az embert ahol igaz arcát nem fedheti fel. Gondolom nem érdekel igazán ez a téma, de ha igen vannak nagyon jó könyvek róla, kezdve Durkheimmel, Buda béla pl magyarul is ír róla----

2012. szept. 20. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!